Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[istek] borsa'ya giriş

tarkandakiahtapot

Öne çıkan mesajlar

borsaya girmek istiyorum arkadaşlar.

ancak ne edecem falan pek bilmiyorum açıkçası.

yatırım hesabı açacaksın falan diyorlar. hangi bankadan açsam uygundur?

10 bin lira ile giriş yapsam nasıl olur?

6 ayda işi bilen adamlar ile çalışsam ve işler yaver gitse ne kadar katlayabilirim?

paraya hiç dokunmasam hesapta aynı bankamatikte durduğu gibi durur mu ve istediğim zaman çekebilri miyim
Sosyal ağlarda paylaş

Az komisyon ile otcbb borsasına girebilsek ne mükemmel olur var ya neyim var neyim yok satar girerim ona işte. Fakat türkiyede amerikan normal nasdaq hissesi almak nyse girmek bile çok uçuk komisyon otcbb girebilecegin yer sayısı da bir elin parmagını geçmez onlarda hayvan gibi komisyon koyuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben menkul kıymetler okuyorum.

daha 1. sınıfım ve olayı daha iyi kavrayabilmek adına böyle bir şeyler yapmak istiyorum.

hocalarım da yardımcı olacaklarını söylüyolar. hatta geçen sene yüzde 200 kazandırmışlar sınıftaki analizler.

bu konuda çok çok başarılı arkadaşlarım da var sınıfta. onların da yardımlarını alacağım tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

E herşey elinin altındaymış burayı niye zorluyorsun ki?
Türkiye borsa = keriz sömürme.
Sana verebileceğim en önemli tavsiye, sakın ama sakın borsa forumlarında okuduklarınla iş yapma. Son zamanlarda baya popüler oldu bu olay. Unutma herkesin bildiği sır, tüyo fln değildir ve kimse sana para kazandırmak için uğraşmaz aksine senin parana göz diker. Borsa kısa zamanda 3e 5e katlayacam diyen tiplerle dolu. Teknik, temel bilmeyen, grafik okuyamayan ama sağda solda gördükleriyle borsaya giriş yapmış insanlar. Ha bir de en çok güldüğüm olay, "abi bizim bir arkadaş var 6 ayda 10a katlamış, araba almış, onu satmış yat almış, onu satmış uçak almış." Borsayı bilen Galip Öztürk'ü de gayet iyi bilir. Onun bir sözü var "Türkiye'de bu kadar keriz olduğu sürece borsada para kazanmak çok kolay" gibisinden.
Sosyal ağlarda paylaş

Yükselecek bir firma bulman lazım (2 milyar dolar özsermayeden az olursa yeter aslında) sonra fiyat kazanç oranı 11in altında olmalı borç nakit akışı nakitin yönünde olmalı nakit akışı ve hisse fiyatı oranı 2den az olmalı gibi teknik şeylere kulak vererek kazanabilirsin çok kaybetmezsin bununla ama öyle çat diye zenginde olmazsın uzun vade yöntemi bu yarın %30da artabilir önümüzde ki 5 yılda %30da artabilir ama artar bu analizde ki hisseler cogunlukla. Stock Screener kullanırsan yırtarsın zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

fixmen said:

E herşey elinin altındaymış burayı niye zorluyorsun ki?
Türkiye borsa = keriz sömürme.
Sana verebileceğim en önemli tavsiye, sakın ama sakın borsa forumlarında okuduklarınla iş yapma. Son zamanlarda baya popüler oldu bu olay. Unutma herkesin bildiği sır, tüyo fln değildir ve kimse sana para kazandırmak için uğraşmaz aksine senin parana göz diker. Borsa kısa zamanda 3e 5e katlayacam diyen tiplerle dolu. Teknik, temel bilmeyen, grafik okuyamayan ama sağda solda gördükleriyle borsaya giriş yapmış insanlar. Ha bir de en çok güldüğüm olay, "abi bizim bir arkadaş var 6 ayda 10a katlamış, araba almış, onu satmış yat almış, onu satmış uçak almış." Borsayı bilen Galip Öztürk'ü de gayet iyi bilir. Onun bir sözü var "Türkiye'de bu kadar keriz olduğu sürece borsada para kazanmak çok kolay" gibisinden.
borsa ile direkt alakalı olduğunu gördüğüm tek ders şu an işletme'ydi. veya hocamız çok borsaya düşkündü ve o yüzden işletmeleri enine boyuna analiz ediyordu.

ancak sorun şu ki ben ek tercihle geldiğim için bir bok anlamadım o dersten. ve hatta boş kağıt verdim finalde, öyle söyleyeyim.

genel işletme ve muhasebe'den kaldım.

geçtiğim dersler: mikro iktisat, hukuk, türk dili, atatürk ilkeleri, matematik, bilgisayar, ingilizce.
Sosyal ağlarda paylaş

ohoo genel isletme yi veremiyorsan bence hic ugrasma bu islerle :p

ekonomi ile ilgili bi adamim, kuresel ekonomiyide yakindan takip ederim

kamu yonetimi mezunuyum, mevzuat muhasebe kismindada sorun yok

siyaset bilimi ve trihlede yakindan ilgiliyim, tahmin konusundada bi problemim yok

teknolojiden anlarim ne tutar ne tutmaz, forumda daha once cok basarili tahminlerimde olmustur hani

uluslararasi isletmecilik yuksek lisansi yapiyorum, finans filanda aldim bu senede baya didikledik sirketleri

buna ragmen borsa dan bi bok anlamiyorum, daha dogrusu IMKB den bir bok anlamiyorum

neden anlamiyorum? cunki normal yoldan para kazanmak isteyen bi adam icin anca uzun donemde getirili, riski ise cok yuksek

serefsizlikle, kerizleri dolandirmakla, manipulasyon ile para kazanicaksan sahane biryer ama, icerde adamin yoksa veya icerde calisan adamalrin ne yaptigini bilmiyorsan bosuna bulasma yani, forex filan cok daha risksizdir asfdsf

hobi olsun diye 2k ile girdim 4-5 ay once, 1.98k ile 3-4 hafta once ciktim, ana parami zor kurtardim yani tek basina ugrasilicak is degil bu kesinlikle, profesyonel hizmet almadan imkansiz
Sosyal ağlarda paylaş

tarkandakiahtapot said:

borsaya girmek istiyorum arkadaşlar.

ancak ne edecem falan pek bilmiyorum açıkçası.

yatırım hesabı açacaksın falan diyorlar. hangi bankadan açsam uygundur?

10 bin lira ile giriş yapsam nasıl olur?

6 ayda işi bilen adamlar ile çalışsam ve işler yaver gitse ne kadar katlayabilirim?

paraya hiç dokunmasam hesapta aynı bankamatikte durduğu gibi durur mu ve istediğim zaman çekebilri miyim

Goldman Sachs'ın alım satım algoritmasını sana satabilirim.
$10k non refundable
Sosyal ağlarda paylaş

gözlemlediğim kadarıyla bireysel yatırımcı olup borsada kaybedenlerin özellikleri aşağı yukarı şöyle;

- kısa vadeli yatırım yapıyorlar, bir kay ayda 3-5 kuruş kaybedince hemen elden çıkarıyorlar.
- yatırım yaparken hep şirkete yatırım yapıyorlar, şirketleri konuşuyorlar, sektörün tümünden habereri yok. oysa tam tersi sektörün geleceğine göre yatırım yapmalılardı.
- en kötüsü de hepsi borsa ile kısa sürede zengin olacağını sanıyor. lol
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

hic anlamadigin ise 10bin tl yatirma istegi nedir?

senin ogrenme istegin bahane. sen ogrenmeden para kazanmak istiyorsun, bu da borsada kaybetmenin en buyuk sebebidir herhalde.
öğrenmeden para kazanmak değil. para kazanmak istiyorum, bu net. ancak bilen arkadaşlar ve hocalarımın eşliğinde bu işlemi yapmak ve hem para kazanıp hem de olayı çözmek gibi bir niyetim var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...