Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigortası olmayan 213 lira ödeyecek

DoruK

Öne çıkan mesajlar

batuhan said:

Son güne beklerseniz böyle olur valla ben 2 hafta önce öğlen 2 de gidip 3'te çıkmıştım. Fakat 2 hafta oldu gelen giden yok. Herhalde şubatta evlere gelmeye başlarlar. Bu arada şimdi başvuru yaptık. Bu ay için ödemeyi nasıl yapıcaz sgkya mı gidilcek?

ben on ocak'ta başvuru yapmaya gittim "sistemimiz bozuk, sorgulama yapamıyoruz." dediler. ne sıra vardı ne bir şey. bir bey bir hanım bir de bendik gelir tespiti için başvuru yapılan memurların odasında. ay sonuna doğru insanlar duyup akın etti. haberimiz var ama gss'ye bilmem ne kadar insanın başvuru yapacağını bilip ona uygun altyapı kurmayanda suç.
Sosyal ağlarda paylaş

neden herkese farklı muamele yapılmış ben onu anlamadım.

bakırköy kaymakamlığı için konuşuyorum. sadece başvuru yapıyorsun, gelir beyan etmiyorsun falan filan. eve geliyormuş esas gelir testi için memurlar. ama millete başka yerlerde geliri, gideri sorulmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha abi. eve gelmek ne. adamlar ilerde banka hesaplarını dahil edecek bu olaya. ondan sonra yastık altını, dolapları falan inceleyecekler, çeyiz falan açtıracaklar.

ya düşünün şu olayı.

Şimdi senin arsan var. o arsanın vergisini veriyorsun zaten. Şimdi onun vergisini vermen yetmiyor, o arsa mal varlığın gözüküyor ve o gelir tespitine dahil oluyor. Verginin de vergisi ahahaha. Diyorum götümüzde don kalmadı satacak. Elde avuçta ne varsa sattılar peşkeş çektiler. ÖTV falan da kapatmıyor artık açıkları. şimdi böyle haraç kesiyorlar.

ihracat rakamlarını açıklarken pompaladılar millete gazı "ooo nekadar büyüdük of of of ihracat cumhuriyet kurulduğundan beri şukadar artmış" diye. Ama soran yok hacı ithalat ne durumda sen ondan haber ver. delik büyüdü yamanmıyor artık.
Sosyal ağlarda paylaş

madem bu kadar boktan bir sistem, halkın çıkarlarını gözetmiyor, dediğiniz gibi bir haraç?
neden hiç bir muhalefet partisinden ses çıkmıyor?
en ufak "20 kuruşluk otobüs zammını" bile mahkemeye götüren bu partiler neden buna bir şey demiyor? chp, mhp, bdp hiç birinden sizin gibi eleştiriler duymadım?
hadi ben oy kullanmıyorum aranızda oy kullanan adamlar bu şikayetlerini bu partilere iletmiyorlar mı?

madem bir "haraç" var ortada niye sessiz kalıyorsunuz? forumda adamın tek yaptığı 50 soruda GSS yazısına bakmaktan aciz sağdan soldan ekşi'den c/p ettiği yazılarla yeni yasayı tartışmak.

sistemi eleştirirken kullandığınız yöntem iki kelebek fotoğrafıyla evrim teorisini çürüttüğünü sanan adnan oktar gibi. lol
Sosyal ağlarda paylaş

sigorta parasını ödeyemeyecek kadar fakirse zaten devlet ödüyor bunu daha niye anlamamazlık yapıyorsun ki iki de bir aynı şeyi tekrar edip duruyorsun? lol

ha memlekette herkes yanlış bir ben doğruyum bu kafayla hareket ediyorum diyorsan da eyvallah. aynen devam. bir tek sen en iyisini biliyorsun. güzel kafa cidden. :)

edit: sorularıma cevap alamadım ama sağlık olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

213 x 12 = 2556

senelik 1000 liraya krallar gibi sigortalıydım zaten ben diyenler var. devlet zorla kendisi sigortalamaya çalışıyor ve hala buna "çok iyi abi işte" diyenler var.

Dün yaptırdım o gelir tespit işini, gerçi altı üstü bir form doldurdum 10-15 dakika sürdü sürmedi. Kimsenin birşey bildiği yok, memura soru soruyorum cevap veremiyor biz de emin değiliz diyor en basit soruya bile. İş bittikten onra kontrol ettirdik şu an sağlık güvencem yok, mazallah yine böbrek taşım falan tutarsa patladım.

Bu mükemmel sistemi akıl edenlerin ve onu savunmaya çalışanların komple belalarını diliyorum. Yanarak ölün de kurtulalım sizin gibilerden.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

madem bir "haraç" var ortada niye sessiz kalıyorsunuz? forumda adamın tek yaptığı 50 soruda GSS yazısına bakmaktan aciz sağdan soldan ekşi'den c/p ettiği yazılarla yeni yasayı tartışmak.

sistemi eleştirirken kullandığınız yöntem iki kelebek fotoğrafıyla evrim teorisini çürüttüğünü sanan adnan oktar gibi. lol

nereden biliyorsun durumu eleştirenlerin paticik dışında tartışmaktan başka birşey yapmadığını ?

Gene birisi bu tarz bi laf etmişti. Kim hatırlamıyorum. Mighty_THoR yılın ayarını vermişti.

Paticik forumlarında tartışmamış başka şekillerde bu konuya muhalif olmadığımız anlamını taşımıyor. Ayrıca partilerden ses çıkmaması, veya ortak kararlar alması halkın çıkarına iş yaptıkları anlamına gelmiyor. Yeri geldiğinde kendi maaşları için, şikeciler için gayet can ciğer kuzu sarması oldukları oluyor.

Gelir hesaplanırken halen nelerin göze alındığını bilmemen ise büyük cehalet. Yasa adamı birey olarak görüyor ama gelirini aynı evde yaşadığı kişilerin gelirlerine, giderlerine göre belirliyor. İşten yeni çıkmış veya mezun olup iş bulamamış adam ailesinin yanında kalıyorsa annenin babanın emekli maaşı kendi geliymişcesine hesaba dahil ediliyor. Borç alıp fatura ödüyor ozaman senin gelirin var deniyor.

Her insan götünü yaydığı için değil iş bulamadıği için, veya başka nedenlerle çalışamıyor. durumu olmayan adamı zatne devlet karşılıyor diye birşey yok ayrıca. yani adamın hesaplanan geliri çok çok çok düşük olsa bile devlet prim ödemesi yapsa bile bu adam muayene parası, ilaç katkı parası, reçete parası ödeyecek. Al sana sosyal devlet. bok sosyal devlet.
Sosyal ağlarda paylaş

hah diğer konuda bahsettiğim o kişi de senmişsin bak sen şu tesadüfe.

said:
Mighty_THoR said:

throine said:

Mighty_THoR said:

bu ülke, anayasası ve kanunları açık bir şekilde çiğnenirken, kantinde dondurma kaça tartışması yapan adamlardan oluştuğu için bugün bu halde.

madem anayasa ve kanunların çiğnendiğini düşünüyorsun neden vatandaşlık görevini yapıp bu yasaları çiğneyenler hakkında suç duyurusunda bulunmuyorsun? evet şimdi evden çık ve mesai bitimine kadar dilekçeni ver lütfen. biz de burada bunları tartışaduralım.

İstanbul Barosuna kayıtlı bir avukat olarak 2010-2011 yılları içerisinde 3 savcı, 2 hakim ve 6 polis memurundan çeşitli kanunlara muhalefet ettikleri ve özellikle savunma hakkını engelledikleri gerekçesiyle şikayetçi oldum. Tutuklama kararlarının Anayasaya 141 e aykırı biçimde gerekçesiz şekilde verilmesi nedeniyle 3 ayrı başvurum var.

Sen magnum mu golf mü takılmaya devam et.

Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

chp, mhp, bdp hiç birinden sizin gibi eleştiriler duymadım?
hadi ben oy kullanmıyorum aranızda oy kullanan adamlar bu şikayetlerini bu partilere iletmiyorlar mı?

valla çok takip etmedim ama sanırım bir kaç dava var hali hazırda açılmış

http://www.chp.org.tr/?p=58859

http://www.muhasebedergisi.com/sosyal-guvenlik/sosyal-guvenlik-yasasi-gecti-chp-iptal-davasi-aciyor.html

http://www.medimagazin.com.tr/ana-sayfa/guncel/tr-chpden-sosyal-guvenlik-yasa-tasarisi-tepkisi-1-11-14372.html

Şöyle bir yazı da mevcut (genel olarak tüm sosyal güvenlik yasasına sanırım karşı çıkıyorlar)

said:
Can Dündar: İyi akşamlar efendim. Neden bu akşam Türkiye'deki her aileyi, her bireyi ilgilendiren, can yakıcı bir sorunu ekrana getiriyor; sosyal güvenlik. İş güvencesinden, emekli aylıklarına sağlık sigortasından emeklilik yaşına kadar, geleceğimizi konuşacağız ve soracağız. Sosyal devlet tarih mi oluyor? Hazır olun, Neden başlıyor. Milyonlarca çalışanın gözü bugün Anayasa Mahkemesi'ndeydi. Hepimizin kaderini etkileyecek sosyal güvenlik yasası yılbaşında uygulamaya konuluyor. Hükümete göre bu, yıllardır ertelenen dev bir reform. Muhaliflere göre ise çalışanların kazanımlarını ellerinden alacak bir düzenleme. Aslında bütün dünyada son 30 yıldır devletin rolünü sınırlayan liberal politikalar uygulanıyor ve bunun sancıları yaşanıyor. Geçen yıl Paris'in varoşlarını ayağa kaldıran ve Fransa'yı yangın yerine çeviren şey de sosyal güvenliğe dair bir yasaydı. Şimdi acaba Türkiye'de 3 hafta sonra nasıl bir sistem uygulamaya konulacak? Çalışanlar, emekliler, emekli olacaklar, işsizler, hastalar bundan nasıl etkilenecekler? Ve bizim, çocuklarımızın, hatta torunlarımızın geleceğini belirleyen bu yasa nasıl uygulanacak? Bu gece bunları tartışacağız. Biliyorsunuz, 3 hafta sonra uygulamaya girmesi beklenen yasa, iptal istemiyle cumhurbaşkanı ve CHP tarafından Anayasa Mahkemesi'ne gönderildi. Mahkeme yasayı görüşmeye dün başladı ve bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu'nu dinledi. Bakan Başesgioğlu bu akşam konuğumuz. Bu görüşmenin ayrıntılarını ve yasanın gerekçelerini bize anlatacak Ankara’daki stüdyomuzdan. Sayın bakan hoşgeldiniz programımıza.

Bir de bir adam başına gelen bir olayı anlatmış orda, sonuçta doğruysa baya vahim. Yeterince organize olmadan çok büyük bir yükün altına giriyorlar bunu da gerçekten sosyal devlet adına yapıp yapmadıkları tam anlaşılmıyor. uykum olduğu için çok ifade edemiyorum kendimi ama genel olarak başarısız bir girişim
Sosyal ağlarda paylaş

hastaneler özelleştirilecek.

ilaç marketleri kurulacak.

ilaçlar tamamen paralı olacak.

doktorlar hastanelerin çalışanları statüsünde patronlarının insafında olacaklar veya dışarıda özel muayenehaneleri olacak.

sgk şirketleştirildikten sonra büyük bir sigorta şirketine satılacak.

bugün bu kanunun yürülüğe konmasının sebebi yarın bir gün satılacak olan sgk'ya, açılacak olan ilaç marketlerine, özelleştirilmiş hastanelere hazır müşteri sağlamaktır.

bunun önüne kimse geçemez.

daha kısa nasıl ifade edebilirim bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

muhalefet neden iptal için başvursun? bence başvurmamalı biraz bu iktidarın zulmünü bu halk çekmeli. ben vara yoka iptal başvurusu yapılmasını koyunlaşan halkım için geçer akçe olacağını düşünmüyorum. muhalefet mahkeme yollarında iktidarın çalışmasına engel oluyor düşüncesini kırmak için iktidarın zulmüne ses çıkarmayacaksın. çünkü böyle hak ediyorlar. kişiler kendilerini değiştirmek zorundalar. değiştirmeleri için zulüm görmeleri gerektiğine inanıyorum. şu yasa beni çok mutlu etti. biraz tadın bakalım zulmü. 2008 de bagkurdan emekli olan çalışırsa maaşının dört de birine devlet el koyacaktı. chp iptal ettirdi. ne gerek var. iptal ettirmeyeceksin küçük esnaf akpye oy vermenin tadına varacak. :)
Sosyal ağlarda paylaş

bence hepimiz throine'in şu yazılanları algılama kapasitesi olduğu sanrısından uyanalım, yok öyle bir kabiliyeti.

insan aynı şeyi 1000 kere okuyor anlamıyor hala savunuyor, olmayınca olmuyor bırakın, yormayın kendinizi.

adam hala 30 lira vercen devlet sana bakcak işte daha ne ehe kafasında. şuraya harcadığınız saniyelere yazık.
Sosyal ağlarda paylaş

@mani sorunun da bu zaten.

Burada düşünceleri alt etmek yerine düşünce sahibini alt etmeye çalışıyorsunuz. O daha çok kolayınıza geliyor. Geçmişte konu ile tamamen alakasız postları hala bu topike taşıyıp bundan medet ummandan bunu anladım. :)

aente'de mental sağlığımla kafayı bozmuş. ahaha :)

ahah olm yarın bir gün gizli çekim seks kasetimi de yayınlarsınız baktınız diğerlerinden ekmek çıkmadı size? :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...