Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Başbuğ'a tutuklama talebi

Revenant

Öne çıkan mesajlar

throine said:

aldığı maaşlar az mı? çok abarttınız. astsubaylar bile kral gibi yaşıyor bu ülkede. her türlü diğer meslek gruplarından daha fazla kazanıyor, çok fazla ayrıcalığa sahipler. gıda maddelerini piyasanın çok çok altında komik karla satılan yerlerden alıyorlar, her yerde sosyal tesisleri var kimisi 5 yıldızlı otelleri aratmayan cinsten.
40 küsür yaşında emekli olup bir ev alacak kadar para alan kaç meslek erbabı tanıyorsun? astsubaylar böyleyken generalleri düşünemiyorum bile. o rütbedeki birinin türkiyede açamayacağı kapı yok.

Kaç meslek sahibi "Acaba bu gün evime sağ salim dönebilecek miyim?" diye düşünüyor sence?
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

aldığı maaşlar az mı? çok abarttınız. astsubaylar bile kral gibi yaşıyor bu ülkede. her türlü diğer meslek gruplarından daha fazla kazanıyor, çok fazla ayrıcalığa sahipler. gıda maddelerini piyasanın çok çok altında komik karla satılan yerlerden alıyorlar, her yerde sosyal tesisleri var kimisi 5 yıldızlı otelleri aratmayan cinsten.
40 küsür yaşında emekli olup bir ev alacak kadar para alan kaç meslek erbabı tanıyorsun? astsubaylar böyleyken generalleri düşünemiyorum bile. o rütbedeki birinin türkiyede açamayacağı kapı yok.

az alıyorlar tabi. bu adamlar özelde başka bir işte bu şekilde çalışsa bu şekilde en az 7000-8000 tl geçer aylık ellerine. general dediğin adamın maaşı 4000 tl filan, çok az. ayrıca askeri kantinlerdeki fiyatlar filan düzenlendi normal fiyatlara artık çok yakın, bahsettiğin tesislerde teker teker yıkılmaya, sivilleştirilmeye başlandı.

en az 2 yabancı dili ana dilin gibi bil, 1.5,2 sene de bir şehir veya ülke değiştireceksin, haftada 6 gün çalışacaksın çoğu zaman bu sabah 7.5 akşam 8-9 olacak, eve hiç dönemeyeceğin zamanlar olacak ve 4bin tl maaş alıcan. kabulse gel ben sana iş bulayım bu imkanlarla. sağlam yerde tekel bayi, internet cafe filan açsan yine ayda bu kadar kazanırsın.

astsubayları da fazla abartmışsın. astsubayların bahsettiğin tesisleri kullanma yetkisi yok çoğu yerde.
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

Su Adamı savunmayın ya bide darbe heveslisi br avuç 1.cumhuriyetciye bı trfyla güler lan birileri malum devir 2.cumhuriyet devi

2. cumhuriyet ne arkadasım? Tayyip mi kurucusu feto mu? Kimin cumhuriyeti? Ülkeyi adım adım iç savaşa götürüyorlarinsanları ayrıştırıp gruplasmaya itiyorlar buda onun yeni ifadesi sanırım 2. cumhuriyetçi nasıl igrenç bi kavramdır.!. si ne zaman yıkıldı kim yıktı?

Unutmayın zamanında yine sabredip sabredip o geri kafalı ülke satan serefsizlerin kafasına bu millet vurdu.Gün gelir yine taşar o sabır sonra kaçıcaz diye delik ararsınız.Bence öyle 2. 3. 5. cumhuriyet laflarını 1. si yıkılmadan en azından public ortamlarda kullanmayın bir gün bir yerde onurlu bir adama denk gelirsiniz yazık olur.
Sosyal ağlarda paylaş

valla sülalemde askerden bol şey yok. astsubay, subay bir çok rütbeli var.
hala doğuda olan da var izmir'de denize 200mt evinde yaşayan da.
tek ortak noktaları resmen bedava yaşamaları her türlü sosyal ayrıcalıkları var emekli olduklarında çuvalla para alıyorlar.

general maaşı 4ktl? LOLOL işte buna gülerim
3 sene önce astsubay tanıdığımın maaşını ben çekmiştim gördüğüm şey 3,7k küsürdü. ona bakarsan uzman doktor da 2,5k alıyor olması gerek. :) ama uzman olup 6k-8k'dan aşağı alan yok hatırlatırım yani devlette her gördüğünüz sayıya inanmayın.

benefits neler?
Gıda alışveriş için asgari ücretli 300 lira ödüyorsa sen 150 lira ödüyorsun. kira da yine aynı şekilde.
mesela ev yaptırmak istersin başkasının 200k'ya mal ettiği şeyi sen 150k'ya yaptırabiliyorsun ne hikmetse? böyle güzel yanları var.

zorluğu ne olursa olsun buna katlanırken karşılıklarını fazlasıyla alıyorlar. hepsi bunu bilerek bu mesleği seçti sonra bunlardan yararlanan tek sen de olmuyorsun eş dost akraba da bu ayrıcalıklardan yararlanmaktan geri kalmıyor. yani şu ülkede son ağlayacak kesim subay tafyası.
Sosyal ağlarda paylaş

Km abartma lütfen ,ev kirası derdi yok arabanın deposunu fulloiyeyim derdi yok,musluk bozuldu tamirciyi çağır derdi yok 4binlira aldiiklari maaşı daha fazla diye biliyorum ben onun haricinde operasyon parası bile alırlar yani tmm milletvekilleri maaşlarını hicbirihaketmiyor m.vekillerinin ama bir tugay basında tek yaptıgı ordu komutanı geldiginde merasim düzenlemek olan komutanlarında bu kadar düşünme maasini
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Kaç meslek sahibi "Acaba bu gün evime sağ salim dönebilecek miyim?" diye düşünüyor sence?

sayamayacağım kadar çok biliyorum.
bunlardan biri de elektrik teknikerleri? 1300 lira maaşla iş kazasına uğramamak için her gün dua ediyorlar. kurşun girer belki ölmezsin ama yüksek gerilime kapılınca kömürleşmeden çıkma şansın pek yok. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Varda asker sülalende boş keseden atıp tutuyorsun sorda dereceleri anlatsınlar sana izmir neresi bir diyarbakır neresi.

Tamam güzel anlatmak istiyorsun ama tavsiyem tam öğren.

Herkes asker olsun ne gerek var ki meslek koşturmaya.Ek olarak konuyu kaydırmayalım.

Kaçakcı şehit,General çete başı olmuş.

Bu hükemet hiç kimseyi kendinden görmüyor ki.Ne şahsiyetsizler artık midemi bulandırıyor.

Tutaklanan adamlar er baş değil.Çavuşda değil.

doktorda değil mühendisde değil.

Hükemetin en gizli sırlarını bilen,ülke üstüne yemin etmiş insanlar.

General...ulan ben en son 400 ile 500 mt arası gördümde bir daha bakamamıştım askerde.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

zamaninda ne gencleri onlar iceri aldi iskence yapti öldürdü. birazda onlar girsin iceri bisi olmaz.

zamanında o gençleri içeri atıp işkence yapanların başındaki kişi, bodrum yaşıyor boş zamanlarını resim yaparak geçiriyor. netekim!
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bile akraba olarak bu ayrıcalıklardan hepsinden olmasa da küçük bir bölümünden yararlandığımı biliyorum siz bir de askerin kendisini, kendi ailesini düşünün. Kendisini bırak çoluk çocuğuna açtığı kapılar ortada adamların.

Tamam mesleğin zorlukları çok fazla, riski var ama hakkını da FAZLASIYLA alıyorlar. Almıyorlar derseniz bu 1 haftadır et yiyemeyen milletvekilinin hikayesine döner. Komik olur. lol
Sosyal ağlarda paylaş

valla benim dayım kıbrıs gazisi , kıbrısa ilk çıkan topçu birliklerinin başındaki subaylardan biriydi, madalyaları felanda var, emeklilik maaşı + kıbrıs gazisi olduğu için aldığı bir maaş daha var, toplam 4000 Tl yi geçmez aylık maaşı, o da gazi olduğu için, hiçde öyle bolluk içinde yaşamadılar, çocuklarınada öyle fırsatlar felan açılmadı, hatta oğlu güneydoğuda askerlik yaptı, ona bile torpil yapamadı adam,

tekrar yazayım adam kıbrısda savaşmıs emekli bir subay
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

valla sülalemde askerden bol şey yok. astsubay, subay bir çok rütbeli var.
hala doğuda olan da var izmir'de denize 200mt evinde yaşayan da.
tek ortak noktaları resmen bedava yaşamaları her türlü sosyal ayrıcalıkları var emekli olduklarında çuvalla para alıyorlar.

general maaşı 4ktl? LOLOL işte buna gülerim
3 sene önce astsubay tanıdığımın maaşını ben çekmiştim gördüğüm şey 3,7k küsürdü. ona bakarsan uzman doktor da 2,5k alıyor olması gerek. :) ama uzman olup 6k-8k'dan aşağı alan yok hatırlatırım yani devlette her gördüğünüz sayıya inanmayın.

benefits neler?
Gıda alışveriş için asgari ücretli 300 lira ödüyorsa sen 150 lira ödüyorsun. kira da yine aynı şekilde.
mesela ev yaptırmak istersin başkasının 200k'ya mal ettiği şeyi sen 150k'ya yaptırabiliyorsun ne hikmetse? böyle güzel yanları var.

zorluğu ne olursa olsun buna katlanırken karşılıklarını fazlasıyla alıyorlar. hepsi bunu bilerek bu mesleği seçti sonra bunlardan yararlanan tek sen de olmuyorsun eş dost akraba da bu ayrıcalıklardan yararlanmaktan geri kalmıyor. yani şu ülkede son ağlayacak kesim subay tafyası.

off yazdıklarının hiçbiri geçerli gelmiyor bana. askerlerin maaşları görev yerlerine veya kıdemine göre değişebilir. belki ekstrem bir görev yaparken aldığı maaşı görmüşsün ama normal görevlerde aldığı maaş 3.7k olamaz. o bahsettiğin ortalama bi kurmay yarbay-albay maaşı.

gıda alışverişi için sivil 300 ödüyorsa asker 290 filan ödüyordur, gir askeri kantine yap alışverişini madem.

saydıkların 3-4 sene önce geçerli olan şeyler akp etkisi hissediliyor askeriyede artık. şehir efsanesi dediklerin.
Sosyal ağlarda paylaş

kami said:

off yazdıklarının hiçbiri geçerli gelmiyor bana. askerlerin maaşları görev yerlerine veya kıdemine göre değişebilir. belki ekstrem bir görev yaparken aldığı maaşı görmüşsün ama normal görevlerde aldığı maaş 3.7k olamaz. o bahsettiğin ortalama bi kurmay yarbay-albay maaşı.

değiştiğini ben de biliyorum. bu maaş kısmen tampon bölge gibi bir yerde ve 20 yılını doldurmamış birine veriliyor. yazdıklarım geçerli gelmeyebilir sonuçta ben atm'de gördüğümü söylüyorum. :)
kami said:

gıda alışverişi için sivil 300 ödüyorsa asker 290 filan ödüyordur, gir askeri kantine yap alışverişini madem.

belki 300'e 150 değil ama inan bana çok daha büyük o fark. fazla iyimsersin ya da hiç kantinden adımını içeriye atmamışsın ya da kantinci seni kazıklamış. :D
Sosyal ağlarda paylaş

Theridone said:

ben babası asker olup, kimlik kartıyla polise siktir çeken gördüm. bırakın allah aşkına. ben polise siktir çeksem boş otobüste ayakta giderim.

ayrıca kıbrısta savaş olmadı la. barış harekatı değil miydi o sdfgdsg

ee ne var bunda bende kaç kez yunuslara siktiri çektim. çektim çünkü bariz haklıyım. kimliğimi gördüğünde oturup susmak zorunda çünkü HAKSIZ, üstelerse onun mesleğini yakabilecek çevrem var demek bu. aynı şekilde avukat, savcı, hakim, siyasilerin çocuğu filansan da yapabilirsin.

polis haklıyken o artizliği yaparsan bi yerinden kan alırlar yine değişen bişey olmaz, askeri kimlik sadece zorbalık yapılmasını önler. polislere uyuzum zaten nerde serseri var almışlar bünyelerine stres atmak için sağa sola sataşıp duruyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

kami said:

değiştiğini ben de biliyorum. bu maaş kısmen tampon bölge gibi bir yerde ve 20 yılını doldurmamış birine veriliyor. yazdıklarım geçerli gelmeyebilir sonuçta ben atm'de gördüğümü söylüyorum. :)
kami said:

inan bana çok daha büyük o fark. fazla iyimsersin ya da hiç kantinden adımını içeriye atmamışsın ya da kantinci seni kazıklamış. :D

en son ne zaman girdin askeri kantine. gerçi kantin fiyatları da şehirden şehire değişiyor, sabit fiyat olmadığından farklı tellerden de ötebiliriz ama eskisi kadar ucuz değil artık o kadarını söyleyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

kami said:

en son ne zaman girdin askeri kantine. gerçi kantin fiyatları da şehirden şehire değişiyor, sabit fiyat olmadığından farklı tellerden de ötebiliriz ama eskisi kadar ucuz değil artık o kadarını söyleyebilirim.

en son bu yaz alışveriş yaptım magnum dondurma için 1.70tl ödemiştim. :D marketlerde kaça hatırlamıyorum ama 2.5 vardır galiba?
Sosyal ağlarda paylaş

Theridone said:

ben babası asker olup, kimlik kartıyla polise siktir çeken gördüm. bırakın allah aşkına. ben polise siktir çeksem boş otobüste ayakta giderim.

ayrıca kıbrısta savaş olmadı la. barış harekatı değil miydi o sdfgdsg

haha şunu görünce aklıma geldi, peder alkollü yakalandığında askeri kimliğini çıkartıyor direk, herif pederin kilisten askeri çıkıyor. Acayip dövmüş bababey zamanında bunu, direk kesti cezayı. hehe
Sosyal ağlarda paylaş

kami said:

ee ne var bunda bende kaç kez yunuslara siktiri çektim. çektim çünkü bariz haklıyım. kimliğimi gördüğünde oturup susmak zorunda çünkü HAKSIZ, üstelerse onun mesleğini yakabilecek çevrem var demek bu. aynı şekilde avukat, savcı, hakim, siyasilerin çocuğu filansan da yapabilirsin.

polis haklıyken o artizliği yaparsan bi yerinden kan alırlar yine değişen bişey olmaz, askeri kimlik sadece zorbalık yapılmasını önler. polislere uyuzum zaten nerde serseri var almışlar bünyelerine stres atmak için sağa sola sataşıp duruyorlar.

adamın normal dediği şeylere bak :)

teşekkürler, başka diyeceğim yok kendilerini toplumun üzerinde görenler için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...