Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Chavez: Bizi kanser yapan ABD olabilir

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

http://www.hurriyet.com.tr/planet/19561535.asp

said:
Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, Güney Amerikalı üst düzey politikacılarda art arda ortaya çıkan kanserlerde ABD'nin parmağı olabileceğini öne sürdü.

Chavez, başkent Karakas'ta yaptığı açıklamada, ABD'nin bu yönde bir teknoloji geliştirmiş olması ihtimalinden söz etti. Chavez, ancak bunun 50 yıl sonra ispatlanabileceğini de belirtti.

Kimseyi suçlamak istemediğini, sadece sesli düşündüğünü ifade eden Chavez, "Ama Latin Amerika'da olanlar çok, ama çok tuhaf" diye konuştu.

57 yaşındaki Chavez yazın ameliyat edilmiş ve kanserli bir tümör alınmıştı. Paraguay Devlet Başkanı Fernando Lugo geçen yıl kanser tedavisi görmüş, Brezilya'da eski Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva kısa süre önce gırtlak kanserine yakalanmış, görevdeki Devlet Başkanı Dilma Rousseff'e 2009 yılında lenf bezi kanseri teşhisi konmuş, son olarak Arjantin Devlet Başkanı Christina Fernandez de Kirchner'in tiroit kanseri olduğu açıklanmıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

Şu herşeyi amerikaya bağlıyan kesim türkiyede de oldukça var.Sanırsın ki adamlar karanlık bir odada bilgisayarların karşısına oturmuşlar ordan tuşa basıyorlar zıırt mısırda devrim oluyor zııırt suriye de ayaklanma çıkıyor zııırt türkiye bölünüyor

arap baharının genuine olduğunu sanıyosan boşver, başka konularla ilgilen sana göre değil demektir bu konular.

medyaya yansıyan olaylar gerçeklerin %0,1'i falan, arkası karanlık. amerika filan hikayede, olayları planlayan bir güc mercii mevcut. mainstream medyadan kafayı kaldırmadan zor tabii görmek.
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

Arap Baharının ''sadece'' emperyalistlerin oyunu olduğunu düşünüyorsan senin mainstreamden kafanı kaldırman lazım bugün TKP'den farkın kalmaz.Şu olaylara değer veren troçkistlerden başka kimse yok zaten sol camiasında

sağ sol emperyalizm cart curt bunlar beni ilgilendiren konseptler değil. zayıf insanlar kendilerini bir düşünce akımına "teslim" ederler, kendi için düşünebilen insanların ihtiyacı yok buna. her düşünceye yapıştırılan bir sınıflandırma var dünyada ve bu da tamamen planlı.

9/11'e inside job dersen conspiracy theorist,

agresif kapitalizm/corporatism dünyayı mahvediyor dersen solcu/marksist,

devletlerin yetkileri minumuma çekilmeli dersen anarşist

türk devletleri arasında birlik kurulmalı dersen turancı/ccc,

dinler saçmalık insanları kontrol için dersen allahsız/ateist,

gayler evlensin stem cell research serbest olsun dersen liberal/demokrat,

eu ve us'deki dıştan göç politikasını eleştirirsen faşist/racist
...
..
.
vs

diye sürüp gidiyor bu sınıflandırmalar. insanlar bir düşünceye inandıkları zaman o düşünceyi hangi akımı sahiplendiğine bakıyor. eğer o akımı sahiplenen grupla ilgili zihninde oluşmuş negatif bi izlenim varsa o düşünceyi benimsemekten vazgeçiyor. bu düşünce akımları paket halinde satılıyor bi de, bi yerine katılıp bi yerini reddedersen "ne biçim x'sin" suçlamasına maruz kalıyorsun. tabii bu düşünce gruplarına dost ve düşman düşünce grupları, alt grupları vs var. social engineering ne güzel şey.

banane TKP'nin, tatlı su solcularının söylemlerinden? düşünceler bir gruba mal edilemez. "sen böyle düşünüyorsun o zaman sen x'sin" demek komik, insanlardaki tribalism psikolojisinin kötüye kullanımıdır.

neyse konuya dönersek,

olayları araştırıp farklı açılardan yaklaşırsak gerçeğin gerzek tv ve gazetelerdeki gibi olmadığını görmek çok basit. medya insanlara haber verme aracı değil, propaganda aracıdır. illa hitler dönemindeki gibi veya stasi zamanındaki gibi ayrı propaganda bakanlığı kurmaya gerek yok, işler daha farklı yürüyor artık.

mesela ufak bi örnek,

US-Funded "Activist" Becomes President of Tunisia

elinizin altında internet var artık, insanları yaftalamadan önce araştırın edin biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi ilkin saçma geliyor olabilir ama cidden bikaç senede 3-4 G.Amerika lideri birden kanser olunca insanın aklına gelmiyor değil yani bu.
En basitinden Ukrayna ve Kırgız liderler son bikaç senede Rus KGB tarafından gizlice zehirlendiler, ee CIA onlardan geri kalır mı sanıyorsunuz, vardır bi icatları.
Sosyal ağlarda paylaş

Harbi tartışıcak halim yok yorgunum ve bu tartışmanın getirisi de olmuyacak ; lakin :

said:
sağ sol emperyalizm cart curt bunlar beni ilgilendiren konseptler değil. zayıf insanlar kendilerini bir düşünce akımına "teslim" ederler, kendi için düşünebilen insanların ihtiyacı yok buna. her düşünceye yapıştırılan bir sınıflandırma var dünyada ve bu da tamamen planlı.

Çok sığ bir ifade , şurda ki ego söylemleri tam bir ergen üslubu.Düşünce kolektif bir bilinç üzerinden ilerler arkadaşım.Senden önceki insanlar da kendilerinkinden öncekilere böyle baktılar.Her seferinde Amerika'yı yeniden keşfetmedi medeniyetler.Düşünürken başka düşünenleri de düşünürsün muhakeme edersin ve uygun bulduklarını kabul edersin bu kadar basit.Şahısların fikirleri değil fikirlerin şahısı olur ; ama bunu anlıyabilmen için önce biraz duygusal zekanın (rasyonel zeka demiyorum) gelişmesi lazım.

said:
9/11'e inside job dersen conspiracy theorist,

agresif kapitalizm/corporatism dünyayı mahvediyor dersen solcu/marksist,

devletlerin yetkileri minumuma çekilmeli dersen anarşist

türk devletleri arasında birlik kurulmalı dersen turancı/ccc,

dinler saçmalık insanları kontrol için dersen allahsız/ateist,

gayler evlensin stem cell research serbest olsun dersen liberal/demokrat,

eu ve us'deki dıştan göç politikasını eleştirirsen faşist/racist
...
..
.
vs

diye sürüp gidiyor bu sınıflandırmalar. insanlar bir düşünceye inandıkları zaman o düşünceyi hangi akımı sahiplendiğine bakıyor. eğer o akımı sahiplenen grupla ilgili zihninde oluşmuş negatif bi izlenim varsa o düşünceyi benimsemekten vazgeçiyor. bu düşünce akımları paket halinde satılıyor bi de, bi yerine katılıp bi yerini reddedersen "ne biçim x'sin" suçlamasına maruz kalıyorsun. tabii bu düşünce gruplarına dost ve düşman düşünce grupları, alt grupları vs var. social engineering ne güzel şey.

banane TKP'nin, tatlı su solcularının söylemlerinden? düşünceler bir gruba mal edilemez. "sen böyle düşünüyorsun o zaman sen x'sin" demek komik, insanlardaki tribalism psikolojisinin kötüye kullanımıdır.

Yine alayına isyan ben kimseye ait değilim kibiri devam etmiş.Dünyadaki her olgu tasniflenebilir bunun yapılabilmesinin de sebepleri vardır.Hepimiz bazı yönlerden şu veya bu kategorilere gireriz (özel olduğuna ne kadar inanmak istesende).Bu gruplamaların sebebi farklılıkarın çok fazla olmasıdır , bu yüzden ortak özellikleri olan olguların diyalektik şekilde sistematize edilmesidir gruplamak.

said:

Yine duygusal zekanın yetersizliği ve egon basiretini bağlamış.Sen siyasi bir konuda birine fikir beyan ediyorsan karşı tarafında düşüncelerinin tezatlıklarını veya özdeşliklerini farklı siyasi mihraklardan referans vermesi normaldir.Psikoloji konuşan biri Freud'dan da bahseder , idealizmden bahseden Hegel'ede değinir..vs bunu kaldıramıyorsan artist artist hiçbir tartışmaya atlama zaten.

said:
neyse konuya dönersek,

olayları araştırıp farklı açılardan yaklaşırsak gerçeğin gerzek tv ve gazetelerdeki gibi olmadığını görmek çok basit. medya insanlara haber verme aracı değil, propaganda aracıdır. illa hitler dönemindeki gibi veya stasi zamanındaki gibi ayrı propaganda bakanlığı kurmaya gerek yok, işler daha farklı yürüyor artık.

mesela ufak bi örnek,

US-Funded "Activist" Becomes President of Tunisia

elinizin altında internet var artık, insanları yaftalamadan önce araştırın edin biraz.

hele şükür konuya dönebildin.Bu arada sana medyadan sözeden mi oldu arkadaşım ? Sisteme karşı biri olarak sistemin medyasına güvenmemeyi bana mı öğreteceksin ? Kalmış bide ders veriyor
Zamanın da televizyon cocuklari sizi.. Televizyonun diktator dedigine diktator, terorist dedigine terorist, hain dedigine hain, sehit dedigine sehit, serefsiz dedigine serefsiz, kahraman dedigine kahraman diyen uydu alicilari sizi.. Spikerin dudak uclarinda yasayan okumaktan sorgulamaktan arastirmaktan nefret eden universite mezunlari sizi.. Hic okumayin, sorgulamayin, arastirmayin, incelemeyin.. Sadece kumandanin tusuna basip ezberleyin.. Televizyonda yemek yiyenlerin goruntuleriyle beslenip, opusenlerin sevdasiyla tatmin olup, askere gidenlerin kanli elbisesiyle cesur olun.. Dunyanin obur ucunda hic tanimadiginiz birini alcak ilan edin, yine dunyanin obur ucunda hic tanimadiginiz birini kahraman.. Yalniz dua edinde elektrikler gitmesin , diyen de bendim.
Neyse çok istiyorsan şimdi kendi kaynaklarıma geçim , mısırdaki devrimci örgütlerden biriyle temasımız var hatta ordan bir yoldaşı istanbula getirttik herşeyi anlattı bize.Orta doğu gibi bir coğrafya da yaşanılan her gelişme de öyle yada böyle emperyalistlerin parmağı vardır ; ama burda önemli olan halk kitlelerinin ayaklanmasıdır, sokağa çıkmasıdır bir devrim provası yapmasıdır.Sizin gibi kıçını yaydığı yerden ahkam kesen insanlara göre orda sokaklarda canını hiçe sayanlar çok daha değerlidir gözümde ve o insanlar (arkasında kim olursa olsun) bundan sonra asgari olarak eskisi kadar kötü veya daha da kötü şartlar oluşursa yine ayaklanıcaklardır.İster arkasında X devleti olsun ister Y , bu insanların kazandığı toplumsal pratik çok çok değerlidir.
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

Harbi tartışıcak halim yok yorgunum ve bu tartışmanın getirisi de olmuyacak ; lakin :

Çok sığ bir ifade , şurda ki ego söylemleri tam bir ergen üslubu.Düşünce kolektif bir bilinç üzerinden ilerler arkadaşım.Senden önceki insanlar da kendilerinkinden öncekilere böyle baktılar.Her seferinde Amerika'yı yeniden keşfetmedi medeniyetler.Düşünürken başka düşünenleri de düşünürsün muhakeme edersin ve uygun bulduklarını kabul edersin bu kadar basit.Şahısların fikirleri değil fikirlerin şahısı olur ; ama bunu anlıyabilmen için önce biraz duygusal zekanın (rasyonel zeka demiyorum) gelişmesi lazım.

öncelikle bi sakin ol champ.

hemen hakarete sarılmadan önce insanın bi okuduğunu anlaması lazım. evet düşünce kollektif bir bilinç üzerinden ilerler, bunun aksini iddia etmedim bende zaten. insanların düşünmeden tartmadan pre-set school of thought'lara atlamasından bahsediyordum ben orda. bu da intellektüel tembelliktir. kendi özgür iradesi olan ve bağımsız düşünebilen insan bunu yapmaz, yapan da belli bir kalıba girmekten kurtulamaz. bu da kendini geliştirebileceğin yolları daraltır.

said:
Yine alayına isyan ben kimseye ait değilim kibiri devam etmiş.Dünyadaki her olgu tasniflenebilir bunun yapılabilmesinin de sebepleri vardır.Hepimiz bazı yönlerden şu veya bu kategorilere gireriz (özel olduğuna ne kadar inanmak istesende).Bu gruplamaların sebebi farklılıkarın çok fazla olmasıdır , bu yüzden ortak özellikleri olan olguların diyalektik şekilde sistematize edilmesidir gruplamak.

burda sana katılamıyorum çünkü dediğimi hiç anlamamışsın. anlamak istemediğin içinde kendime fazla yormak istemiyorum yanlış anlama. insanları kategorilendirirsen günümüz toplumunda olduğu gibi klon insanlar yaratırsın. karşındaki ağzını açmadan ne diyeceğini bilirsin, çünkü o insanın içinde bulunduğu kategorideki düşünceleri vs. ana hatlarıyla bellidir, ufak detayları farklıdır. bu yüzden ülkemizdeki solcular çok sıkıcıdır, papağan gibi hepsi aynı şeyi söyler, insanlar muhattap olmak istemez.

kendini establishment açısından bir tehdit olarak görüyorsundur bir solcu olarak (anladığım kadarıyla). halbuki establishment'ın umrunda bile değilsin. senin ne düşündüğünü, ne yaptığını, ne yapabileceğini senden daha iyi biliyorlar. senin kendini tanımladığın akım zaten onlar tarafından yaratıldı lol. aç biraz oku bakalım bolşevik devrimini kimler finanse etmiş, marx kimlerle kankaymış, leftist movement kimler tarafından push edilmiş.

tribalism demişiz ama anlamamışsın, doğaldır kızamıyorum sana. neyse senin küçük dünyanı parçalamak niyetinde değilim, kendini istediğin gruba ait görmeye devam et. çok asiyim ben bana aldırma sen, ergenliğe yeni girdim daha. pipimden beyaz bişey çıkıyo heycanlandığım zaman, bu ne? bi ağabeyim olarak sen bilirsin sanırım.

said:
Yine duygusal zekanın yetersizliği ve egon basiretini bağlamış.Sen siyasi bir konuda birine fikir beyan ediyorsan karşı tarafında düşüncelerinin tezatlıklarını veya özdeşliklerini farklı siyasi mihraklardan referans vermesi normaldir.Psikoloji konuşan biri Freud'dan da bahseder , idealizmden bahseden Hegel'ede değinir..vs bunu kaldıramıyorsan artist artist hiçbir tartışmaya atlama zaten.

TKP, Freud ve Hegel'i bir araya getirme şekline bayıldım. Freud veya Hegel'in özgün düşünceleri var referans olarak gösterilebilecek, TKP hiçbir şey üretmeyen küçük insanların oluşturduğu bir topluluk. hiçbir düşünce bir grubun tekelinde değildir, beni ilgilendirmez kimin ne söylediği, tartışmaya bir değer katmaz. üstelik benim bahsettiğim fikir ile kabaca benzeşiyor, özünde alakası bile yok. TKP ile kıyaslamanın hiçbir manası yok, hakaret olarak algılıyorum bunu.

said:
hele şükür konuya dönebildin.Bu arada sana medyadan sözeden mi oldu arkadaşım ? Sisteme karşı biri olarak sistemin medyasına güvenmemeyi bana mı öğreteceksin ? Kalmış bide ders veriyor
Zamanın da televizyon cocuklari sizi.. Televizyonun diktator dedigine diktator, terorist dedigine terorist, hain dedigine hain, sehit dedigine sehit, serefsiz dedigine serefsiz, kahraman dedigine kahraman diyen uydu alicilari sizi.. Spikerin dudak uclarinda yasayan okumaktan sorgulamaktan arastirmaktan nefret eden universite mezunlari sizi.. Hic okumayin, sorgulamayin, arastirmayin, incelemeyin.. Sadece kumandanin tusuna basip ezberleyin.. Televizyonda yemek yiyenlerin goruntuleriyle beslenip, opusenlerin sevdasiyla tatmin olup, askere gidenlerin kanli elbisesiyle cesur olun.. Dunyanin obur ucunda hic tanimadiginiz birini alcak ilan edin, yine dunyanin obur ucunda hic tanimadiginiz birini kahraman.. Yalniz dua edinde elektrikler gitmesin , diyen de bendim.

heycanlanmışsın gene burda. sakin ol bi sandalye çek, otur yanıma. burda ikimiz konuşuyoruz topluluğa vaaz vermeye başlamışsın birden. "evet kardeşim bende senin gibi düşünüyorum medya konusunda" diyip geçebilirdin. neyse gazın geçtiyse devam edelim.

said:
Neyse çok istiyorsan şimdi kendi kaynaklarıma geçim , mısırdaki devrimci örgütlerden biriyle temasımız var hatta ordan bir yoldaşı istanbula getirttik herşeyi anlattı bize.Orta doğu gibi bir coğrafya da yaşanılan her gelişme de öyle yada böyle emperyalistlerin parmağı vardır ; ama burda önemli olan halk kitlelerinin ayaklanmasıdır, sokağa çıkmasıdır bir devrim provası yapmasıdır.Sizin gibi kıçını yaydığı yerden ahkam kesen insanlara göre orda sokaklarda canını hiçe sayanlar çok daha değerlidir gözümde ve o insanlar (arkasında kim olursa olsun) bundan sonra asgari olarak eskisi kadar kötü veya daha da kötü şartlar oluşursa yine ayaklanıcaklardır.İster arkasında X devleti olsun ister Y , bu insanların kazandığı toplumsal pratik çok çok değerlidir.

burda çok yanılıyorsun. devrim provası diye birşey yok, piyon olarak kullanıldılar establishment'ın arzuları doğrultusunda. istedikleri kadar ayakları alışsın sokağa dökülmeye, farkındalıkları olmadığı sürece piyon olarak kullanılmaya devam edilecekler. neyse kardeşim senin düşüncelerini değiştiremem, beraber izleyip görücez orta doğu'da neler olduğunu bundan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hemen hakarete sarılmadan önce insanın bi okuduğunu anlaması lazım. evet düşünce kollektif bir bilinç üzerinden ilerler, bunun aksini iddia etmedim bende zaten. insanların düşünmeden tartmadan pre-set school of thought'lara atlamasından bahsediyordum ben orda. bu da intellektüel tembelliktir. kendi özgür iradesi olan ve bağımsız düşünebilen insan bunu yapmaz, yapan da belli bir kalıba girmekten kurtulamaz. bu da kendini geliştirebileceğin yolları daraltır.

''Pre-set school of thought''lara atlamak dediğin şey havuza atlamak gibi değildir.Bir düşünce akımına dahil olduğunu söylemek için onu parçadan bütüne,ayrıntıdan genele kadar anlamak zorundasın , bu da tembellik işi değil vaktini verimli kullanmaktır zira hayat kısa ve en az 2000 yıllık bir medeniyet tarihinin üzerinde yükseliyoruz neden bunun nimetlerinden geçmiş toplumların mücadeleleriyle yoğrulmuş değişen şartlara göre değişmiş ve ileri evrilmiş bilimsel düşünce referanslarından , felsefik referanslardan faydalanmıyalım.Sana basit bir soru sordum her seferinde amerikayı yeniden keşfetmeye gerek var mı ?
Mesela liberal ekonomiyi eleştirirken düşündüklerimin aynısını benden 100 yıl önce yaşamış bir adam Karl Polanyi'de düşünmüş.Bunu farkettikten sonra açıp adam ne diyor diye bakmaya başladım.Hiçbirimiz özgün değiliz hepimizin düşündüğünü düşünmüş , söylediğini söylemiş birileri elbet daha önce yaşamıştır.Dahilerin arttığı bir zamanda dahi olmak , dahilerin de dahisi olmak daha zordur.Hal böyleyken bu medeniyet birikiminden faydalanmak gerekir.Varsın sen düşünce fetişizmine devam et ama dikkat et sen de hindistanı bulim derken amerikaya düşme

said:
burda sana katılamıyorum çünkü dediğimi hiç anlamamışsın. anlamak istemediğin içinde kendime fazla yormak istemiyorum yanlış anlama. insanları kategorilendirirsen günümüz toplumunda olduğu gibi klon insanlar yaratırsın. karşındaki ağzını açmadan ne diyeceğini bilirsin, çünkü o insanın içinde bulunduğu kategorideki düşünceleri vs. ana hatlarıyla bellidir, ufak detayları farklıdır. bu yüzden ülkemizdeki solcular çok sıkıcıdır, papağan gibi hepsi aynı şeyi söyler, insanlar muhattap olmak istemez.

Bu tarihin her safhasında değişen sosyokültüre göre değişen ortak insan figürüdür.Buna karşı olabilirsin ama öyle yada böyle sende bunun pir parçasısın.Marjinallik güzeldir ov yea ama insan (bir bütün olarak insan) hiçbir zaman bu sınırlarda marjinal olamaz ; çünkü olabiliceğin en farklı tanımlama bile genel insan sınırlarına yabancı değildir.Çok özel hissetmek istiyorsan aslında insan olmanın kendisi çok marjinal bir durumdur bunla tatmin ol.Ayrı ülkemizdeki solculara hiç girme senin söylediklerinin 124124 kat fazlasını söylerim.Kabuğuna çekilmiş içinde kökleşmiş sıradan insandan uzaklaşmış halka inemiyen, sanki uzay gemisiyle başka bir gezegene gelmiş gibi davranan bir yığın kafası bulanmış öğrenci diyorum.

said:
kendini establishment açısından bir tehdit olarak görüyorsundur bir solcu olarak (anladığım kadarıyla). halbuki establishment'ın umrunda bile değilsin. senin ne düşündüğünü, ne yaptığını, ne yapabileceğini senden daha iyi biliyorlar. senin kendini tanımladığın akım zaten onlar tarafından yaratıldı lol. aç biraz oku bakalım bolşevik devrimini kimler finanse etmiş, marx kimlerle kankaymış, leftist movement kimler tarafından push edilmiş.

CcCillümünatiCcC bir iddian varsa ayrıntılı anlat tartışalım şu halinle koyulan skeçteki çocuktan hiçbir farkın yok kusura bakma.Kendimi bir boka tehdit olarakta görmüyorum kendimi bir bok olarakta görmüyorum.Zaten ki devrimi gaza gelmiş solcu öğrenciler veya eline silah alan gerillalar değil sınıf yapıcaktır ve inan bana sınıfı kendisine bayaaa tehdit olarak görüyor establishment dediğin nane.O yüzdendir ki hergün bir emek mücadelesi döner dünyada.

said:
tribalism demişiz ama anlamamışsın, doğaldır kızamıyorum sana. neyse senin küçük dünyanı parçalamak niyetinde değilim, kendini istediğin gruba ait görmeye devam et. çok asiyim ben bana aldırma sen, ergenliğe yeni girdim daha. pipimden beyaz bişey çıkıyo heycanlandığım zaman, bu ne? bi ağabeyim olarak sen bilirsin sanırım.

Tabi canım benim küçük ufkum kavrıyamıyor dünyada ki herşeyin karanlık eller tarafından yönlendirildiği fikrine , onların da arkasında area 51'e düşen marslılar varmış.Mind kontrol çakmışlar.Biraz materyalist düşünürsen her gelişmenin her yeniliğin kendinden önceki bazı şartlarla yaratıldığını ve kendinden sonra da yeni gelişmelerin öncüsü olucağını anlarsın.O kadar kolay değil dünya tarihini lop diye ne idüğü belirsiz iki komploya bağlamak.Bunlar kesin yoktur demiyorum ama sadece onlardan ibaret olan bir gelişim olamaz.Tribalism demişsin eyvallah çok kuulsun tamam sen özel ve güzel insansın ne düşüncelerin ne söylemlerin kimseye benzemez bizlerde özenti züppeleriz ; ama şunu bilki insanın özgürleşmesini istiyorsan kendini gerçekleştirmesini istiyorsan maslowda yükselmesini istiyorsan , yani farklı farklı insanların olmasını istiyorsan diğerleriyle aynı kefeye koyduğun devrimci fikirlere saygı duymak zorundasın

said:
TKP, Freud ve Hegel'i bir araya getirme şekline bayıldım. Freud veya Hegel'in özgün düşünceleri var referans olarak gösterilebilecek, TKP hiçbir şey üretmeyen küçük insanların oluşturduğu bir topluluk. hiçbir düşünce bir grubun tekelinde değildir, beni ilgilendirmez kimin ne söylediği, tartışmaya bir değer katmaz. üstelik benim bahsettiğim fikir ile kabaca benzeşiyor, özünde alakası bile yok. TKP ile kıyaslamanın hiçbir manası yok, hakaret olarak algılıyorum bunu.

Dostum algı sorunun var sanırım.Tezat veya özdeş herhangi bir referans dedim. ''TKP'' tezatlığın örneği idi.

said:
burda çok yanılıyorsun. devrim provası diye birşey yok, piyon olarak kullanıldılar establishment'ın arzuları doğrultusunda. istedikleri kadar ayakları alışsın sokağa dökülmeye, farkındalıkları olmadığı sürece piyon olarak kullanılmaya devam edilecekler. neyse kardeşim senin düşüncelerini değiştiremem, beraber izleyip görücez orta doğu'da neler olduğunu bundan sonra.

Tamam canım sen dediğin diye yok.Hepsi zombiler gibi sokağa dökülüp braiins braiins diyen kalabalıklardı hiçbir özgürlük talepleri farkındalıkları yoktu.Fakat kaçırdığın bir durum var devrim oluşması için devrimin şartları vardır bu şartlar gerçekleşirse devrim oluşadabilir oluşmuyadabilir ; ve kıstaslardan biri kalabalıkların taleplerle otoriteye şöyle yada böyle şu sebeple yada bunun ittirmesiyle sokağa dökülebilmesidir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
CARACAS (Reuters) – Capitalism may be to blame for the lack of life on the planet Mars, Venezuela’s socialist President Hugo Chavez said on Tuesday.

“I have always said, heard, that it would not be strange that there had been civilization on Mars, but maybe capitalism arrived there, imperialism arrived and finished off the planet,” Chavez said in speech to mark World Water Day.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...