Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

izmir sallaniyy

Llama

Öne çıkan mesajlar

beyler ben yıllardır trollüyorum genellikle her konuda ama bu konuda ciddiyim. şakası olmaz bunun yani.
imo inşaat mühendisleri odası izmir şubesi yapı stoğu envanteri çalışmasında çalıştay grubundayım. konu ile ilgili 2009 da yapılmış bina stoğu envanteri çalışması var www.imoizmir.org.tr adresinden indirebilirsiniz. 2007 deprem yönetmeliğinden önce yapılan binaların zaten neredeyse tamamı müteahhit in insafına kalmış derecede kaliteli. benim size tavsiyem özellikle izmirdekiler için apartman sakinleri olarak birleşip 300 500 liraya binanızın etüdünü yaptırın. birçok mühendislik bürosu yapar bunu en azından durumunuzu öğrenin. Allaha emanet oturuyorsunuz çoğunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

7.5 Türkiyenin neresinde olursa olsun o dediğin yüzde mafiş olur.
Chaotic said:

bir inşaat mühendisi olarak şunu söylemek istiyorum.
izmirde 7.5 olursa bina stoğunun %40 ı mafiş.

abi uzun süredir ama izmirdeki fay kayaçlarındaki stresi boşaltacak bir deprem olmadığı için izmirde özellikle ege denizinde böyle bir deprem olma riski çok yüksek 10 yıl içerisinde
Sosyal ağlarda paylaş

Chaotic said:

Absolut said:

7.5 Türkiyenin neresinde olursa olsun o dediğin yüzde mafiş olur.
Chaotic said:

bir inşaat mühendisi olarak şunu söylemek istiyorum.
izmirde 7.5 olursa bina stoğunun %40 ı mafiş.

abi uzun süredir ama izmirdeki fay kayaçlarındaki stresi boşaltacak bir deprem olmadığı için izmirde özellikle ege denizinde böyle bir deprem olma riski çok yüksek 10 yıl içerisinde

Ben pek anlamam da bişey sorucam stresi boşaltcak bi deprem uzun süredir olmadığından bahsediyosun bi kaç sene evveline kadar 3 tane üstüste 6civarı deprem olmuştu 1 hafta içinde o stresi azaltmıyo mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Bunları uyarı mesajı olarak algılayıp evlerinizi falan depreme hazırlayın. Ev yıkılmasa dahi içerideki eşyalar yaralanmalara sebep olabilir. En basitinden yatağınızın yanında dolap vs varsa onu duvara sabitleyin. Ciddi bir sallantıda kafanıza dolabın devrilmesi yaralanmanıza sebep olabilir. Veya başucunuzda yukarda kütüphane varsa kitaplar kafanıza yağabilir ufak bir sallantıda ki 1.5 metreden kafaya çarpan kitap acıtır. Mutfakta sallantıda içki dolabınız kapaksız ise hepsi yerlere devrilecek ve belki yangına sebebiyet verebilecektir veya çıkan yangını körükleyebilcektir vs vs vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...