Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Antibiyotik Sorusu

Rock

Öne çıkan mesajlar

Küçük bir rahatsılıktan dolayı günde üç kere antibiyotik almam gerekiyor. Bunları yemek yedikten maksimum kaç saat sonra alabilirim? Şuan bir diyet yapıyorum ve kurallara göre her öğün arası en az 5 saat olmalı ve gece 9 dan sonra tekrar birşey yenmemeli. Antibiyotiği 8 saate bir alacağım için biraz problem yaratıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok aç olmadığın sürece alabilirsin önce yada sonra farketmez. Burada tek soru şu özel mide rahatsızlığın var mı? Yemekten sonra al demekteki temel neden mideye zarar vermemektir. (İstisnalar tabiki var)

Eğer midende problem yoksa yemekten 2-3-4 saat sonra rahatlıkla alabilirsin.

Ayrıca çok sıkıntı oluşturuyorsa hekiminle konuşup günde tek alınan antibiyotiklerden alıp alamayacağını sorabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

bkz : prospektus.

Buraya yazmadan önce okudum. 8 saatte bir laınması gerektiği dışında bir bilgi yok.

senko said:

küçük rahatsızlıksa antibiyotik alma

Rahatsılığın kendisi(hidrozadenit yada köpek memesi) şimdilik küçük. Dikkatli tedavi edilmezse neler olabileceğine dair nette salam resimler var. Ayrıca doktor kontrolünde alıyorum ama zaman konusunu sormayı unuttum.

jaffa said:

hastayken diyeti boşver yemeğini ye antibiyotiğini al tok karnına.

3 aydır sıkı bir şekilde devam ediyorum ve kaçamak yapmadığımda da sonuç veriyor. Şimdilik +10kg. Gerçi bu rahatsızlık yayılırsa asıl rejimi o zaman görücem. Hemen hemen herşey yasak.

@KapIKulu

Bilgi için teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Rock said:

Küçük bir rahatsılıktan dolayı günde üç kere antibiyotik almam gerekiyor. Bunları yemek yedikten maksimum kaç saat sonra alabilirim? Şuan bir diyet yapıyorum ve kurallara göre her öğün arası en az 5 saat olmalı ve gece 9 dan sonra tekrar birşey yenmemeli. Antibiyotiği 8 saate bir alacağım için biraz problem yaratıyor.

abi lafın gelişi o 8 saat.

yemek yedikten sonra maksimum kaç saat sonra diye bişi yok.
esas mesele antibiyotik aldıktan sonra midene rahatsızlık getirebilmesi.
"yemek yedikten 4 saat sonra alabilirsin" diye bir şey denilemez,
en iyisi tok karnına almak.

diyet programın nasıl?
yani mutlaka sabah - öğle - akşam yemeği yiyorsundur.
o yemeklerden sonra al mesela.
hatta direk diyeti iptal et dedikleri gibi. daha rahat edersin.

bu arada bunu antibiyotik veren doktora niye sormadın?
takip etme açısından faydalı olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...