Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

`ben penisimle bile uçak kullanırım`

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

da işte bir şirketi işletmekle uçağı uçurmak farklı şeyler. eğer bu tarz mesleklerde profesyonelliğin önemini kavrayamamış insanlar baştaysa yanmışız biz zaten. gerçi dediğin gibi inşaat, mütahatlik gibi hayati meselelerde bile profesyonel davranılmıyor sonuçları da depremlerle ortaya çıkıyor zaten o yüzden havacılıkta olmamasına şaşırmamak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi araştırdım da,

THY gerçekten kötüymüş (bakın ben hala pilot alımındaki iddiamı devam ettiriyorum) Fazla araştıramadım gerçi ama böyle haberlere rastladım.

2007'de ki bir istatistiğe göre 1 milyon uçuşlu ölümlü kazada 3.58 rating ile liste sonunda hatta Mısır ürdün gibi ülkelerle yer alıyor.

British:0.17
Lufthansa:0.19
AirFrance:0.55
Alitalia:0.73
Iberia:0.8
KLM: 0.81
Swissair:1.2
THY:3.58

son olarak 2010'da bir değerlendirme yapılmış
JACDEC Safety Index adı altında onda da

ilginç bir veri var.

Sunexpress 0.0 oranına sahipken
60'lık liste de THY 3.12 ile en çok kaza yapan havayolu firması olarak sonuncu olmuş.

http://www.tourexpi.com/tr-intl/news.html~nid=26650
http://www.jacdec.de/statistics/airlines/airlines_6.htm
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

said:
Yolcuya gelince, hiç bi şey olmaz. Hala uçaklar gidiyor ve geliyor.

Pilotlar da olaya böyle bakıyorsa söyle bi daha THYye binmeyelim. Bu biraz türk mantığı olmuş her 10 uçaktan 1'i düşmediği sürece sorun yok. Ha THYnin şuana kadar istatistiksel verileri iyi kötü değil ama zihniyet değişikliği olduysa, geçmiş verilerin hiç bir anlamı yok.

THY'de yaklaşık 6 senede bir zihniyet değişikliği olur tarihi boyunca. Ve o zaman nasıl istatistikleri ortalama sayılıyorsa, şu anda da sayabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

o zihniyet degisikligi THY de 6 senede bir degil, iktidar degisimi ile olur

her yeni gelen iktidar eski iktidarin yetersizlerini temizler, kendi yetersizlerini yerlestirir sekil 1-a da her zaman gozlemliyebildigimiz gibi

eger iktidar degisirse yeni gelenelrde bu iktidarin yetersizlerini temizliycek iste, bi zihniyet degisimi olucak
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de THY kurum olarak zarar açıklamasına rağmen, şu büyüme sürecinde, devletten para desteği istememiştir. Bu da Hamdi Topçu'nun açıklaması. Europe's best airline gibi ünvanlar, bunun dışında filo büyümesi, dünyanın en hızlı büyüyen havayolları arasında yer almak bu hükümet zamanında ortaya çıkan şeyler. Her şeyi görmezden geliyorsunuz, kör-sağıra yatıyorsunuz da gerek yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...