Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İkinci iş görüşmesi

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Benim arkadaşım kütahya üniversitesinden 2den biraz yüksek bir ortalamayla mezun oldu(vasat bi öğrencilik kafası olmadığı için değil zeki ama çalışmayan eşeklerden). 1200e başladı seramik fabrikasında(Türkiyenin en böyük 2. seramik fabrikası diye bi duydum ama ne kadar doğru bilemedim.) üretimden sorumlu makina mühendisi olarak 2 ay çalıştı burada, sonra yeni bi yerde 2.5 alıyor şimdi. Daha 1 hafta anca olmuştur. Biliyorum başlangıç maaşlarını ama işe başvururken benden 1200 maaş istesen ben bunu 1000e de çalıştırırım demek benim için.. Ben iş görüşmesine gitsem 1500den aşağı bi maaş istemem sorarlarsa da hak edeceğimi düşündüğüm maaş en az 1500dir ki kendi işini yapan biri olarak büyük ya da küçük ölçekli şirketlerin verebileceği miktarları da biliyorum. Herhangi bir işi öğrenmek maksimum 2 ay sürer. Sizin yaşlı babalıklardan da 2 kat fazla randımanlı çalışacağınızı da göz önünde bulundurursak 1200 istemek çok çok yanlış bence öperim hepinizi xoxo
Sosyal ağlarda paylaş

istanbul, garanti bankasi hatta, yalan soyledigini pek zannetmedigim insanlardan biliyorum
(teknoloji gelistirme/it departmanlari ayri bir kurum olarak mi aniliyor onu bilmiyorum)

evet ekstrem bir ornek ama daha 'normal' calisma duzenine sahip iyi yerler veya adam cekmek isteyen startuplar de kendi tecrubelerime gore de ortalama 2.5-3 seklinde belirliyor ucretlerini

son sayfalarda yazilim/bilgisayar geciyor diye atladim da sanirim baska bir dal ama konu, yine de 1.2 hic makul degil
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

throine said:

mühendis olarak o parayı 2-2,5 sene içinde içinde 3'e katlayamıyorsa asıl o zaman vahimdir.

çok zor bu dediğin.
2yılda sağlam terfiler alırsan olur ancak.

abi bir mühendis 3. senesinde 3k-3,5k alamıyorsa ya çok yetodur ya da ne bileyim yanlış şirkette yanlış pozisyonda sürünüyordur. aksi yok yani.

o dediklerin var mı var? 5 senedir 2k maaşı zor görenler var ama sonuçta şirkete yarattığın katma değer kadar maaşın olur.
sen aylık 250k iş yapıp 5k yerine sana 2k verirseler buna itiraz edersin de, aylık 50k iş yapıp 5k maaş beklemesin kimse.
Sosyal ağlarda paylaş

ya siz onu bunu boşverin şimdi garip bir durum var.

ben ikinci görüşmeyi ikcı olmadan üretimden biriyle yaptım. görüşmenin akşamı ikcıya telefon ettiğimde kadın bu hafta haber vericem dedi.

olumsuz da olsa telefon gelir mi dersiniz? yoksa olmadı bu iş diyip ümidi keseyim mi?
Sosyal ağlarda paylaş

thecure said:

bu hafta haber vericem dediyse büyük ihtimalle olumludur. kesin olumsuz olsa söylerdi. veya biz ihtiyaç olursa size döneriz falan derdi.
başka adayı beğenmişlerdir ama o olmazsa diye seni yedek tutuyo olabilirler. başka birşey gelmiyo aklıma.

ya şöyle oldu, ben aradığımda kadın üretimciyle görüşmemişti daha. üretimciyle görüşüp değerlendirip bu hafta haber vericez dedi.

yani olumsuz da olsa haber verirler...

di mi=/
Sosyal ağlarda paylaş

abi üretimciyle görüşmesi bir hafta sürmez.adam ya tamam alın bunu der hemen seni ararlar pazartesi gel diye. ya da adam beğenmedim başkalarını bekleyelim der ki o zaman bekliceksin başka çaren yok. çok profesyonelsen baktın haber gelmiyo(ki böyle bi durum varsa gelmiyodur) arayıp en geç bir hafta sonra son kararınızı bekliyorum çünkü başka durumlarım var dersin.
ik dan seni haber vermeden bekletmelerinin başka bi nedeni olacağını düşünmüyorum. sonuçta onlarda bi an önce halletmek isterler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...