Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2011 MLG Pro Circuit

Oymanq

Öne çıkan mesajlar

Mortis said:

yalnız MLG Ne harika turnuva oldu ya

offf Cuce ile hatırlarım geçen sene MLG izlemeye çalışırken, evde bi ekranda mlg açıktır, DJ wheatin sesini duyarsın 1 saat boyunca ama maç yoktur sadece konuşurlar, sonra 1 maç olur 2 dandik adam arasında biter sonra 2 saat ara, böle evde perişan olursun, Bi yandan arkada efsane maçlar dönüyordur ama onları yayınlamazlar Sabaha kadar uykusuz kalırsın mal mal. Sürekli hotbuns reklamı ve o GET REAL reklamını duyarsın dakka başı küfür edersin.

Şimdi ise bakiorum 2 stream var kalite çok ii , casterlar ii, zaten koreliler geliyor die iice kalite arttı turnuvadaki her maç çok ii, aralıksız maç dönüyor streamde , programa her türlü uyuluyor. Çatır çatır izliyorsun bitiyor.

tebrik ediyorum MLG yi harbiden bu şekilde kendilerini çok kısa sürede düzelttiler diye.

^2
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

Bana cevaben mi söyledin tam olarak anlamadım ama dünyanın en iyi 2. Terran'ı da Naniwa'nın olduğu seviyeden başladı turnuvaya. Genel olarak da Terran sayısı daha az değildi diğer iki ırka oranla.

herhangi bir ırkın oyuncunun ordan turnuvaya başlaması ne kadar mantıklıysa gsl'de okadar mantıklı. Bana göre mlg'nin sisteminde en az gsl kadar çok büyük hatalar mevcut.
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

MLG'nin sisteminde de bozukluklar var tabii ki ama bu Terran alehine bir durum oluşturmadı ki. Championship Brackettan başlayan 16 oyuncudan 7'si Terran'dı zaten. Yani o turnuvada Terranların kötü sonuç elde etmesinin sistemle pek alakası yok.

Öyle birşey demedimki zaten. Oyuncuların hangi ırktan olursa olsun okadar uç seviyede turnuvaya başlaması mantıksız dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Oymanq said:

_Spartacus_ said:

MLG'nin sisteminde de bozukluklar var tabii ki ama bu Terran alehine bir durum oluşturmadı ki. Championship Brackettan başlayan 16 oyuncudan 7'si Terran'dı zaten. Yani o turnuvada Terranların kötü sonuç elde etmesinin sistemle pek alakası yok.

Öyle birşey demedimki zaten. Oyuncuların hangi ırktan olursa olsun okadar uç seviyede turnuvaya başlaması mantıksız dedim.
Her MLG'ye katılanları ödüllendirmeye çalışıyorlar sanırım ama abartılı bir avantaj sağlıyor ilk sıralarda yer alanlar, haklısın. Leenock gibi open Bracket'tan gelen birinin turnuvayı kazanmak için 34-5 gibi bir galibiyet oranı yakalamak zorunda olması saçma.

Seneye ulusal şampiyonluk dışındaki turnuvalarının ödül miktarını da arttırarak bu sorunu giderebilirler, böylece her oyuncu her MLG'ye zaten katılmış olur.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlız şuan farkında değiliz ama leenock uzun yıllar kırılamayacak bir rekor kırdı. World class adamların olduğu bir turnvuada arka arkaya yendiği adamlar inanılır gibi değil.

Yoksa yoksa Zerg op??? xD let the disscussion start..

Zerg oynamak oyuncuları daha az yoruyor olabilirmi??
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

Her MLG'ye katılanları ödüllendirmeye çalışıyorlar Sanırım

Bu turnuvaya düzenli katılanlara ödül olabilir ama bize direk ceza bana göre. O kadar kaliteli oyuncuların 2 maçını izle turnuva bitsin.

Ya tamam süper maçlar oldu, ama HuK izlemek istiyorum ben kardeşim, kazansa da kaybetse de 4 maçını izleyip bitmesini istemiyorum turnuvanın.
Sosyal ağlarda paylaş

bu cocuktaki en önemli özellik macta geri bile kaldiginda aha bitti ekonomi sifir gg ciksin derken 2 dakka sonra oha ne oluyor lan diyip karsi tarafin ggsini görmek.

Zerg hic bir zaman op olamaz. ayrica oyun stili olarak bence daha yorucu daha stressli. oyunun basi voidraylerle selam vermeye geliyor. queen bas hayda fönix gelsin kaldirsin. sadece stress. hydra bas hobaa colo gelsin izgara yapsin seni. cok stressli cok.
Sosyal ağlarda paylaş

zerg oynaması bence de net daha zor ama bu "zerg asla OP olamaz" demek değil ki? yani makrosu evet hem daha değişik, hem de hatırlaman gereken inject, creep spread gibi 2 tane önemli action daha var. ama mikro olarak bakınca T-P-Z diye gider heralde. tabii zerg'de makronun zorluğuna karşılık bi anda 40 roach basabilmek gibi bir kabiliyeti var zerg'ün. terran istediği kadar ıkınsın, aynı anda 40 pop anca basar. düşününce bi anda 12 marine, 4-5 mara, 4 tank, 4 medivac bile kolay değil.

yani sadece production facility açısından da değil ki olay, aynı zamanda haritaya yayılıp resource biriktirme açısından da zerg bu şekilde bir anda ordu basabiliyor. diğer 2 ırk aynı şekilde yayılıp deli gibi resource toplayıp biriktirmek konusunda elbette daha gerideler.
Sosyal ağlarda paylaş

E bahsettiğin encounter'lar her race için söz konusu ki...TvP için de geçerli,TvZ içinde. Onu basarsın bu gelir, şunu basarsın şu gelir her zaman var yani.Ki zerg'de gerçekten op unit'ler var.. O banelingler misal..Nası yorucu bir micro lazım baneling'lerden yırtmak için..her zaman görüyoruz.
Her match-up yorucu.Oyunun kendisi yorucu zaten. =)
Sosyal ağlarda paylaş

aga adam 123109430 tane marine le geliyosa sende 123109430x3 ling olması lazım hızlısından bide.Öle bişey dersen böle bi cevap veririm yani. 5 tane baneling çıkartıyosun koca koca packlere tek atıveriyolar.O kadar da değil yani.Tanka,tüfege binaya kim var kim yok siliyo geçiyo.Bu kadar efektif olunmaz yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...