Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SetCPU ne güzel şeymiş

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
kozalak said:

GERGE said:

root gerekli sadece.

s-on mu diyosun yani? anlamadim valla, root=rom yuklemek algilaniyor cunku :D

s-on farklı bişi. root ile room yüklenmez, ilgileri yok pek. superuser diye bir program yüklüyse root vardır cihazında. yoksa markasını söyle, yönlendirmeye çalışayım.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben direk ne istedigimi soyleyeyim o zaman.
htc desire s var.orjinal rom var uzerinde hicbir sey yapmadim telefona, aldigim gibi kullaniyorum.
set cpu yu kullanmak istiyorum ama stock rom u degistirmek istemiyorum.derdim bu.var mi boyle bir imkan yoksa illa ki stock romu da mi degistirmek gerekecek?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Stock rom ile kullanırsın tabii. Ben de Xperia'yo stock rom ile kullanıyorum hala.

s-on olması gerekiyormuş bu arada htc garip şeyler yapmış benim bilmediğim.

Buraya bak: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1186401
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
GERGE said:

15 saat önce açıldı telefonum, pili %100'dü, gün boyunca normal kullanıldı; biraz oyun, biraz konuşma, biraz müzik, biraz internet. İnternet bağlantısı hep açıktı zaten. SetCPU'dan önce bu sürede pil %30-40 filan olurdu, şimdi %71.

Xperia arc bu arada, ekran parlaklığı da hep %100.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=505419

ya ben rootu hallettim programi da kurdum.ilk acilista superuser yetkisi istedi,ok dedim,remember i da isaretledim ama program bi sure sonra kendiliginden kapaniyo gibi geldi bana.cunku arada bi programa girdigimde setcpu has been granted super user mesaji cikiyo,kanimca cikmamasi lazim.bir de benkm telefonda hic bi fark olmadi sanki.bugun tekrar kontrol edicem bakalim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Programa girdiğinde çıkar program root programı olduğu için ama arkada çalışmaya devam eder. Profil ayarı yapman lazım işe yaraması için. Conservative yap alt limiti düşürüp. Ekran kapalıyken 368Mhz üzerine çıkma filan de, pil ömrü rahar ikiye katlanır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
5 tane var bende, ondemand, performance, conservative filan... Kernelle ilgili o. Yoksa yoktur. Conservatine en çok pil koruyan gerektiğinde performans da verip. Yoksa ondemand şeç ama ana ekranda.

Üç profilde hallettim:

ekran kapalıyken ve pil %15'in altındayken 368 max powersave ile, sarja takılıyken full conservati ile..

Ana ekrandaki de diğer zamanlar için işte.
Sosyal ağlarda paylaş

bende yok oyle bisey ya, user space, on demand ve perfirmance var.ana ekranda max 768 yaptim on demand.2 tane de profil yaptim pil %101 den dusukse 768 max, ekran kapaliysa 500kusur max.

bi de htc lerde bisey varmis, disable perflock yaptim, freq dogru ayarlamiyodu cunku, disable edince duzeldi o.adamlar htc icin koymus o ozeligi sdf.eve gidince iyice arastirayim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ondemand ile conservative'in farkı şu: ondemand işlemciye yük binince doğrudan en yüksek hıza atlıyor, conservative basamak basamak çıkıyor. Linux'de birebir kendi ayarlarımı kullanıyorum ben yük %85 olunca bir üst kademeye çık, %40 olunca bir alta in diye. Telefonda o kadar kurcalamadım ama. Powersave'e gerek kalmıyor conservative kullanınca, %90 en düşük hızda kalıyor, bazen orta hızlara çıkıyor normal kullanımda. Ondemand olsa orta hızlara hiç uğramadan en yukarıya çıkar. Olmaması kötü olmuş sende conservative'in.

Mobil sistemler için önerilen conservative ama, hangi akla hizmet HTC'nin erişimi yok ki ona?
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Ondemand ile conservative'in farkı şu: ondemand işlemciye yük binince doğrudan en yüksek hıza atlıyor, conservative basamak basamak çıkıyor. Linux'de birebir kendi ayarlarımı kullanıyorum ben yük %85 olunca bir üst kademeye çık, %40 olunca bir alta in diye. Telefonda o kadar kurcalamadım ama. Powersave'e gerek kalmıyor conservative kullanınca, %90 en düşük hızda kalıyor, bazen orta hızlara çıkıyor normal kullanımda. Ondemand olsa orta hızlara hiç uğramadan en yukarıya çıkar. Olmaması kötü olmuş sende conservative'in.

Mobil sistemler için önerilen conservative ama, hangi akla hizmet HTC'nin erişimi yok ki ona?

bunun sebebi üzerindeki stock kernelmiş. kernelden kernele değişiyor muhabbet. ben rom ya da kernel yüklemesi yapmadım. beklemedeyim. aslında zaten rootladım telefonu, desire s e gelecek olan son güncellemeyi yüklesem hiç fena olmaz. ama önce backuplamam lazım telefonu. gerçi stock romda da yine conservative olmayacaktır. artık stable bi rom bulursam gömücem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Titanium yükle işte, ne var, ne yok yedekler o. Ya da AppBrain yükle, kayıtlı appları kaydeder, otomatik yükler marketten sonra da. Çok fazla ayar yapmadıysan bu iyidir hatta. Zaten sms'ler, call log'lar, contact'lar, takvim, resimler filan hep Google'la sync değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...