Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kuruyan sarma sigara tütünü belası

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Aket-Atum said:

Not: Sigara sağlığa zararlıdır.

Daha öncede konudışına böyle bir başlık açmıştım ama aramada bulamadım onu.

Drum paketlerinde genelde kurumadan dolayı %10-20 arası bir fire yaşıyorum. Daha fazla içenler tabi karşılaşmıyor olabilir bununla.

Bildiğim kadarıyla nemi koruyan kapları oluyor pipo içenlerin, bunların fiyatı nedir ya da ev ortamında nemi kaybetmeden saklamnın bir yolu var mıdır? GERGE sanırım gazete kağıdına viski damlatmalı bir taktik söylemişti mesela.

tütün içinde, tütün harici şeyler barındırırsan kurur o tütün.
mesela, kcük beyaz sünger filtrelerden ve sarma kağıdı.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

he bu arada vben ne sorucaktım ya

şunu nerde bulurm istanbulda
gidip direk alıcam ya

http://images.gittigidiyor.com/3971/O-C-B-SIGARA-SARMA-MAKINASI-VE-TABAKA-BIRARADA__39713607_1.jpg

yani internetten sparişle uğraştırmayın beni

bundan bende var bi tane arkadaş vermişti. hiç kullanışlı değil bence. kötüde sarıyor. elimle daha güzel sarıyorum ben :P
Sosyal ağlarda paylaş

Tabakayla çok ortalarda çıkarıp içme ondan sonra her gören aaaaa oneeee diyor sanki çok farklı bir şeymiş gibi. ben elle sarıyordum 3-5 tane sabah okula gitmeden orda yarısını başkaları içiyordu. o yüzden yancılara dikkat, gizli gizli çıkar sigarayı sdf

gerçi en iyisi tütünü kağıdı yanında taşıyıp istediğinde çıkarıp sarmak. otobüs falan beklerken ayakta zor oluyor ama iyidir yine de.
Sosyal ağlarda paylaş

yok bende sinir var böle dikkatli bişeyle uğraşırken ellerim titriyo yani tütün telef olur o şekilde.

bana kimse "aa one ne güzekl bakıyım" cekemez yani o yönden rahatım "tütün sarma şeyi uzatma" derim genelde. babamda vardı bi ara onun tabaksını alıyodum falan..

bide şey sorucam tütünü tabakanın içine koyimmi yani sorun olurmu acaba hızlı bi şekilde kuruması falan

yani bu makina hem hızlı hem iyi sarıyo onun için dandik bişi değil. filtre poşeti çırtçırtlı, ocb kağıdıyla beraber poşetin içinde taşıcam onu da
Sosyal ağlarda paylaş

Yıllarca sarmış birinden seri tavsiyeler:

1- kurumuşsa kurumuştur, elma kabuğu, buhar, ıslak pamuk ... hiçbiri işe yaramaz. Tütün kurumuşsa tadı kokusu berbat, dumanı sert olur, yerse iç. Kabul etmiyorsan yeni tütün aç. Konsantrasyonunu kurumuşu kurtarmaya değil, elindekini kurutmamaya harca. İyi Kapa, izole et.

2- Makinede sarmak sadece sarmayı iyi öğrenmeyi geciktirmeye yarar. Elle saran adam duruma göre farklı sigara hazırlar. Kahve yanına sigara hazırlıyorsan mesela ağzına gelen kısmı ince yapar, ilk nefeslerde alacağın yeri tombul yaparsın. Çünkü ihtiyacın olan 2-3 sağlam dumandır. Muhabbet yanı sigarası sarıyorsan silindirik ve SIKI sararsın. Yemek sonrası sigara istiyorsan, büyük kağıt daha gecşek sargı bol duman sigara hazırlrsın. Bunlar elbette kişiye, zevke, alışkanlığa göre zamanla şekillenir, değişir, mevsime göre, tütünün kuruluğuna göre değişir.

3- Partiği arttırmanın en iyi yolu, parmaklarına bakmadan sarmaktır. Hollandaya falan gidersen görürsün, adam eline kağıdı alır, tütünpaketine sokar, sigara çıkartır :)

4- İkram konusunda da çok kasmayın, eğer sıkı içici değilseniz, paket bitmeden önce kuruyacak ve zaten keyifli içimek mümkün olmayacaktır. Ekonomik olarak bir yorum yapamam ama yukarıda denilenlerin aksine her pakette içtiğin en keyifli sigara İLK SARDIĞIN o ıslak dediğin sigaradır. Beklemek kurutmak falan yalan...

5- 4 yıl oldu sigarayı bırakalı, en keyilfisi bu. HİÇ İÇMEMEK.

umarım çok uzatmamışımdır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...