Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkish Gsl

Oymanq

Öne çıkan mesajlar

Evet bizim niye böyle bir organizasyonumuz yok? Bürşat ve ekibinin başarılı turnuva çalışmaları vardı. Onlar bu işin altındna kalkabilirler hemde turnuva olayında seviye atlar türk oyuncular. İlgide artar diye düşünüyorum. Eminim organizasyonada yardım edecek bir sürü gönüllü çıkar.

Belki ilerde sponsor bulunur ve sağlam ödüllü bir şeye dönüşür.

Hemde türk oyuncular arası ranking yapılmış olur eğlenceli bir rekabet oluşur her ayın gsl şampiyonu çıkar felan. Yokmu beni destekleyen bu konuda?
Sosyal ağlarda paylaş

Çok iyi olur çok da güzel iyi olur tamam mı ? Şimdi bu GSL olayını çok abarttılar ama aralarında bir fark oldu o da çok iyi oldu...

Şaka bir yana gerçekten olsa süper olur.Sağlam bir altyapı gerektiriyor ama bunun üstesinden gelinebilir.GGCUP ekibine şahsen güvenim sonsuz.Formatı da Eren yaparsa tadından yenmez...
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer bürşat yapmayı düşünüyorsan Gsl sistemine benzer biz türklere uygun ve sana fazla yük getirmeyecek bir şekile sokup bunu yapalım.

Burda tartışalım nasıl olmalı diye gerekirse oyuncularda bazı görevler alsın ve yapılsın.

Yok benim kafamda var ekibimle yapıcaz siz bekleyin diyosan onada okey. Yanlızca şunu söliyim %100 Gsl'in kopyası olması gerekmez gsl'in temel özelliklerini alıp bize uygun hale getirbilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Uliking said:

Güzel olur gerçekten de önce sponsor bulunması lazım sanırım böyle bir etkinlik için.

Bence öncellikle sistemi oturtup uygulamaya koysunlar. Sonra katılımlar ve streamler yapıp sponsorların önüne gidip bakın bunu biz yaptık bukadar kişi izledi vs demek için ellerinde döküman olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Oymanq said:

Eğer bürşat yapmayı düşünüyorsan Gsl sistemine benzer biz türklere uygun ve sana fazla yük getirmeyecek bir şekile sokup bunu yapalım.

Burda tartışalım nasıl olmalı diye gerekirse oyuncularda bazı görevler alsın ve yapılsın.

Yok benim kafamda var ekibimle yapıcaz siz bekleyin diyosan onada okey. Yanlızca şunu söliyim %100 Gsl'in kopyası olması gerekmez gsl'in temel özelliklerini alıp bize uygun hale getirbilirsiniz.

Estafurullah Eren ne demek her destek bu oyun için gerekli olacak. Seninde dediğin gibi bire bir aynısının olmasını istemeyiz bize özel bir sistem ile organize edilebilir. Fikirlerlede geliştirilir bence
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle, olsa güzel olur, TSL de böle bir lig planlamıştık, olmadı... Problem böle bir organizasyonu yapmak değil ki, sorun katılımda... Sonuçta elimizdeki imkanlarla sponsorsuz dahi böyle bişi yapabiliyoruz. Ancak böyle bir lig yaptığında oyuncular açısından da süreklilik gerektiriyor. Malesef bizim oyuncularımız bu sürekliliği geçmişte yapmadı, belki şimdi yapar...

Bu yüzden en büyük önerim, ya oyuncuları %100 o gün o saatte orada olmasını gerektirecek bir mekanizma konulmalı yada maç günlerini sabitlemeyin. Mesela haftalık olabilir time period ve hafta içi hafta sonu farketmesin oynanabilsin, replay'lar stream için toplansın ki, düğünüm var, arkadaşlara sözüm var, annemlerle teyzemlere gidicez, adetim geldi gibi sorunlarla tam stream esnasında maç iptal, hem lig hem yayın ortada kalmasın...
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncuların lisanslanıp da resmi takımların kurulmadan ciddi bir orginizasyonun olması aşırı zor gibi görünüyor.

Anca 8-10 kişilik bir grup ile olur bir de sponsor bulunursa. İlk 5 oyuncuya ödül verilebilirse bir şekilde olur. Geniş kitleli bir şey olabileceğini sanmıyorum. Son üçtekiler veya 5 tekiler kaç kişi var ise ligde kalma ve lige girme maçlarına girer. bu şekilde yeni yeteneklerinde lige girmesi sağlanabilir. Ligi sallamayanları sizde sallamama politikası izleyerek uzun bir süre men edilebilir. Sadece Türkiye deki en üst sıradakileri hedef alan bir organizasyon olur. TSL gibi bir şey bence hiç düşünmeyin. TSL de en üst ligdeki oyuncular bile ödül alma olasılığı düşünce maçlarını yapmamaya başladı. Alt ligdekiler hiç yapmadı.

Yapılabilirse Ankara, İstanbul, İzmir de aynı yerde oturan kişiler için bir yerde canlı yayında karşılaşma yapılabilir. Oldukça değişik bir hava katabilir. CS maçları için turnuvalarda önceülük eden cafeler var. Ya da tanığımız bir yeri bu organizasyon için ayarlanabilir. Ama Birisi bir yerden bir yere kalkıp gitmesi zor olur. Aynı zamanda sc lerin bir yerde toplanma gibi bir etkinliği olur. Böylece herkesin birbirini tanıyarak kaynaşmasına vesile olabilir.

Ama şimdiye kadar en iyi eleme usülü turnuvalar iyi gitti. 2 yenilgili turnuvalar daha iyi gibi durur.
Sosyal ağlarda paylaş

TSL'in yürüyememesinin iki büyük nedeni vardı bence. Birincisi katılımı çok geniş tutmuş olmasıydı. Oyunla ilgilenmeyen, oyuna haftada bir bile girmeyen birçok kişi katıldı, özellikle alt ligler ilerlemez hale geldi. İkinci sorun maçların belli günde, belli saatlerde yapılmasıydı. Türkiye'de kimse profesyonel oyuncu değil, herkesten her hafta haftasonunu SC2'ye ayırmasını bekleyemezsin; çoğu kişi de bunu yapamadı zaten. Ödüllerin açıklanmasında da geç kalındığı için insanlar umursamadı, birkaç mağlubiyet alan ligi bıraktı, maçlarını yapmadı vs.

Eğer böyle bir işe yeniden kalkışılacaksa en makul format en fazla 16 kişiyi kapsayan, maçların hafta içi herhangi bir gün yapılıp haftasonu replaylerden cast edileceği bir şekilde olacaktır diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

TSL'in yürüyememesinin iki büyük nedeni vardı bence. Birincisi katılımı çok geniş tutmuş olmasıydı. Oyunla ilgilenmeyen, oyuna haftada bir bile girmeyen birçok kişi katıldı, özellikle alt ligler ilerlemez hale geldi. İkinci sorun maçların belli günde, belli saatlerde yapılmasıydı. Türkiye'de kimse profesyonel oyuncu değil, herkesten her hafta haftasonunu SC2'ye ayırmasını bekleyemezsin; çoğu kişi de bunu yapamadı zaten. Ödüllerin açıklanmasında da geç kalındığı için insanlar umursamadı, birkaç mağlubiyet alan ligi bıraktı, maçlarını yapmadı vs.

Eğer böyle bir işe yeniden kalkışılacaksa en makul format en fazla 16 kişiyi kapsayan, maçların hafta içi herhangi bir gün yapılıp haftasonu replaylerden cast edileceği bir şekilde olacaktır diye düşünüyorum.

+
Sosyal ağlarda paylaş

Çok haklısın Spartacus dediğin gibi repler alınarak bu olayın önüne geçilir. TSL'de olan sıkıntıları çok iyi biliyorum o yüzden böyle bir oluşum için ince eleyip sık dokumak lazım. Lig sitesini yapmak 20 dakikamı alır ki TSL'in kullandığı sistem bende de var ama sistemle iş bitmiyor. Yapı ve iskelet çok önemli. Eren'in de dediği gibi bize özel bir yapı ile bu iş yapılır
Sosyal ağlarda paylaş

itiraz ettiğimden değil ama replay sisteminin canlı izleyici sayısını düşürdüğü gerçeği var, heyecan faktörü nedeniyle...

bunun en mükemmel öğreğini NASL de görüyoruz. 16k izleyici toplaması beklenen bilmem kaç bin dolar ödüllü organizasyona amerika stream saatinde ne zaman baksam max 4k izleyicisi oluyor.

sorduğun zaman milletin haberi yok ilgilenen yok.

en yakın örneği de benim, hiçbi turnuvayı kaçırmamaya çalışırım çoğunu da izlemeyi başarırım gece 5 te olsa bile. ama NASL izlemek içimden gelmiyo bile, ki büyük isimler oynuyo turnuvada.

Replay sunumunun bu faktörünü unutmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

NASL'e özel bir şey o. NASL genel olarak ilgi çeken bir etkinlik değil. Yine replaylerden yayın yapan TSL en çok seyirci çeken turnuvalardan biriydi.

Canlı LAN turnuvaları daha çok ilgi çeker elbette ama online yapılan bir turnuvanın replayden mi olduğu canlı mı olduğu çok fark etmez bence.

ya sen bi şey söylersin ardından ben bi şey söylerim uzar gider. Replayden sunulmasına rağmen çok ilgi çekti diye örnek verdiğin şey "TSL" TSL den bahsediyoruz burda, TSL i radyodan versen 60k kişi dinler. her neyse yazmıyorum bi şey, her yazdıgım şeyin arkasından spartacus muhalefeti görmekten sıkıldım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence replay'den yapılsa biraz ilgi düşebilir ama bu sorunun önüne şöyle geçilebilir her hafta 1 veya 2 maç alınır oyuncularla konuşulur cumartesi akşamı uygun olan kim varsa 20:00'den sallıyorum 22:00 onların maçları yayınlanır zaten 2 bo3 falan anca 2 saatte biter. Diğer oyuncular da maçlarını istedikleri zaman yaparlar. Yani kim uygunsa stream'e onlar alınır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...