Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Burası neresidir nedir bunu yapanlar kimlerdir?

GwindonSurion

Öne çıkan mesajlar

Drama var dediler geldik...

Şincü, herhangi bir uğraşı beğenmemeniz normal, ama "mal" demek biraz narsistik bir durum. Ayrıca anlamsız ve bış bir ifade, ne açıdan "mal" olduğu açıklansa belki daha faydalı olur, mesela topluma zararlı,hayati riski yüksek, şöyle böyle diye temellendirirsin argümanını o zaman eyvallah. Ama mal bunlar yeaaa tarzı birşey olursa FFFUUU tribine girmiş bir ergen gibi görünürsün bana.

İkincisi, ben dağcılığı "extreme" bir spor olarak görmüyorum, teknik olarak da bu kategoride pek sayılmaz. (dağcı falan hiç değilim ama "dağcı arkadaşlarım var":D ) Ekstrem sporlar diye bilinenler adrenalin amacıyla yapılıyor genelde(bungee jumping, paraşüt, motorsiklet vs. akrobasisi) ve gerçek bir amacı yok. Öbür türlü olsa paraşütçü askerlere ekstrem sporcular denmesi gerekirdi.

Üçüncüsü, elit spor diyenlere yok ebeğin ali sami derim. Siz elit görmemişsiniz. Sizi golf sahalarında görelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Siz ekstrem sporların olayını anlamamışsınız. Kız kaldırma o bu diyenler var işin komik kısmı o. Spor yapanlar bilirler, sporun aslında zihni nasıl yatıştırıp, insana enerji verdiğini, olaylardan uzaklaştırıp, anda odakladığını, bu yüzdendir ki düzenli spor yapan insanlar sporu kolay kolay bırakamaz.
Ekstrem sporlar bunun adı üstünde daha ekstrem versiyonu, ancak yapanlar onun farkında olsa da olmasa da en büyük olayı kişiyi tamamen ana sabitlemesidir. Ana odaklananan kişi zaten zihinden, korkulardan, düşüncelerden uzak olduğu için bunları yaparken kafasıyla ilgilenmez, ne olacağına bakmaz. Sadece oradadır, ekstrem sporların, dağcılık, motor yarışları gibi faaliyetlerin en büyük olayı budur aslında. Andan bir saniyeliğine bile kopmak ölüm demektir, ancak dediğim gibi bunu ancak yaparak anlayabilirsiniz, bu herhangi bir hobi ile, oyun oynamakla, kitap okumakla bir tutulabilecek birşey değil...
Sosyal ağlarda paylaş

kopmaması için on bin yüz milyon tane teknoloji var o kumaşlarda, bağlantılarda şunda bunda

bu tip sporların ekipmanları bilimden epey nasibini olmuş olur genelde ve sakatlanmalar ya da ölümler direkt insan ihmaline hatasına bağlı oluyor olduğu vakit
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Şincü, herhangi bir uğraşı beğenmemeniz normal, ama "mal" demek biraz narsistik bir durum. Ayrıca anlamsız ve bış bir ifade, ne açıdan "mal" olduğu açıklansa belki daha faydalı olur, mesela topluma zararlı,hayati riski yüksek, şöyle böyle diye temellendirirsin argümanını o zaman eyvallah. Ama mal bunlar yeaaa tarzı birşey olursa FFFUUU tribine girmiş bir ergen gibi görünürsün bana.

ben bunun acıklamasını özel mesaj yoluyla bir arkadaşa yaptım..
şöle anlatıyım; bu işi yani bu extrem sporları yapacak olan adamın parası ve zamanı vardır. yani düşüneceği birşey yoktur. bu saatten sonra burdaki kimse işini gücünü eğitimini bırakıp da gidip extrem takılmaz.. he olur 1 2 günlük. öle gider gelir ertesi gün işine gider bi bok anlamaz o işten. yani bu extrem sporları heleki şu fotoğraftaki adamları söze getiricek olursam hiçbir amacı olmadan sadece sırf "adrenalin" olsun "ortam olsun, meşhur olayım" diye takılan insanlar boş iş yapar benim içinn. tekrarlıyorum bu harbiden akılsızlıktır. ya gerçekten hayatta zevk alınması gereken daha başka şeyler de var ya... tamam adrenalin hiç yapma demiyoruz sana yap ama bu şekilde yapılmaz be kardeşim. başka düzgün adrenalin sporları mı yok? yani bu, "ben su altında evlenicem ıslak ıslak hiyaaaeuhdhhf" , "havada evlenme teklifi edicem df38533ıdjfds" tarzı mallıklardan bi farkı yoktur. ben düz adamım kardeşim! oı fotoğrafta ordan bi ipin kopmasıyla aşağı ucup paramparça olma ihtimalini de düşünürüm...

lan başka extrem spor mu kalmadı? bu nedir ya? şunun %20si adrenalin için %50si meşhur olmak için geriye kalan %30u da farklı olmak için yapılmıyorsa adam değilim.

ekleme: ipin kopmasıyla alakalı yav arkadaş acıklama yapmış ama ben yine de tekrarlıyorum, insan hayatı bir ipe ve kumaş parçasına bağğlanmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

lan başka extrem spor mu kalmadı? bu nedir ya? şunun %20si adrenalin için %50si meşhur olmak için geriye kalan %30u da farklı olmak için yapılmıyorsa adam değilim.

ekleme: ipin kopmasıyla alakalı yav arkadaş acıklama yapmış ama ben yine de tekrarlıyorum, insan hayatı bir ipe ve kumaş parçasına bağğlanmamalı.

şunlara iyi güldüm ha. saol lan escape, neşemi yerine getirdin gene asdfgasd
Sosyal ağlarda paylaş

ekstrem sporlar kişinin yapabildiğini gösterdiği nispeten riskli şeylerdir yalnız. o değildir, bu değildir vs. diye bişi yok. zaten herkes dağcılığı sayar ekstrem sporlar içinde.
free diye geçer zaten. bi macera amacı güder. sanırım güttüğü yegane amaçlar da başarabilme ve macera olsa gerek.

farklı olma vs de çok çok çok saçma şeyler bu arada.
bi sürü indoor climber var mesela. zor bişi değil, siz de yapabilirsiniz. haftada 3gün falan da yapabilirsiniz hatta.
gidin üniversitenizin dağcılık klübüne indoor climbing diye bişi varmış diyin. yardımcı olsunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

O "iplerin" çoğu 1 ton ağırlığa dayanıklı oluyor,(aramızda 200 kilo olan yoktur sanırım) onun kopması olasılığı sizin içinde bulunduğunuz apartmanın çökme olasılığından daha düşüktür herhalde.

Dağcılık bence bungee jumpingle falan aynı kefede gereksiz değil(ekstrem spor olarak tanımlanan her neyse artık), insanın doğa içinde yaptığı birşey, bir tür yolculuk yani bir yere gitme amacın var, oraya gidiyorsun ve zirvede çay falan içiyorsun, sadece maceradan ve adrenalinden öte çok şey var içinde, ki o kadar da ani adrenalin salgılatan birşey değil, artı birçok gereksiz spor dalına göre daha uzun süreli, geliştiren ve işinize yarayan bir spor dalı.

Ben bu ekstrem spor- normal spor olayını da anlamsız buluyorum zaten, gerekli spor vardır, gereksiz spor vardır. Neye göre böyle bir kategori yapılıyor onu da bilemiyorum, bana göre Shaolin Kung-Fu dağcılıktan çok daha ekstrem bir spor.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:

Aluriel said:

o uçurumdan baş aşağı sarkmak extreme değilse artık

Adamlar baş aşağı sarkmak için duruyor uçurumda zaten?

Bu kadar boş olmayın

boş olmakla ne alakası var. seri halde saçmalamaya devam ediyorsun. gayet eğlenceli bir şey yaptıkları imkanım olsa ben de yapmak isterim.

extreme sporlara da girer her şekilde. çünkü sadece tırmanmaktan bahsetmiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

@Aluriel:
Maksat bir yere gitmek, ister başa aşağı sarkarak gidersin ister takla atarak, istersen de otobüsle gidersin, farketmez. Fakat gidilen yerin zor olması onu daha da değerli kılıyor ve insanın başarma duygusunu pekiştiriyor, yani bilmemne tepesinde güneşin doğuşunda oturmak vs. Benim söylediğim şey dağcılıktaki baş aşağı durma durumu sadece bir araç olabilir, yani hedefe giderken öyle gerekmiştir(ki sanılanın aksine çok nadir olur öyle kaya üzerinde uyumak falan, eğer hiçbir düzlük, kovuk vs. bulunamazsa), öte yandan bungee jumpingdeki baş aşağı durma aktivitesi amacın kendisidir, varmak istenilen bir yer/sonuç ya da kazanılan bir skill yok sonunda, sırf öyle adrenalin salgılatıyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...