Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Önemli Yardım Kampanyası]TEGV'e ne verirseniz, bir o kadar da biz veriyoruz!

di

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,

Oncelikle soylemeliyim ki konuyu cok guzel bir proje icin aciyorum. Lutfen okuyun ve cevrenizle paylasin.

16 Ekim 2011 Pazar gunu yapilacak olan Avrasya Maratonu'na ING Emeklilik adina katiliyoruz ve ING Emeklilik CEO'su Jetse Frederik de Vries bizim ve TEGV icin sahane bir guzellik yapiyor.

Jetse diyorki, ING Emeklilik kosuculari ve ING adiyla yapilan her 1 TL'nin ustune 1 TL'de ING Emeklilik koyacak.

Yani 10 TL bagis yaparsaniz, 10 TL'de ING Emeklilik bagis yapacak ve bu bagislar direkt olarak TEGV'in hesabina yapilacak. Paranin ING Emeklilik ya da ING Bank ustunden gecmesi soz konusu degil.

Peki nasil bagis yapacaksiniz ? Asagidaki hesaplardan herhangi birine para yatirirken, aciklama kismina belli formata sahip olan aciklamayi girmeniz gerekiyor. Bu format su sekilde;

said:
AA + bosluk + kosucu adinin ilk harfi + kosucu soyadinin ilk 5 harfi + bosluk + sizin adiniz ve soyadiniz.

Mesela PATICIK GONLUBOL adli kisi benim adimi kullanacak olursa aciklama su sekilde olacaktir;

said:
AA ING TGELIC PATICIKGONLUBOL

ATM'den ve Internet ustunden yapilan transferlerde bankalar aciklama kismina kendi on eklerini getirip aciklamanin bir kismini kesmekteler. Bunu umursamaniza gerek yok ama muhtemelen sigacaktir.

Peki bagislar ile ne yapilacak ?

said:
Toplanan her 50 TL tutarındaki bağış, Ateşböceği’nin yapım ve işletme giderlerini karşılayarak, bir çocuğun Ateşböceği’nden faydalanmasını sağlayacak. (Ateşböceği Nedir?).

Kullanabileceginiz, valilik tarafindan onaylanmis hesap numaralari ise su sekilde;

said:
BANKA ADI :YAPI KREDİ BANKASI(TL) ( 0067 )
ALICI ADI : TÜRKİYE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI
ŞUBE : HARBİYE ÖZEL BANKACILIK MERKEZİ (00391)
HESAP NO : 1000000
IBAN : TR74 0006 7010 0000 0001 0000 00
SWIFT KOD : YAPITRIS

BANKA ADI : YAPI KREDİ BANKASI (USD) ( 0067 )
HESAP NO : 3112276
IBAN : TR63 0006 7010 0000 0003 1122 76

BANKA ADI : YAPI KREDİ BANKASI (EURO) (0067)
HESAP NO : 23175028
IBAN : TR28 0006 7010 0000 0023 1750 28
Sosyal ağlarda paylaş

Gosser said:

ben şimdi çok zenginim 60 milyar dolar param var
farz edelim ki ing sigortanında toplam parası 2 milyar dolar

ben 3 milyar dolar bağış yaparsam bu adamlar bana 1 milyar dolar borçlanıcak mı ?

sen 3 milyar dolar bağış yaparsan ING hisseleri tavan yapıcak, sadece bu haberle 10-15 milyar dolarlık spekülatif gelir elde edecekler, 3+3= 6 milyar dolar lık kısmını da vergiden düşecekler...
Sosyal ağlarda paylaş

TEGV yetkililerinden biri, benim burda actigim konuyu gorup telefona sarilip ING Emeklilik'i aramis, esim gorusmus. "Boyle bir sey mi var ? Su adreste okuduk ama inanamadik nedir ?" diye sormus. TEGV'in haberinin bastan beri olmamasi garip geldi ama onlara da surpriz olmus epeyce. Bir de yapilan bagislarin simdiden arttigini soylemisler. Ben bile sevindim.

Haydi gencler 3-5 demeden, cogu zaman sokaga attiginiz paralardan gonderiverin. Kimbilir ? Bugun yapacaginiz yardimlar bir cok cocugun daha akli basinda yetismesini, yarin colugunuzun cocugunuzun yolunu kesip bicak cekmesini engelleyecek sekilde buyumesini saglayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
Konu guncellenmisken yazayim, toplanan tutari hatirlayamiyorum ne yazikki (ING'nin katkisiyla birlikte 10-15bin araliginda sanirim) ama yuzlerce cocuga faydamiz dokundu/dokunacak, orasi muhakkak.

Konuyla ilgili olarak Paticik'ten elini cebine atan pek kimse de cikmadi sanirim. Uzuldum oyle olmasina. Neyse, vatan millet sakarya diyene kapak edersiniz bos konusacagina bagis yapsaydin diye. =)
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sadece ING Emeklilik'e iletilen kisim zira olay yaklasik 100 kislik bir sirketin, 15-20 kisilik kosu takimi ve bu kisilerin ceresinde donen bir kampanyaydi. Insanlarin cok daha az meblaglarla katildigini dusunursek kisa surede yuzlerce kisinin katiliminin soz konusu oldugunu soyleyebiliriz.

Neyse, ING kosuculari 15-20 kisilik bir ekip olarak bunu yapti, benzerlerini, daha iyilerini sizden bekliyoruz. Seve seve katiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...