Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Let's talk iPhone 4S

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Kanuni said:

gercek ultitasking yok androidde yalan o is.

birak bakalim bir oyunu hizla giderken nasil geri gelecek. ayni ios daki gibi pause ediyor.

veya video izle arkaya at gene duruyor. gercek multitasking falan degil onlar. sadece acik programlari pause edip arkaya koyuyor bu ayni ios.

gerçek MT sadece n900 de vardı, fakat doğru düzgün support vermedi nokia, birde telefon kalas gibi büyüktü. Fakat keyboard vs ile süperdi o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

Deacon said:

Konusulani yazdirmaktan ote anlayip, yorumlayip istenileni yapabilmesi.

Bir sonraki web de bu konseptte olacakti hatta semantic web. Nasipf.
oha onu siemens c55'im zaten sesli komut nanesiyle yapabiliyordu sanırım? dediğin şey binlerce kelimelik bir sözlükteki kelimeyi tanımaktan çok daha kolay bi olay karşılaştırırsak.

ya da ben mi anlamadım telefona "nete gir big bang theory'nin son bölümünü indir networkten benim bilgisayara at altyazısı da olsun" diyince "emrin olur abi" diyip yapıyosa devrimdir hakikaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

gercek ultitasking yok androidde yalan o is.

birak bakalim bir oyunu hizla giderken nasil geri gelecek. ayni ios daki gibi pause ediyor.

veya video izle arkaya at gene duruyor. gercek multitasking falan degil onlar. sadece acik programlari pause edip arkaya koyuyor bu ayni ios.

multi tasking var androidde. Ancak insanlar yazamayı bilmediğinden / kasamadığından öyle duruyor. Pek çok service olarak yapılması gereken işi nedense insanlar activity üzerinde yapıyor. Birde onpouse() kısmına bilerek kod koyuyorlar.

Dediklerinin hepsi yapılır bu sırada ama video durdurmamak oyunu durdurmamak gibi şeyler pil götüreceğinden ve şu anada telefonların en büyük sorunu pil olduğundan yapılmak zorundadır.

Yoksa Galaxy S2 gibi bir alette "sky is the limit"
Sosyal ağlarda paylaş

abart :)

programlari acik olarak pencere pencere goremedikten sonra arkaya atilmis programlarla yapilan mt bence gercek degil.

anca widgetleri sayarsan mt oda yani.. sifir widget var bende o derece gereksiz cogu.

bilemiyorum sen kullaniyorsundur ama mt olayi buyuk bir balon an itibari ile benim icin. sadece meego veya palm os da vardi oda ne ise yarar bilemem, sonucta cep telefonu bunlar. neme gerek mt.
Sosyal ağlarda paylaş

bilmemde ben 6 aylık android bilgim olduğunda çatır çatır yazıyordum. Yani sen o alette müzik dinlerken internete giremiyor musun? veya tweeter açamıyor musun?

senin beklentilerin farklı bence. Ama ne beklediğini ben anlayamadım. Dediğim gibi istediklerinin hepsi yapılır. Ama pil ömrü önemli. Yoksa Galaxy S2 üzerindeki sqlite da bildiğin dehşet database işlemleri bile yaparsın.

Bide telefon arayüzü ile pc karşılaştırma abi. Birinde klavye mouse gibi mükemmel arayüz aletleriyle dokunmatik ekranı karşılaştırma. windows 8'in dokunmatik ekran arayüzününde android veya iphonedan bir darkı yok
Sosyal ağlarda paylaş

bu sırada galaxy s3 iphone 4gs'i yiyecek
said:
quad-core 2.0ghz processor.

1.5gb ram, expandable memory with 32gb built-in.

4.65-inch super amoled iii display developed specially for this phone with an odd 1280 x 1024 resolution, which will give it a pixel density of 352-ppi, the highest on a smartphone so far.

10 megapixel camera capable of recording 1080p videos at 60fps.

metal body with 9mm thickness and a 2,250mah battery.

built-in nfc.

ama ben hala google-motorolayı bekliyorum. Umudum ortamı yıkacaklarından yana :)
Sosyal ağlarda paylaş

"siri not only understands what you say, it’s smart enough to know what you mean. so when you ask “any good burger joints around here?” siri will reply “i found a number of burger restaurants near you.” then you can say “hmm. how about tacos?” siri remembers that you just asked about restaurants, so it will look for mexican restaurants in the neighborhood. and siri is proactive, so it will question you until it finds what you’re looking for."
Sosyal ağlarda paylaş

Hakkaten su android gelsin de yesin elmasini kurtulalim biz de.
Herseyin spec olmadigini , donanim kalitesi, aftermarket urun destegi, telefonun daha az deger kaybetmesi vb nin de onemli oldugunu bir turlu anlatamadik. Ki OS, app store falan demedim android in bu konuda daha cok gelecek vaad ettigini gormemek icin kor olmak lazim.

Yoksa yapsinlar eski htc legend gibi unibody alum bi govde, ustune 2 ay sonra upgrade modelinin cikmayacagini bileyim ki kendimi aptal gibi hissetmeyeyim; sarjim da bi zahmet 24 saat in ustunu gorsun android i ios a tercih edecek tek insan degilim eminim.

Olay ayni monster, alienware pc ler gibi, icinde ayni veya denk os calismasina ragmen neden gidip gidip vaio, macbook, xps vs tercih ediyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...