Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Beşiktaş Çarşısı, Beşiktaş'ın başının belası!" mı?

Pascal

Öne çıkan mesajlar

sen git doguda bi ilde otur,
sen git ikiz kuleleri gezmeye,
sen git kliseye ibadete,

baska isin mi yok teroristleri tahrik ediosun olmesen bile bu eylemlerden sonra idam edilmen gerekir, yasamaya ne hakkin var.

sen git teroristi koru
sen git mahdura aptal de

sonra gel ne olcak bu Turkiye'nin hali de.
ne diim...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Patos, 28 Eylül 2004 17:28 tarihinde demiş ki:
sen git doguda bi ilde otur,
sen git ikiz kuleleri gezmeye,
sen git kliseye ibadete,

baska isin mi yok teroristleri tahrik ediosun olmesen bile bu eylemlerden sonra idam edilmen gerekir, yasamaya ne hakkin var.

sen git teroristi koru
sen git mahdura aptal de

sonra gel ne olcak bu Turkiye'nin hali de.
ne diim...

buyur...
böyle bi deli kadir çıkmasa olmaz zaten her topicde...[signature][hline]Metal Gear Solid 3 : Snake Eater
Rigel from Infinity
Patroclus from Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 28 Eylül 2004 16:54 tarihinde demiş ki:
o biçim yetkiliyim ben. nabza göre şerbet veririm.

HEY HEY HEY FİZBAN'A BAK SEN!

O BİÇİM OLDUĞUNU İTİRAF ETTİ!!![signature][hline]Nukem_Verite, 31 Temmuz 2004 16:38 tarihinde demiş ki:
ben paticik falan değilim abi insanım ben
Sosyal ağlarda paylaş

"ulan" hangi ara bağlaç oldu abi? Böyle bi olay var mı ya? Demek ki insan kızınca istemediği şeyler diyebiliyo. Marifet kabul etmekte. Bağlaçmış Pöh!!

Ben Kazan da deplasman takım taraftarlarının (Bursa Texas-2003, dikkat 100. yılda hem de) güzel güzel alkol alıp sonra bilet almaya, İnönü'ye gittiklerini de bilirim, atkılarıyla oturdular hatta. Geçen sene ise Çarşı onları daha iskelede taşlarla karşıladı... Tahrik varsa cevabını verirler, er maydanından kaçmak olur yoksa onlar için gerisi...[signature][hline]Hell on Wheels - Motorcyclemania
Sosyal ağlarda paylaş

Neden çiçeklerle Ruffles cipslerle karşılamıyo çarşı taşlarla karşılıyo rakip takımı iskelede?
Sporda neden kaba kuvvet ihtiyacı duyuluyor? Neden savaşmak kelimesi kullanılıyor?

Çarşı gibi çıkar gruplarının kurulma sebepleri başta takımlarını desteklemek olabilir tabiki fakat zaman içerisinde Türkiyede ki çoğu şeyin yozlaşması gibi Çarşı grubu da yozlaşarak güç odaklı bir grup olma çabasına girişmiştir. Şiddete aç, herkesin küçük mafya olmaya heveslendiği toplumumuzda karşısındakini ezerek ego tatmin etmek ve kıçları sıkıştığında bireyleri kollayacak, kollatacak gruplar ortaya çıkmış, bu gruplar taraftarız biz desteğiz maskesine sığınmış birçok yöneticiyi küfürlerle küstürmüş ve bana göre takımı daha kötüye taşımıştır. Bugün çarşı olmasaydı emin olun o tribünler boş kalmazdı. Keşke Beşiktaşında Fenerbahçe gibi (maraton) temiz tribünleri olsaydı aileler çoluk çocuk gelip tribünlerde küfürden kavgadan farklı olarak daha renkli daha güzel görüntüler oluştursaydı.

not: bu gibi gruplardan tabiki her takımda mevcut asla fenerbahçe süper aşmış bi camia gibi göstermek için bişey yaziyim düşüncesinde değilim konu'nun çarşı ile ilgili olması ve konunun gidişatının Çarşı grubunun taşkınlıklarıyla ilgili olmasından dolayı çarşı grubu hakkındaki bireysel görüşlerimi yazdım. [signature][hline] V ò d à n | ICQ
Sosyal ağlarda paylaş

Size istemediğiniz kadar "kapalı" hatırası anlatabilir veya stat da tanıştığım insan tasvirleri yapabilirim. Ama; çıkar grupları...güç odaklı...mafya...şiddete aç...ego tatmimi... vs gibi çok şey söylediğini sanıp aslında herkesçe ezberlenmiş basma kalıp laflara sığınan zihniyete ne anlatmış olurum bilmiyorum.

O tribünün önüne "HALKIN TAKIMI" yazan adamlara, parası daha çok olanın daha iyi yerden maçı izlemesi lazım gibi bir mantık dayatamazsınız...

Çarşı, gruplaşmanın önüne geçmek için Abbasağa yokuşundaki bürosunu (1903 Beşiktaşlılar Derneği) 2003 yılı itibarıyla kapatmıştı. Sebep son yıllarda çok fazla dernek (Genç İşadamları, her semte dernek vs) açılıp bunlara imtiyaz tanınması (bilet, üyelik, loca vs) gibi çekincelerdi. İlk önce Çarşı kulübe kambur olmak istemedi.

Ama gel de insanlara anlat... 3-5 çapulcu der geçerler, burun kıvırlar... Saraçoglu nun maratonuymuş... töbe yarabbiiiiii[signature][hline]Hell on Wheels - Motorcyclemania
Sosyal ağlarda paylaş

Çarşı adam keser
Çarşı tecavüz eder.
Çarşı araba parçalar
Çarşı benzinlik patlatır.
Çarşı isyan çıkarır.

Ne zannediyorsunuz çarşıyı?
Çarşı Grubu Türkiyenin en eski en köklü taraftar grubudur.
Marka olduğu için artık her Bjk li kendini çarşıdanım diye tanıtır.Çarşıda tanıdığı olmayan adam yok mahşallah.
Çarşı Grubu üyelerinin çoğu saygın insanlardır çoğu yönetim kurulu üyesidir.
Ota boka karışan her bjkliyi çarşıdan gösterip mok atıyorsunuz.İçip içip maça gelirler.Ama ben asla görmedim çarşı grubunun araba parçalamasını , karısı kızı yanında olan bi fb forması giyerek geçse bile çıkıp biri laf atmaz ona beşiktaşta.
Gidin fener maçları zamanı oraya.
Tek başına artislik yapmak isteyen fbliler kazan önünden geçmeye çalışırlar.
Ama yanında karısı kızı olana kimse laf atmaz.İsterse bayrakla geçsin.
Kaldıki adamların çoğu işinde gücünde.
Çoğu Beşiktaş esnafı.Zaten Beşiktaş Çarşı esnafının oluşturduğu bi topluluktur çarşı.
Ama bu o kadar büyüdüki o kadar adı duyulduki işte böyle herkes çarşıdan oluyor.
Sırtına Çarşı forması geçiren çarşı üyesi oluyor.
Derneğe 1 kuruş katkısı olmayan adamlar çarşı üyesi oluyor.
Üyelik alımı bile çok dikkatli yapılıyor.
Kağıt üzerinde bin üyesi varsa dışarda 1 milyon üyesi var.

Herkes yanlış düşünüyor.O tinerleri çekip gelenlerin hiçbiri çarşıdan değildir.
Çarşının gerçek üyelerini görmelisiniz.Bu işi kimse çıkar olsun diye yapmıyor.

Ayrıntılı bilgi isteyende forzabeşiktaş forumlarında çarşıyı sorar[signature][hline]tuana...
Sosyal ağlarda paylaş

bu nasıl bi genelleme.
Fenerli tecavüz ediyor birine
sonra ben fenerliyim diyor
fenerliler sapıkdır derim geçerim.

Çarşı dediğiniz grup genç fbliler gibi sadece gelip 2 tezahurat yapan grup değil.
Yönetimde çok fazla söz sahibi olan bir grup.Çarşı her olaya karşı çıkıp basın açıklamasımı yapıcak?
Üyelerin haberi bile olmuyordur bu olaydan.
ben o zaman genç fenerlilere üye oldum
gidip iki araba çiziyim genç fenerlilere mok atın. olurmu?[signature][hline]tuana...
Sosyal ağlarda paylaş

Taraftar grubuna yönetimde söz hakkı verirsen işler tersine döndüğünde tüm stadı yönetime karşı güzelce örgütler herkes haddini bilsin taraftar taraftarlığını yapsın aynı şekilde fenerbahçe içinde geçerli.

Ayrıca şu saygın insanlardan oluşan çarşı trabzonda kahve bastı diye tüm bjkliler böbürlenmiyomu bizlerin bilmediği sadece blackchaosun bildiği başka bi çarşı dahamı var?[signature][hline] V ò d à n | ICQ
Sosyal ağlarda paylaş

uzerinde 0 a yakin kontrolleri olan bi takimin herseyini kendilerine mal eden bos adamlar surusu bile denebilir. hatta o kadar boslar ki kavga bile cikariolar. huaaa benim takim senin takim nededin sen vs vs ..

bi de bunlari cesitli urban legend larla yere goge sigdiramayanlar var ki onlar apayri bir inceleme konusu olmali ..[signature][hline][i]"Someday, someone will best me. But it won't be today, and it won't be you."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...