Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tavsiye edilecek dosya paylaşım aracı(yardım)

Grom

Öne çıkan mesajlar

Kazaa dan başka tavsiye edebileceğiniz dosya paylaşım aracı var mı? (eğer e-mule sa lütfen bu prog. u nasıl kullanabileceğimizi anlatırsanız sevinirim. Çünkü bunu kullanmak hemen prog.u yükledikten sonra olmuyormuş sanırım,değişik ayarlar yapmak gerekiyomuş)[signature][hline]It Is A Good Day To Die
Sosyal ağlarda paylaş

e-mule'u tavsiye ederim, kullanılması sandığın gibi zor değil ama detaylı bilgi istersen vaktinde bonepart'ın açtığı bir başlık vardı hakkında. e-mule diye aratıp o başlığa bakarsan istemediğin kadar bilgi edinebilirsin.. :)

256k adsl ile bir ayda 30gb filan çektim, (10k da upload ettim ama kendi rızamla, netlimiter'la 1k'de sabitlersen de olur ama net'i kullanmıyorken 4-5 kb'de bırakıyorum ben) süper bişi..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben geçenlerde netlimiter'i kullanmayı denedim ama hiç birşeyi limitleyemedi e-mule... Acaba e-mule'un son sürüm olmasıyla ilgili bir sorun mu yaşadım? Yoksa atladığım bir detay falan olabilir mi?[signature][hline]AFS'den nefret ediyorum. Sevdiğim geri dönene kadar da nefret etmeye devam edeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de e-mule'un en son 0.44b sürümünü kullanıyorum, gayet güzel sınırlıyor netlimiter..

ha bu arada torrent bence iğrenç bişi, indiren nasıl indiriyor bilmiyorum ama ben 250kb ile çeken adama ul ettiğim kadar dl edemiyorum ben bir türlü.. çok kaprisli bişi ve e-mule'de eriştiğim hızlara asla ulaşamadım.. dc++ da absürd miktarda paylaşılan dosyalar filan istediğinden fake make çıkıyormuş, şahsen hdd'de o kadar zamazingoyu tutmak bana çok mantıksız geliyor.. onun yerine daha kısıtlı sayıda dosyayı paylaşırım insanlarla e2dk network'ü (e-donkey, e-mule vb) üzerinden, benim hdd yerimi kısıtlamadan gene aynı kapıya çıkıyor..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

e-mule yükledim de ama indirme hızı acayip düşük.0. bilmem kaçla indiriyor(128 adsl var ve modem de onixon. normal getright la felan dosyaları 11 le felan çekiyorum yani modem de birşey yok). Bu problemi nasıl düzelticez. Daha önce bununla ilgili topic açılmış ama herkes farkıl bir şey söylemiş hiçbir şey anlamadım. Açıklarsanız sevinirim
Not: Sam, sen bonepart'ın açtığı topic e bak demişsin ama bonepart ın böyle bir topicini arattım bulamadım e-mule diye.[signature][hline]It Is A Good Day To Die
Sosyal ağlarda paylaş

ha mesela şöyle birşey var e-mule'da, "falanca mp3'ü canım çekti, dur hemen indireyim 5 dk'de" diye bir olay imkansız. ama "şu, şu oyunları ve şu, şu anime serisini indireyim" deyip açık bırakırsan köklenmiş hale ulaşıyor dl kapasiten 1 saat içerisinde. bone'un yazdığı gibi ben açtım mı 3-4 gün kapatmıyorum, o şekilde süper. ha ayrıca tek bir dosyayı hızla indirmek isteniyorsa uygun değil. ama ben aynı anda cowboy bebop, experiments lain, vandread, trigun serileri, the sims 2, warhammer 40k dow, vs vs dosyalarını indiriyorum ve 256k ile günde 1gb geliyor en azından.. ha part.met dosyaları 30-35 gb yer tutuyor o ayrı.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

http://forum.paticik.com/view.php?id=22411

e-mule değil de e-donkey'i anlatmış bone ama ikisi de aynı network kullanan ve aynı mantıkta olduklarını tahmin ettiğim iki program, ben bunu okudum ve yetti bana e-mule kullanmam için, senin de işini görecektir sanırım..

ekleme: yukarıda yazdığım gibi e-mule sonradan hızlanan bir program ve sadece 3-5 dosya indirilirse performans alınmaz pek. ama şöyle en azından 20-30 dosya indirmeye bırakılırsa tonlarca şey yükleniyor birkaç haftada.. ama dosyayı hemen istiyorsan hemen gelmiyor, öyle bir durum var.. 1-2 haftada anime serisi indirebilirsin (gerçi 1-2 bölüm eksik olur arada) ama birkaç saatte bir mp3 indiremeyebilirsin.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 30 Eylül 2004 18:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

İilginç bir durum. Yani diyorsun ki dosyaları tek tek değil de toplu olarak indir.Ben önceden kazaa kullanıyordum ama ondaki çoğu dosya sürekli olarak ya remotely ya more source needed oluyodu ya da çok yavaş indiriyodu(aynı bu e-mule daki gibi 0. bilmem kaçla). Yani kazaayı bırakmamın sebebi hızdı genel olarak. Eğer bu e-mule da da aynı problem varsa kötü bence[signature][hline]It Is A Good Day To Die
Sosyal ağlarda paylaş

hayır e-mule kazaa gibi değil, o başlığı okursan ne kastettiğimi daha iyi anlayacaksın.. yani tek bir dosya indireceksen elbette yavaş olur ama şöyle 50 dosya birden indirirsen (benim yukarıda verdiğim örnekteki gibi) hattın sürekli dolu olur sonuna kadar bişiler indirmekle.. (netlimiter kullanıp ul'nin kök olmasını engelleyeceksin ve kökleyeceksin ayarlardan dl'yi, mesela bende 32 dl limiti program ayarlarından ama ul'yi 4-5 kb'de bırakıyorum azami netlimiter ile, yoksa hattın boğulup hızın düşmesine neden oluyor) ve sonuç olarak tonla şey indirmiş olursun.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

emule iyi güzel de dosyayı download ederken source sayısı artıyor ama download etmiyor bunun nedeni ne acaba ? sadece source sayısının yanında parantez içinde bir rakam varsa dl etmeye baslıyor diğer kaynaklardan dl etmiyo[signature][hline]i've seen what i was - i know what i'll be
i've seen it all - there is no more to see!
Sosyal ağlarda paylaş

tam detayını bilmiyorum ama programı kurarken ya da daha sonra ilgili wizard'ı çalıştırınca şöyle bir seçenek var:

- daha sık bulunan dosyaların upload'una öncelik ver
- daha az bulunan dosyaların upload'una öncelik ver

tahminimce ikinci daha çok seçildiğinden 200 source bile varsa 20 source olan dosyalardan daha yavaş indirilebiliyor bu yüzden, başka ne gibi etkenler var emin değilim ben de, öğrenmeye çalışıyorum halen ama blackrose netlimiter'i önerdiğinden beri çok memnunum genel olarak..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Emuleda kaynağı buluyor ama sen sıraya giriyorsun, o sıran gelene kadar bekliyorsun, ondan bırakıp bekleyeceksiniz ve mümkün olduğunca kapatmayacaksınız. Birde ne kadar çok upload yaparsanız falan kredi kazanıyosunuz, sıraya daha önlerde girme şansınız oluyor. Daha detaylı bilgi isterseniz DivxPlanet'ta hem güzel bir mod var hem de konu hakkında forumlarında baya detaylı bilgiler var.[signature][hline]Follower Of Cyric,Prince Of Lies
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...