Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gumrukten 5-10 telefonla gecebilir miyim?

manve

Öne çıkan mesajlar

DoruK said:

anlatmaya çalıştığım o zaten. telefonları ordan geçirirken bir iş yapmıyorsun. dolayısıyla hukukunu bilme zorunluluğun yok.

hayır neden ısrarla anlamamaya çalışıyorsunuz ben onu anlamadım.

yapıyorsun
normalde devlet senin butun soktugun urunleri aramak yerine bi guven sistemi kurmus
diyor ki
ben sizi aramıcam siz olan mallarınızı gosterin
sende bu haktan yararlanıyosun benşi arama diyosun
ama sartı yerşne getirmiyosun diyorum
Sosyal ağlarda paylaş

yok öyle bişi. tacir değilsin, dolayısıyla gümrük mevzuatından ve havaalanı uygulamalarından, hatta hiç bir ticari mevzuattan haberdar olmak zorunda değilsin. zaten bu zorunluluğun olmaması, olmazsa olmaz pratikte. ekstrem dolandırıcılar hiç bir zaman ceza almazdı mesela. her ülkenin kendine ait kanunları var, bilme zorunluluğu olsa turistlerin başına gelenlerden habire diplomatik sorunlar ortaya çıkardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak şimdi sınır 4 ay önce xraylendi bavul kontrol şekli artık böyle üstünde geçirebilirsin kaldı ki ben neler geçirdim.

Bavulu sokarsan 4 5 kutu ile şansa kalır işin ve sınırdaki genç gümrükçüler ABD police şekli mada faka diye alırlar elinden.

Üstümde değil dersen freeshopdan 2 3 torba al ve cikolota o torbaları otobüsde bırak belirli yerlere pek bakmıyorlar onlara fişiyle beraber görüncek şekilde bırak ben böyle yine baya şey soktum.

Yakalarnırsan dostum /speech check atılcak,%50 %50 diyorum,abi rusyadan geliyirim de kardeşlerime aldımde 3 gün kalıp makedonyaya gidiceğimde gurbet çalışmaca pls.belki.Yinede çalış üstünde.
Sosyal ağlarda paylaş

salvation said:

üzerinizde nasıl sokuyosunuz onu merak ettim , adamlar kemer tokalarına ayakkabılara kadar çıkarttırıyolar ? yoksa ??

yo dostum birşey çıkartmıyorlar yani bana hiç denk gelmedi,en son 3 ay önce geçtim o zaman gördüm xray bavul arama koymuşlardı sende metal detektörü gibi birşeyin altından geçiyordun.Arabayla bir kez geçtim 0 idi direkt xray garına aldılar,bagajları çıkardılar o kadar bagaj koko dolu olsa ruhları duymayacaktı neyse ayrı konu.

Üstümde kershaw çakı,yüklü nakit var idi gümrük sınırından fazla ,bir sigara,birde beratta susturucu geçirdim işte bir arkadaş için
Sosyal ağlarda paylaş

Passport kontrolden sonra otobusu cekiyorlar işte aramaya yolcularda eski gümrük kontrolcülerinin odasına gidiyor yine vize gişesi sırasında ufak bir yer lıp lıp geçiyorsun zaten.

Yok be doruk ucuz kapadık diye getirdim arkadaşa.

BonePART said:

xray ne ya
nerde xrayden geçiyosunuz abi siz türkiyeye girerken

X ray değil mi abi o alet bavul kontrol ekran ile beraber bakıyorlar içine aynı hava alanındaki gibi./Edirne kapı BG-TR
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...