Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kulaklık Tavsiyesi

Magnum

Öne çıkan mesajlar

Sansa clip+ ile aldığım Ecci PR401 Hi-fi kulaklığım 2. ayında bozulmasıyla artık kulaklıklara daha fazla para vermeyeceğimi anlamıştım.
Bir süre sonra kulaklığın çok iyi olup olmamasın çok da önemli olmadığının farkına vardım şahsen. ortalama bir kulak içi kulaklık herşeye yetiyormuş meğersem.
Ecci kulaklık nedir bilmeyen için şöyle bir en iyiler listesi vereyim.

sıralama

http://i53.tinypic.com/2reh3x2.png

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
up

ozene bezene kilifina kaldirarak kullandigim brainwavz m2 7. ayda bozuldu,

aklima biraz eski de olsa incelemelerde halen yukseklerde gordugum audéo kulakliklar geldi

metalinden jpopuna her bir halti dinliyorum, dengeli olsun naturel olsun, incelemede 101/10 alanlar basi koklemis de olabiliyor sonra hayal kirikligi yasiyorum
bu acidan iyi mi bunlar ? kullananiniz oldu mu ?

ek oalrak da mikrofonlu/mikrofonsuz versiyonlari var
androide uyuyorsa mikrofonlu alacagim da mikrofonlu olmasinin bir eksisi (misal daha cabuk bozulma) var midir, duydunuz mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Biraz bası güçlü mid iem'lere bak herşeyi dinliyorsan.

Şu mesela: http://www.audeoworld.com/en/FR/Products/PFEwithMicrophone/AudeoPFE02.htm

t-Jays Two da iyidir.

Senin dediğin analitik bir iem. iyidir ama herkes sevmez. eski kulaklığından da farklıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

bir yandan da googleliyordum da

No accessories; gives up much of the wow factor of the PFE; lacks sensitivity

demisler onun icin misal (denediysen ayri tabi :p)

t-jays le karsilastirinca peki daha mi iyi ? cunku kargolatmak iskence gibi bisey su anda benim icin, direk dukkana gidip alacagim audeoyu
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
aksesuar'ın bir önemi yok abi. o kadar kulaklık aldım, daha çıkan aksesuarı kullandığımı hatırlamıyorum.

Jays her zaman imbadır, bu dediğim de en sevdiğim modellerinden, denedim de. Bu Audeo'nun eski bir alt modelimi aynı damardan giden deneme imkanım oldu sadece. İkiside iyidir diyorum. Dükkandan alacaksan ellerinde olanı al. PFE 022'nin bası daha fazladır ama. Bas istemiyorsan alma.

Senin dediğin analitik, belki seversin onu da. analitik iemler çok detaylıdır, aşırı detaylıdır ama müzik dinlemek için biraz garip geliyorlar bana. sevmiyorum. soğul geliyorlar, eq kasmak gerekiyor çok.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ani bir kararla aldım 122 yi

evet iyiymis
hatta su ana kadar dinledigim en iyi sesi verdi oyun/dizi izlerken de muzik dinlerken de (shure bilmemne 1000$ lık kulaklıklarıyla kıyaslamıyorum tabi), ilk aldığım andan hem de, diğerlerindeki gibi alışmam falan da gerekmedi

analitik sesi de yıllardır anlayamamıştım da şimdi anladım
enstrumanları daha bir ayrık ayrık duyuyormusum gibi ve daha "soguk" bir havası var
ama baya sevdim bunu

1.5 yıl da dayanırsa verdiğim paraya hiç üzülmem

lakin galaxy s in mikrofon temas noktaları tersmis sanirim, onun icin ayrı çevirici ufak bir aparat lazımmış :/ 022 için de geçerli sanırım bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

jays'in hemen hemen her kulaklığı ortalamanın üstünde midir,

daha önce cx 200 kullandım 4 yıl kadar bozuldu artık yeni bir şeye geçeceğim.

olduğum yerde çok fazla seçenek bulamam ama jays'in bir kaç modeli vardı sanırım

tekrar'dan cx serisi almak yerine jays'e geçsem aradaki fiyat farkına değer mi?

ya da bir başka soru 100 max 150 tl civarında iyi ve yaygın bulunan 2-3 kulaklık modeli(marka fark etmez) söyler misiniz?

dinlediklerim

elektronik
indie
rock

ağırlıklı.

-kulakiçi model istediğimi yazmayı unutmuşum, seyahatlerde dışardan gelen sesler kendimi pıçaklamama sebebiyet veriyor-
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Abi, jays iyidir ama kaç kere dedim daha önce, kulaklık fiyatına ve markasına bakıp alınmaz. mesela gider 600tl verir bir etymotic alırsın sonra çöpe atarsın.

ne müzik dinliyorsun? bass ister misin? ses geniş mi gelsin? klasik dinler misin? ses sıcak olup bazı detayları es mi geçsin yoksa soğuk olmasına rağmen sonuna kadar tüm detayları duyursun mu?
Sosyal ağlarda paylaş

tam ben düzelttim sen de ona uygun önermişsin sağol :)

ben enstürmanlara hakimiyeti vokal kadar önemli görüyorum.

vokal ağırlıklı dinleyip de orda olduğunu başka bir ses düzeneğinde fark ettiğim sesler olduğunda, vay arkadaş şarkıda böyle bir şey mi vardı diyorum.

her şey mümkün olduğunca net, birbirini ezmeden duyulsa ve bassı da fena olmasa(dubstep falan da seviyorum mesela), hayat bayram olsa.

başka önerin var mı gerge(illa jays olacak diye bir kaidem yok).
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
a-JAYS Three iyidir o zaman. Hafif analitik kendisi (detay gösteren demek) ama soğuk da değil. Epey dengeli, kaliteli.

Kulaklıklar çok farkettiği için ses tonu olarak böyle tam olarak ne istediğini açıklayamayan arkadaşlara bende sadece genel kulaklıklar öneriyorum dediklerine göre belli bir ses tonu tarafına çekerek. Sana hafif analitik ama sıcak bir şey iyi gider gibime geldi, o da a-JAYS Three işte dediğin fiyat diliminde. Ben genelde biraz mid ağırlıklı, soundstage'i fazla olmayan ama detaylı tizlere sahip IEM'ler tercih ediyorum; tavsiyelerim de o yönde oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...