Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Her gün doğu ve güneydoğuda şehit verirken Gazze'nin kurtarıcılığına soyunmak

cetintas

Öne çıkan mesajlar

Turkiye ile Israil'in askeri gucunu karsilastirmakta komikmis

Ne biyolojik silahimiz var ne kimyasal nede nuke

Teknoloji olarakta cok geriyiz simdiki zamanda quality over quantity oluyor sizin mantaliteye gore Çin > all

gidin bi arastirin azicik 80 milyar dolar borc ilede savasa girmek (_o_) ister
Sosyal ağlarda paylaş

Revenant said:

Teknoloji olarakta cok geriyiz simdiki zamanda quality over quantity oluyor sizin mantaliteye gore Çin > all

Biyolojik,nükleer yada kimyasal silah kullanımı uluslararası kanunlarca yasak kısaca alakasız.
Şu ilkokulda sağdan soldan duyduğunuz bilgilerle ortalıkta ahkam kesmekten vazgeçin artık lütfen.
Bi nük atarım ölürsün kafasını nasıl yaşıyosunuz anlamakta zorluk çekiyorum.
Sizde bu aşşağılık psikolojisi oldukça zaten bu milletten bi bok olmaz, olayın tayyiple mayyiple alakası yok
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

Revenant said:

Biyolojik,nükleer yada kimyasal silah kullanımı uluslararası kanunlarca yasak kısaca alakasız.
Şu ilkokulda sağdan soldan duyduğunuz bilgilerle ortalıkta ahkam kesmekten vazgeçin artık lütfen.
Bi nük atarım ölürsün kafasını nasıl yaşıyosunuz anlamakta zorluk çekiyorum.
Sizde bu aşşağılık psikolojisi oldukça zaten bu milletten bi bok olmaz, olayın tayyiple mayyiple alakası yok

adam attıktan sonra, "atamazsınız yeaa" demenin bir manası yok. adam yenik falan sayılmayacak. age of değil bu.
Sosyal ağlarda paylaş

şu yanlış,

adamların nüfusunun 10 katıyız

şuda yanlış,

adamlarda nuck var bizde yok.

savaş stratejisi vardır. az yada yetersiz güç ile çook güç almak. çanakkale harbinde sanki bizde teknolojimi vardı,ozamana görede büyük uçurum vardı teknolojik olarak ama savaş stratejisi farklıdır.yada vinetman buna diğer örnek.yada lübnan vs israil savaşı.savaşları kazandıranda stratejidir zaten.böyle call of duty tarzında dönmüyor savaşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Uluslararası kanunların filan olmasının tek sebebi herkes karşılıklı olarak birbirine nuke sallayıp dünyanın içine etmesin diye. Daha net konuşmak gerekirse caydırıcı güç geyiği işte.
Elinde nuke olmayan bi ülkenin sırtını bu anlaşmalara dayaması pek anlamlı değil o yüzden.

Tabi bu demek değil ki "savaşa mavaşa gerek yok abi yaa nuke sallarlar biter". Her siyasi gerilimde öyle kafalarına göre atmalarına imkan yok, ama ciddi bir savaş durumunda kimsenin anlaşmaymış kanunmuş pek dinleyeceğini sanmıyorum (söz konusu ülkenin İsrail olduğunu da hatırlatıyim bu arada)
Sosyal ağlarda paylaş

Cantona'nın yaklaşımı zaten kendisi aynı argümanı sanki öyle değilmiş gibi kullansa da bilgisayar oyunu çocuğu kafası.

Bir kere ben zaten asla ülkeler savaşa girdiğinde aradaki teknolojik farklılığın ya da sayısal üstünlüğün veya silah üstünlüğünün savaşı kazanmak için yeterli olacağına hiçbir zaman inanmıyorum. En büyük örnek bizim Kurtuluş Savaşı'mızdır, Çanakkale'dir. Bir tarafta düzenli olarak yukarıdan bizim siperleri bombalayan İngiliz-Fransız uçakları; bizim tarafta ise uçurulabilen 4 tane uçakla düşmanın kafasına raptiye-çivi bırakmak. Ama neticede inanç ve kararlılık ve tabii ki davadaki haklılık zaferi getirdi. Bugün kimsenin tartışmayacağına emin olduğum kadar o günlerden çok çok daha üstün durumdayız. En azından ülkemizde savaş durumunda ihtiyacı karşılayabileceğine inandığım otomotiv-silah sanayi var. Teknolojik silahlar ve diğer altyapı konusuunda da bir endişem yok. Yani aslında ben de bir savaş durumunda ordumuza sonuna kadar güveniyorum ve ben öyle israil,yunanistan falan da ayırmıyorum...Topyekün bir kara savaşında Türk ordusunu yenebilecek ordu sadece bilgisayar oyunlarında vardır. Hee, adamlar baktılar ki olmuyor(bakınız Japon ordusuna bir türlü pes ettiremeyen Amerikan ordusu, bakınız Vietkongluları bir türlü yenemeyen Amerikan ordusu-ki yine de yenememişlerdir,olağanüstü bir durumdur bu-)salarlarsa oradan-buradan nükleer silahları, biyolojik silahları o zaman durum farklı olur. Ama deniz-hava-kara unsurlarının mücadele ettiği bir savaşta nükleer-biyolojik silahlar kullanılmadan bizim ülkemizde bizim MORALLİ ordumuzu yenebilecek ordu olamaz. Şu an ordunun kolu kanadı kırık. Morali bozuk. Kemalist rejimi yıkanlar orduyu da iyice işlevsizleştirdiler. Zaten benim ayar olduğum nokta burada başlıyor.

Bir şey daha. Cantona, çok heyecanlısın. Öyle kopyala yapıştır İsrail-Türkiye mukayesesi yapıyorsun madem yukarıda gerçi yazdım sana bu işlerin sayıyla-teknoloji ile bir ilgisi olduğuna inanmadığımı ama şöyle de bir argümanı senin karşına koyabilirler: Türkiye'nin nüfusu 70 milyon, İsrail'in 10 milyon. Nüfusu bizden 7 kat düşük olan İsrail'in savunma harcaması bizden sadece 9 milyar Dolar kadar düşük. Sen bunu kişi başı savunma harcaması olarak incele(ki askeri stratejisyenler hep bu şekilde yaparlar karşılaştırmayı)ve bir de İsrail'in milyarlarca Dolarlık ihracat rakamlarına ulaşmış savunma sanayisini göz önüne al ve tabii ki bizim o yazdığın savunma alımlarının bile ciddi bir kısmını İsrail'den yapmış olduğumuzu göz önüne al, o karşılaştırmada çuvallamış olursun.

Mevzuyu iyi trolledin ama. Biz yine konu ile ilgisiz şeyleri konuşuyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Üzüldüğüm nokta, şu konu başlığını açtım ve bir amacı vardı bunun. Bugün gazetelerin çoğu tabi yine Mısır fatihini konuşuyor ama başbakanlık müsteşar yardımcısı olduğu dönemde şimdiki mit müsteşarının pkk, kongra gel, kck temsilcileri ile yabancı bir ülkenin temsilcisinin katılımıyla yaptıkları toplantının internete düşen ses kaydına pek azı yer vermiş.

İsrail'i nasıl yeneriz değil mevzu.
Biz bu durumdan nasıl kurtuluruz?
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel tartışıyorsunuz ama savaş çıkacağı fikrine nasıl kapıldınız? ABD veya diğer batı ülkeleri İsraille savaşmamıza izin verirmi sanıyorsunuz?
Arap ligi liderliğimizde hayal. Ancak bugün arap coğrafyasında bir lider gibi görülmekte yeter bence. En azından batılı ülkeler bu potansiyelimizi görüp ona göre gereken değeri verirler bize. Veya tehdit olarak algılayabilirler o bile iyidir. Esamesi okunmayan bir ülke olmaktansa, değilmi?
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun uzun cevaplamıştım forum patladı kısmet değilmiş, hayırlısı oldu aslında sabit fikirli insanlarla tartışmak kadar nefret ettiğim bişey yok şu dünyada tam bir gereksizlik örneği...
Bu yaşa kadar fikri değişmemiş adamın fikrini ben mi değiştirip gözünü açıcam sanki...
Herkes suçu istediğine atıyor bu memlekette kimse dönüp kendisine bakmıyor zaten, şurda konuşanların çoğu vergi bile vermiyor yada eksik veriyor muhtemelen...
Ben bu millete ne verdim ki ne istiyorum diyen yok o yüzden size dencek bişey yok...
Ayrıca biraz haberleri izlersen bugün haberlere düştüğünü görürsün o kaydın.
Yine benzer bir ses kaydı tutuklu komutanlardan birine ait çıksaydı tepkin aynı mı olucaktı önce bunu bi tart bence sen.
Yada çıkan kayıt tutuklandı diye ağladığın komutanlar aleyhinde çıkan delil,kanıt,ses kayıtlarından daha mı somut delil?

Neyse ben kaçayım siz forumdan memleket kurtarmaya devam edin.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutanların, MHPli parti yöneticilerinin, Deniz Baykal'ın ve daha 1 ton insanın ses-video kayıtlarına karşı medyanın gösterdiği tavır ile şu ses kaydına karşı medyanın gösterdiği tavır aynı mı? Üstelik burada doğrudan VATANIN VE MİLLETİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ sözkonusu, GÜVENLİK SORUNU sözkonusu.

Cantona, hükümeti savunmak için bu kadar kendini paralamana gerek yok. Delikanlı gibi çık, "ben bu hükümet ne yaparsa yapsın arkasındayım, oy veriyorum, destekliyorum" de. Hiç bana böyle yalan-yanlış ve fazlasıyla çocukça yanıtlar verip ne beni, ne de konuya girenleri meşgul etme.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu hükümete bugüne kadar oy vermedim. Hükümeti de savunmuyorum... Zira zerre kadar umurumda değil, benim sıkıntım sen ve senin gibilerin bu ülkeye Tayyipgillerden daha fazla zarar veriyor olması.
Sen ve senin gibilerin boş muhalefeti, ve kötü politikası sayesinde %50 oy alıyor Tayyip reis...
İşte şu benim fikrimde değilsin demek ki sen tayyipçisin yobazsın kafası var ya tam olarak işte bu kafa %50 oy aldırdı Tayyibe...
Sosyal ağlarda paylaş

He kurban, bir de oy versen Tayyip'e kim bilir neler yazacaksın buraya? Aynaya bak arkadaş, aynaya. Tayyip'in medyasının haberleri ile gaza gelip buraya bilmiş bilmiş döşenip söylenen sözün üzerine söz söylediğinde, yazılanın üzerine yazı eklediğinde bildiğimi unutup ses çıkartmayacağımı mı düşünüyorsun? Yok tabi öyle bir şey. Senin içinde olduğunu düşündüğün dünyada tabi ki ben ve benim gibi adamlar yok, olmayalım zaten. Ama "her şey günlük güneşmiş de ortamı ben ve benim gibiler bozuyormuş" şeklindeki sabit fikrin zaten aslında galiba tartışmaya da değer bir insan olmadığını gösteriyor.

Ama ne yapalım.
Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil durumu var...
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

şu yanlış,

adamların nüfusunun 10 katıyız

şuda yanlış,

adamlarda nuck var bizde yok.

savaş stratejisi vardır. az yada yetersiz güç ile çook güç almak. çanakkale harbinde sanki bizde teknolojimi vardı,ozamana görede büyük uçurum vardı teknolojik olarak ama savaş stratejisi farklıdır.yada vinetman buna diğer örnek.yada lübnan vs israil savaşı.savaşları kazandıranda stratejidir zaten.böyle call of duty tarzında dönmüyor savaşlar.

vietnamda korkunc bir teknoloji ucurumu yok. savasın sonlarına doğru cok az var.

korkunc teknoloji ucurumu istiyorsan. afganistan-sovyetler ve afganistan-amerika savaslarına bak. son 30 yıldaki gelişmelerin savasları ne kadar cok etkilediğini görebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

Yok Doğu Perinçek savunucak kadar kör bi adammışsın sen,senin aldığın oksijen bile israf şu memlekette aslında.
Bi yandan Doğu Perinçek savunup bi yandan devlet pkk ile görüşmüş rererö çekmen inanılmaz gerçekten.
Bu kadar dar görüşlü adam yok gerçekten hayatımda...

Askerde bir meşhur laf vardır, yapmadıysan bilmezsin, yaptıysan da mutlaka duymuşsundur:"burası ana kucağı değil asker ocağı" diye.
Forum burası, tartışıyoruz, bu kadar sinirlenme cantona takma isimli yurdumun vatandaşı :) Senin demokrasi anlayışında Perinçek'in savunulmaz-savunulması gereksiz olduğunu da itiraf etmiş oldun. Yok,belli ölse zaten zil takıp göbek atacak milyonlarca insan vardır, ondan şüphem yok. Ama işte ben o milyonlarca insandan değilim, tabii ki senin gibi adamlarla farkım olması gerekir.

Biraz daha sinirlensen ne bombalar patlatacaksın anlaşılan.
B)-

Hee, hakaret ediyorsun, ben modları uyarmıyorum ama ettiğin hakaretleri gören bir admin çıkabilir, söylemedi deme.

Edit: şaka maka, "senin aldığın oksijen bile israf" şeklindeki cümlelerin sahibi "geber" demek istiyor sanırsam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...