Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Her gün doğu ve güneydoğuda şehit verirken Gazze'nin kurtarıcılığına soyunmak

cetintas

Öne çıkan mesajlar

İran'ın öyle bi stratejik liderlik üstlenmesi imkansız, yine İsrail için de aynı durum geçerli.
İsrail sevilmiyor ki çok saygı duyulduğu da söylenemez, İran'sa dışarı çok kapalı bi politika izliyor dolayısıyla en başta İran'ın öyle bi liderlik rolü üstlenme hedefi yok.
Bu rolü isteyen ülke Türkiye ve Türkiye'nin bu rolü üstlenmesi Amerika'nın da işine gelicek bir durum zaten. Bizimkiler buna güvenerek Amerika'dan predator'ları istedi mesela insansız hava aracı olarak.
Amerika'nın bu predator talebine vericeği cevap aslında çok önemli çünkü biraz da taraf seçmiş olacaklar...
Dipnot olarak Aselsan'ın hazırladığı yazılımlar yüklenmiş hava kuvvetlerine,aynı yazılımın kısa süre içerisinde kara ve deniz kuvvetleri cihazlarına da yüklenmesi bekleniyor bunun sayesinde artık amerika'dan aldığımız haliyle İsrail'i dost olarak gören savaş araçlarımız artık İsrail araçlarını düşman olarak tespit edicek...
Sosyal ağlarda paylaş

Cantona, futbol dışı bir ortamda görüşlerini paylaştığını görmek güzel. Ama Türkiye'nin bölgede liderliğe oynaması falan bunlar senin düşünerek vardığın sonuçlar olamaz. Çünkü bunlar zaten kaç zamandır yalaka medyada bol bol yazılıyor-çiziliyor-sergileniyor.

Başlık gayet net...Her gün doğu ve güneydoğuda şehit verirken Gazze'nin kurtarıcılığına soyunmak. Açayım biraz daha...Artık teröristler ilçe merkezine aynı anda 3-4 değişik hedefe saldırı yapıyorlar. Bir tarafta düğün basıyorlar, diğer tarafta karakol tarıyorlar. Bir tarafta da öğretmenlerin olduğu yer basılıyor ve "gelmeyin lan buraya, yakarız lan hepinizi TCnin öğretmenleri" diyorlar. Üstelik eskiden bunu bir kez yapıp 1 ay saklanırlardı. Şimdi birbirine yakın bölgelerde hemen her gün ve birkaç farklı yerde yapıyorlar. Ciddi devlet, bölgesel liderliğe oynayan devlet önce bu işi çözer, kendisi iktidara geldiğinde bu sorun bitme noktasındaydı. Bu demagoji değil, genelkurmayın o zamana ilişkin şehit sayıları, terör olayı sayıları her şey belli.

Eğer kendi ülkende her gün akan kanı durduramıyorsan "çünkü bölge liderliğine oynuyoruz" demek sadece buna inanan 50%'yi mutlu eder. Ama ülkenin itibarı beş paralık olduğu gibi o kürdan gibi yeriz dediğin İsrail'in gözünde bile en ufak bir ciddiye alınır tarafın kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

1-) Biz nato ülkesiyiz israil değil.
2-) Askeri güç olarak biz İsrail'in oldukça üzerindeyiz.
3-) İsrail arkasında dünyanın en büyük askeri gücü olan Amerika'yı barındırıyor.
4-) Orta Doğu'da İsrail'i kimse sevmiyor biz nispeten daha sevilen bir ülkeyiz.
Başta da zaten ben dedim ki İsrail amerikaya güveniyor,ancak herhangi bi sebepten dolayı ipler gerilirse ne olur ne biter bilmiyorum, zaten işin savaş noktasına geliceğini zannetmiyorum ama ufak tefek çatışmalar olursa kaybedicek tarafın İsrail olucağını düşünüyorum.

DipNot: Türk ordusu dünya üzerinde baya bi ülkeyi kürdan gibi çiğneyecek güce sahip ;)

Ya çok söyleyecek şey var da sadece acı acı gülüyorum.
:?
Sosyal ağlarda paylaş

loop said:

Eline silah alıp Başbakan mı savaşacak güneydoğuda. Bende bunu anlamıyorum. Siyasi irade orduya her türlü desteğini verir gerisini asker halleder.
Ayrıca ortadoğudaki boşluğu bir lider edasıyla türkiyenin doldurması çok güzel olur, başarılınabilirse.

ne destegi uyan mamoş ordunun yarısı icerde
Sosyal ağlarda paylaş

@Cetintas:
Sana uzun uzun cevap yazmıştım sonra futbol bölümünde attığın mesajlar geldi aklıma, ne yazarsam yazayım anlamıyacaksın çünkü sabitleşmiş artık fikirler senin kafanda...
Ha şu israil türkiye muhabbetine de ufak bi kaç rakam yazayım da sizin gibi sallama konuşmuş olmayalım...
Türkiye Savunma bütçesi 25 milyar $
İsrail Savunma bütçesi 16 milyar $
Türkiye
Total Navy Ships: 265
Major Ports & Terminals: 8
Aircraft Carriers: 0 [2011]
Destroyers: 0 [2011]
Submarines: 16 [2011]
Frigates: 19 [2011]
Patrol Craft: 108 [2011]
Mine Warfare Craft: 20 [2011]
Amphibious Assault Craft: 55 [2011]

İsrail
Total Navy Ships: 64
Major Ports & Terminals: 4
Aircraft Carriers: 0 [2011]
Destroyers: 0 [2011]
Submarines: 3 [2011]
Frigates: 0 [2011]
Patrol Craft: 42 [2011]
Mine Warfare Craft: 0 [2011]
Amphibious Assault Craft: 0 [2011]

Bu da denizdeki kuvvetlerin karşılaştırılması...
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Adamlar becerdiler işte, milli düşünen, Atatürkçü düşünen ama bütün bunlardan önce MANTIĞI herşeyin üzerinde tutan insanların yerine düşünmeyen, mantığına hiç başvurmayan, kendisine sunulanı aynen alıp tüketen insanlar yarattılar.

Onları bi nesil önce yarattılar, birbirlerine kırdırdılar,senin gibiler de o dönemden kalmalar zaten...

edit:
Cari açık ne bi açıklar mısın ballı arkadaş ben bilmiyorum da bi aydınlat beni lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

odiflame said:

80 milyar dolar tahmini yıl sonu cari açığı ile ülkelere savaş açan memleketim. bal akıyor her yerinden.

zaten ben bunu anlayamıyorum,katmadeğer ekonomi (mal üretilen yerler,fabrikalar falan...) yerinde sayıyor cari açık almış başını gidiyor ama büyüme %8 i aşmış...Bu işte bir iş var,sürekli söylüyorum ama millet hiç dinlemiyor....
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

loop said:

Eline silah alıp Başbakan mı savaşacak güneydoğuda. Bende bunu anlamıyorum. Siyasi irade orduya her türlü desteğini verir gerisini asker halleder.
Ayrıca ortadoğudaki boşluğu bir lider edasıyla türkiyenin doldurması çok güzel olur, başarılınabilirse.

ne destegi uyan mamoş ordunun yarısı icerde

O içerdekiler pkk yla , düşmanla savaşmak yerine politikaya atılan tipler. Hatta içlerinde pkk ile bağı olanlar sayısız defa basına yansıdı.
Ayrıca destek derken sınır ötesi tezkere vermek yeterli bence. Ne yapıcaklar , komutanların yanağından makas alıp, hadi yavrum deyip sırtlarını mı sıvazlayacaklar?
Sosyal ağlarda paylaş

Peki sizin sorununuz ne? Bu ülkede Hantepe olayı yaşandı. İnsansız hava araçları Hantepede askerlerin bilgisiyar oyunu gibi öldürülmelerini kayıt etti. O zavallı askerler birilerinin oğluydu, komşusuydu, kocası veya babasıydı. Mecburi askerlik vazifesi için orda bulunuyorlardı. Ama öldürülmeleri izlendi sadece. Zaten ex başkan koşanerin itiraflarıda ortada. Bu durumda ordumuzun silkinip çağa uygun hale gelmesi gerekirken siz sorunu başka yerlere taşıyorsunuz. Bu ülkenin bütçesinin büyük kısmı orduya harcanıyor. Her türlü imkan var. Daha ne olacak yahu açıkça söyleyin?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...