Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Supplement loglari

Helcaraxe

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar manyak mısınız diyeceğim ama aramızda samimiyet yok. Bu kadar takviye alınır mı. Şimdi parası olan alır realitesine de girmek istemiyorum tabi ki parası olan sokağa da atabilir ama vücutlarınıza yazık. O takviyelerin hiçbirine gerek yok.

Protein tozu en büyük yalan zaten. Üşenmeyin alın yapın 2 dk da yiyin geçin. O takviyelerin hepsi profesyonel olup hormon alan adamlar için gerekli. Normal adama gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynıları ben zaten söyledim soris kardeş lol :)

Creatine gereksiz diyemezsin,hatta gereksiz diyebilceğin TEK supplement creatine :)
Balık yağı + multivitte gereksiz değil,hem kaloriye dikkat edip hemde tüm ihtiyaçları beslenmeden alamayabiliriz.
Whey benim için şart olmayan ama beni rahatlatan bir ürün
Amino konusu ise yazdığım gibi tamamen meraktan ve uygun fiyattan aldığım için bu kadar olumlu yorum alan bir ürünü denemek istedim.

üzerime aldığım kısmı cevapladım hehe :P
Sosyal ağlarda paylaş

Creatine gereksiz diyemezsin,hatta gereksiz diyebilceğin TEK supplement creatine

hangi kısmı yanlış yazdın cümleyi anlamadım haha

ordakilerin hepsini kullanmıyorum tabiki.

mass tech bitti-para vermedim zaten ona biri kullanmıyodu aldım
aminoyu yazın almıştım 50 lira verdim
rage'i açmadım daha
muscletech whey'in içinde yulaf var

orda kullandığım sadece omega-creatine-syntha

1.5 milyarlık supplement koleksiyonum vardı annem attı sağolsun ben tatildeyken. büyük kavga vermiştim attırmamıştım, tatilde fırsattan istifade attı sdfk

o değerleri veriyosun da öğüne bölüp yemeği de söyle
Sosyal ağlarda paylaş

Bak şurdan hesapla:

http://www.phlaunt.com/lowcarb/DietMakeupCalc.php

Ağırlık çalışan birisinin o kadarda karb a ihtiyacı yok aslında protein ve özellikle yağa daha çok ihtiyacı var hemde doymuş yağa. Karb ı çok yemene gerek yok o yüzden. 50-75 gr arası girebilirsin. Oradan heavy exercise ı seç.
Kreatin de çok ağır idman yapmıyorsan gereksiz. Ama görüntü için kullanılıyor çeşitli evrelerde kullanıyorlar bildiğim kadarıyla kaslar şişkin gözüksün diye.

Benim hiç bişi yapmasam bile 600 gr protein almam gerekiyo günlük. Gayetde kolay alıyom.
Sosyal ağlarda paylaş

öğünleride sen hallet abi besinlerin per100gr değerlerine bakarak kendi hayatına göre,carb yoğunluğunu kahvaltı ve sonrasında antremana kadar ayarla akşam geç saatlerde karb almamak için.
Günlük protein eksiğim oluyor diyorsanda kimsenin dediğine bakma,herkesin iştahı yada sosyal hayatı sürekli meal üzerinden beslenebilcek gibi olmayabilir. zaten dikkat edersen her zaman beslenme yeterliyse vurgusu yapıyorum.

yine şahsi görüşüm,maddi durum yerindeyse ve creatine multivit falan varken yanına preworkout alınabilir,şart olmayan ama İŞE yarayan ürünlerden ben kullanmayı seviyorum,kullandığım dönemlerdeki antremanlarım daha kaliteli geçiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Bak şurdan hesapla:

http://www.phlaunt.com/lowcarb/DietMakeupCalc.php

Ağırlık çalışan birisinin o kadarda karb a ihtiyacı yok aslında protein ve özellikle yağa daha çok ihtiyacı var hemde doymuş yağa. Karb ı çok yemene gerek yok o yüzden. 50-75 gr arası girebilirsin. Oradan heavy exercise ı seç.
Kreatin de çok ağır idman yapmıyorsan gereksiz. Ama görüntü için kullanılıyor çeşitli evrelerde kullanıyorlar bildiğim kadarıyla kaslar şişkin gözüksün diye.

Benim hiç bişi yapmasam bile 600 gr protein almam gerekiyo günlük. Gayetde kolay alıyom.

kreatin su tutmaz,su tutma olayı tamamen efsane,dolayısıyla şişkin göstermez.
Sosyal ağlarda paylaş

Öğün olayını bölebilirsin abi ağırlık çalıştığın günler biraz fazla yicen tabi haliyle. Ama öyle 6 öğün yeme gibi bir zorunluluğun yok karnını çok şişirmeyecek şekilde günlük alman gereken şeyleri böleceksin artık bi dene bakalım kaç öğüne sığdırıcan ben mesela 2 öğüne sığdırıyorum.

kasta yakıt olunca kas şişkin duruyor su filan demedim bak dikkat edersen. Böyle atletik bir görüntü oluyor. Fazla karb tüketimindede aynı durum var. Adama bakıyorsun paso sarkoplazmik çalışmış kaslar şişkin ama güç yok. Karb ı bırakıyor kreatini bırakıyor kaslar direk puff. Çünkü işlev hedef alınmamış görüntü hedef alınmış. Görüntüyü kısa sürede elde edebiliyorsun ama işlevi kazanmak cidden seneler sürüyor ve tamamen bambaşka bir konsept. Estetikden bağımsız bişi.

Bende mesela sadece kreatin var onuda merak ettiğim için
almıştım başkada supplement almam vücut geliştirme piyasasından sadece genel sağlık için kullandığım balık yağı ve c vitaminim var. C yi de kış geliyo diye aldım malum adam gibi gıda bulmak zor. Balık yağı bitsin onuda almıcam pahalıya geliyo. Keten tohumu yağı alacam zeytinyağıyla karıştırıp yicem artık onu da.
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten daha iyi olabilirdi diye bişi yok şu an işe yarıyorsa devam etmek gerek. Kimsenin dediğini takma programını bozma aynı hatayı ben yaptım geçen sene çok da verimli geçmedi yani. Eğer o zaman programımı bozmasaydım şimdi 200 kg deadlifte çıkıyodum kesin.

Fotom yok şu anda da iyi değil zaten vücut 6 aydır spora gidemiyorum salon kapalı. Zaten estetik amaçlı yapmadım hiç.
Ama beslenme bilgim fena değildir 15-20 kilo verdim 2 senede ve 1 kilo bile geri almadım bu süreç boyunca.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir çoğumuz bu sporu zaten estetik amaçla yapıyoruz,şahsen ben 100kg bench 12tekrar yapip MEH NOT BAD görüntüye sahip olmaktansa 60kg bench 12 tekrar yapip , aww yiss brooo u look good olmayı tercih ederim.istisnalar hariçte kimse kendini kandırmasın zaten sağlık için yapıyorum falan diye,sağlık için yapılcak daha iyi sporlar ve beslenme şekilleri var hehe.

mesela geçmiş mesajlarına baktım %18-19 body fat falan demişsin,beslenmenin işe yaradığından emin misin? yanlış anlama ama protein+yağ şeklinde beslendiğini söyleyip bana 'heh olmuş' diyebilceğim bir vücutla gelen daha hiç olmadı,o yüzden kimseye tavsiye etmediğim bir beslenme tarzı.
karb+prot ile çok güzel adelede yapılıyor,kiloda veriliyor birçokta örneği var.

edit: estetik amaçla yapmadığını söylemişsin görmedim,istisnalardansın o zaman yukarda yazdıklarımı üstüne alınma, ama dediğim gibi genel olarak konuşabilceğim oranda ESTETİK amaçlı yapılan bir spor bu :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya biz anlarız rahat ol sdf

şimdi bu sporda herkesin bildiği farklı. niye çünkü her vücut tipi farklı herkese yarayan şey farklı falan.

benim 4. senem bu sporda. ilk 2 senem fıs geçti. zaten rezil bi salonda başlamıştık falan neyse uzun hikaye de anca geçen seneden beri bilgime bilgi katıyorum

bu sporda da nutrition bilgim antremanlara göre biraz zayıf kalıyo. çok üstüne düşmedim metabolizmam iyi diye hesap falan yapmadım. sürekli de gelişim gösteriyorum çünkü.

ama şimdi bildiğim ve uyguladığım bi kaç şeye ters görüşünüz var o yüzden soruyorum.

1-protein tozunun ant önce/sonra alınması (tekrar cevap vermeye gerek yok genelliyorum dfg)
2-beslenme varken supplemente gerek olmaması.

şimdi beslenmen iyise ben de supplemente gerek olmaıdğnı biliyorum yani geçtim oraları. fakat çoğu kaynakta kas başına 1gr 2gr 2.5 gr protein (üçüde farklı) alınması gerektiği yazıyo. e şimdi bizim günlük hangi beslenme programı 85kg x 2.5gr proteini karşılıycak. protein tozuyla kafadan alıyosun büyük bölümünü.

yani 200kg deadlife çıkıcaktım diyen bi adam olarak iyi antrenman yaptığını düşünüyorum, nasıl bir beslenmeyle günlük ihtiyacını karşılıyosun anlamadım şahsen sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 18% 19% a 30% dan filan geldim ama esas o önemli :)

Birde sırf görüntüyü hedef alıyorsanız direk hormon takviyesi yapın abi. En mantıklısı o. Ben olaya biraz daha sportif bakıyorum. Ha şöyle bişide yok tabi sadece sağlık için yapıyorum diye ama benim mantığıma göre güçlü insanın zaten vücudu kötü olmaz ben onun için önce güçleneyim sağlıklı olayım zaten görüntüm düzelir estetik olur ama öbür türlü sırf estetik amaçladığımızda güçlü olamayabiliyoruz atletik performansımız düşük kalabiliyor.
Tercih meselesi.

Birde direk foto atın foto atın olayı enteresan abi bu beslenme ile ilgili antrenman bilimi ile ilgili herşeyi bulan doktorlar onların görüntüsü de ortada :)

Benim gördüğüm kadarıyla bu işlerde en önemli şey doğru çalışma doğru beslenme doğru dinlenme ve bunları istikrarlı bi şekilde yapmak gerisi hikaye. Ben çok okudum çok değiştirdim programımı beslenmemi şöyle mi yapsam böyle mi yapsam diye ama bu sene hiçbişi sorgulamıyorum okumuyorum direk bi program yapacam beslenme sistemim zaten oturdu okuyacaım bilgi bile kalmadı istmediğimden değil :)

Birde şunu söyleyim yağ ve protein çok önemli. Doymuş yağ = Kolestrol = Hormon sentezi = Kas inşası + yağ yakımı

Aktivite tipi çok önemli ağırlık kaldırma çok fazla karb gerektiren bişi değil koskoca dave tate gibi bir adamın bile diyetinde 75 gr dan fazla karb yok biz kimiz ki haha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...