Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sevgili 16 yaşımda ki halim

coamenel

Öne çıkan mesajlar

8 yıl önce babamı kanserden kaybettikten sonra bende de ağrılar başladı, karın bölgemin sol tarafında şiddetli bir batma, sürekli kanser türlerini belirtileri okur oldum, internetde her türlü belirti hangi hastalığın belirtisi öğrendim, ağrılar hiç bitmiyordu, en sonunda korkumu yenip doktora gittim, hiç bir şey çıkmadı, ama ağrılar devam etti, yine gittim ultrason dan tut , kalp eleltrosu her türlü test yapıldı yine bir şey cıkmadı,

sonra doktor bunun piskolojik olduğunu söyledi, piskoloğa gittim, bana yaşadıklarım somatizasyon bozukluğu olduğunu ve yaşadığım tüm ağrıların gerçek olduğunu ama bunu beynimin ürettiğini söyledi,

piskolog neden korkuyorsun dedi, kanser dedim, kanser olursan ne olur dedi, ölürüm a.k dedim (tabi a.k. kısmını içimden) , e ölürsen ne olur ki dedi, (ebenin .... olur dedim içimden), niye öleyim ki dedim, herkes bir gün ölecek takma kafana zaten ne olduğunu bilmediğin bir şey için şimdiden düşünme boşver yaşamana bak dedi.

doktordan çıktım, o mu deliydi yoksa benmi deliydim karar veremedim, ama ağrılar geçti.
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

piskolog neden korkuyorsun dedi, kanser dedim, kanser olursan ne olur dedi, ölürüm a.k dedim (tabi a.k. kısmını içimden) , e ölürsen ne olur ki dedi, (ebenin .... olur dedim içimden), niye öleyim ki dedim, herkes bir gün ölecek takma kafana zaten ne olduğunu bilmediğin bir şey için şimdiden düşünme boşver yaşamana bak dedi.

lisans ortalaması 2.0 falandı herhalde bu psikoloğun sdf
self referans ile sorunu çözmeye çalışmış.

- A'dan korkuyoum
- A'dan neden korkuyosun ki, A'dan korkmak çok saçma

sdf
Sosyal ağlarda paylaş

valla klasik top sakallı yaşlı bir amcaydı 8 yıl oldu hatırlamıyorum adını, ama konuşma aynen bu şekilde olmuştu.

sonuç olarak ailesinde kanser yaşamış birinde bu tarz korkular olma ihtimali çok yüksek , ve işin pis yanı kanser çıkar diyede doktora gitmeye korkuyor insan. böyle pis bi hastalık..

tedavisi nasıl bulanamıyor yada varda ortayamı çıkarılmıyor , gerçekten merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

önlemesi tedavisi olmasından daha kolay bir hastalık
ama zaten kanser'in kesin tedavisini özel bir şirket bulsa fahiş fiyatlara onu satarak bugün uygulanan sözde kanser tedavilerinden daha çok para kazanır diye tahmin ediyorum.

ayrıca bu konu üzerinde non-profit bir çok kuruluş ve üniversite araştırmacıları çalışıyor. bir üniversite araştırmacısı bunu bulup bir dergide yayınlar da sonuç kesinleşirse nobel bile alabilir (zira biyolojik olarak oldukça karmaşık bir problem ve muhtemelen bu problemin çözümü genetik ve moleküler biyoloji hakkında yeni şeyler öğretir bize). Dolayısıyla kanser tedavisi bulunursa bunu kamuoyunun duyma ihtimali oldukça iyi bir ihtimal.
Sosyal ağlarda paylaş

bunun tartışması dönmüştü bir başlık altında.

ilaç firmaları ve sağlık sektörü kansere çözüm bulmak yerine sana seni sürekli tüketmen gerekecek ilaçlara bağımlı bırakıyorlar ve sömürüyorlar.

bir diğer taraftan kansere çözüm yok. olsaydı Steve Jobs şu an kanserden ölmek üzere olmazdı. ona çözüm yoksa sana bana hiç yoktur yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Düzenli sağlık kontrolü bi boka yaramıyor kanser için.

Babam her sene düzenli check up yaptırır dı. Kolon kanseri oldu kendi şüphelendi de yakalandı.
Üstünkörü hemogramla bir cacık yakalayamıyor.

En temizi PET/CT ama o da temiz değil, radyasyon yiyorsun afiyetle, bayağı pahalı bir de.

Vucudumda bir sürü ben var, ayda bir visual check yapsam hangi birini hatırlayayım büyümüş mü küçülmüş mü.
Sosyal ağlarda paylaş

daha doğru olsun şöyle vereyim

said:
Signs and symptoms

Early signs of melanoma are changes to the shape or color of existing moles or in the case of nodular melanoma the appearance of a new lump anywhere on the skin (such lesions should be referred without delay to a dermatologist). At later stages, the mole may itch, ulcerate or bleed.[4] Early signs of melanoma are summarized by the mnemonic "ABCDE":

Asymmetry
Borders (irregular)
Color (variegated), and
Diameter (greater than 6 mm (0.24 in), about the size of a pencil eraser)
Evolving over time

These classifications do not however apply to the most dangerous form of melanoma nodular melanoma which has its own classifications:

Elevated above the skin surface
Firm to the touch
Growing.

Metastatic melanoma may cause non-specific paraneoplastic symptoms including loss of appetite, nausea, vomiting and fatigue. Metastasis of early melanoma is possible, but relatively rare: less than a fifth of melanomas diagnosed early become metastatic. Brain metastases are particularly common in patients with metastatic melanoma.[5]
Sosyal ağlarda paylaş

valla benimde dede kanserten gitti.bi dede kanser gidici

anane kanserden gitti.anne tarafı kanser dolu.

eğer ilerde bir gün kanser olursam tedavi olmicam.cunku hepsinin tedavisi sadece ömürlerinde yaşayacakları bikaç extra ayı ölü gibi geçirmesine sebep oluyor

herhalde ananeme sorsalar bir daha.tedavi istemezdi muhtemelen.70 yaşlarında kansere yakalanıpta hayatta kalmak zor iş
Sosyal ağlarda paylaş

Eyvallah Ardeth

Babam oldu 3 sene önce. Her sene kontrollerde yüreğimiz ağzımızda gidiyorduk doktora. Geçen hafta 16 yaşında kardeşimde çıktı uyluğunda kasın içinde 15cm lik tümör çıktı. Ameliyat oldu geçen cuma şimdi yatıyor içeride.

Allah kimseye vermesin.. Ben de tedavi olmam diyorum ama 10% yaşama şansı bile olsa kendin için değil de ailen için kabul edersin tedaviyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Bir de bende kırmızı ben var kolumda bu kırmızı benler normal mi
vucumda da bir sürü normal ben var. Ailede bir sürü kanser vakası da var. Allah sonumuzu hayretsin.

kırmızı benler normal,
benlerindeki değişiklikleri takip etsen yeterli

bir sayfa önce babanla ilgili bir durum vardı. öncelikle geçmiş olsun.Başvurduğunuz sağlık kurmunun Check up'ı hemogramdan yapması hata olmuş, kolorektal kanser tarama tesi gaitada gizli kan, rektosigmoidoskopi ve kolonoskopi. biraz sıkıntılı testler biliyorum ama ailede varsa belli bir yaştan sonra taranması gerek. Yanni doğru yapıldığı zaman aslında check-up çok değerlidir.
bir de PET scan klinik şüphe olmadan çekilirse yanıltıcı sonuçlar verir o yüzden pek doğru bir yöntem değil.

edit: biraz sadeleştirdim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Biliyorum. Gaita testi istememişlerdi bizden checkupta. Babam durum ilerleyince gaitada kan görmeye başlayınca kendi gitti kolonoskopi oldu da farkedildi. Sonra da PET çektirdik.

Sonra ben de benzer durumdan muzdarip olduğumdan kolonoskopi yaptırmak zorunda kaldım. Sanırım ailede kolon CA geçmişi olanlar 30 yaştan sonra giderek artan sıklıkta kolonoskopi yaptırması gerekiyormuş. Daha çok travmatik tecrübe yaşayacağım anlaşılan.
Sosyal ağlarda paylaş

nişanlım açık renk tenli ve çooook fazla ben var vücudunda

iyi bir cildiyecinin bilgilerini aldık önümüzdeki hafta gistanbula dönünce randevu alacağız gideceğiz

aslında ozondaki deliğin büyümesinden ötürü son 20 yıl içinde cilt kanseri riski çok arttı ve düzenliolarak kendimizi kontrol etmemiz gerçekten gerekli

biz dünyanın anasını siktik şimdi o da comeback yapıyor bir nevi
Sosyal ağlarda paylaş

bende babamı kolon kanserinden kaybettim, doktor 35 yaşından sonra her 2 senede bir mutlaka kolonoskobi yapılması gerekli demişti, sanırım yeni kolonoskobi türleri çıkmış, damardan verilen bir sıvı ile yapılıyormus felan, araştırmam lazım , yaşım oldu 36 artık tehlikeli yaşlar başlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...