Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ASUS Rog Sponsorluğunda Ödüllü StarCraft 2 Turnuvası

HWAmEta

Öne çıkan mesajlar

Güzel turnuvaydı keşke kazanabilseydim olmadı son maçta özellikle saçma sapan oynadım neyse yalnız Swarm'la dalga geçiliyor ama mufduu çok bm bir oyuncu resmen 2.maçın sonlarında ve maç sonrasında iftira attı. Benim yerime Swarm'ın oynadığını söyledi fakat yok böyle bir şey bütün turnuva boyunca Kadıköy Adeks'teydim kamera kayıtları var masa numarası da 70 16:00'dan 22:30'a kadar. Bu saatler arasında 17:00 dışında hiç disconnect bile olmadım kullandığım hotkey'lere apm'ime bakılabilir. Zaten kendisinden önce de WarAdmiral, Bloody ve Beeswax'i yendim ki hepsi Türkiye'nin iyi oyuncularından. O kadar iyi bir oyuncu olamadığını göremedi ben de iyi bir oyuncu değilim fakat kendimin ne olduğunun farkındayım. Herşeyi açıklığa kavuşturmak için yazdım bu kadar, tur-1'den falan da insanlar mesaj attı Swarm mısın diye falan benim açımdan hiç hoş değildi ayrıca bu mesaj Sc Community'sinde ne tür insanlar olduğunu görmeniz için.
Sosyal ağlarda paylaş

Uliking said:

Dışarıdan komik geldiğini biliyorum fakat iftira atılan kişi kendiniz olunca gerçekten sinir bozucu bir durum ayrıca bir sürü mesaj aldım bu sırada Swarm sen misin diye 5 saatimi oynayarak harcadım adeks'te sonra böyle mesajlar gelince sinirlendim gerçekten.

mufduu düzgün bir arkadaştır dostum hakeza sende öyle. Dün bugün olan olaylardan dolayı bu şüpheler olmuş diye düşünüyorum ki bizim turnuvalarda da bu şekilde olaylar oluyor ama araştırıp arkadaşlara gerekli bilgiyi veriyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer mufduu replay'leri yüklerse buraya ikinci maçta all in'le alamayınca oyun macroya gitti ve yenilmeye başladığı an arkadaş kim senin yerine oynuyor demeye başladı bence insanlar hakkında yorum yapmadan önce onları daha iyi tanımalısın çünkü yendiği zamanlarda çok iyi ve rahatken yenilince bir an ego girdi devreye daha kişilik hakkında yorum yapmak istemiyorum. Ama Sc community'si kimin kim olduğunu bilmeli.

Bu arada sinirlenince son maçta shakuras'ın esl versiyonu yerine ladder versiyonunda da ısrar etti ki saçmaydı yani böyle bir avuç kişinin katıldığı herkesin hemen hemen birbirini tanıdığı bir turnuvada bence böyle bir olay olmamalıydı. T_T
Sosyal ağlarda paylaş

uliking şovlamış gözüküyor yoktum bugün cidden merak ettim sakın yanlış anlama yeni bi üst seviye oyuncu çıktı demek bu turnuvalarda korkcağımız başka bi isim demek.arka arkaya oyman,bloody,beeswax yenmek kolay iş değil bir de mufduuden map koparmışsın... replayz piliz.

edit: lol wtf diamondmışsın, MMR için ladder maçlarına baktım high diamondlarla eşleşiyorsun, oyman-bloody-bees-mufduuden 1map 4lemesinden biri olabilir, 2i olabilir ama hepsinin olması çok ufak ihtimal gibi geldi ilginç gerçekten 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de replaylar yok ama Mucahid ve WarAdmiral maçlarını yüklemiştim Asus'un sitesine Dredd onları buraya koyabilir. Benim mufduu ile olan maçlarımı ise mufduu koymuştu galiba siteye Dredd onları da koyabilir onun dışında şüpheniz varsa diğer replaylari beeswax'ten ve bloody'den alabilirsiniz çünkü haftaya kadar Starcraft açamayacağım. Öss'ye falan hazırlanıyorum artık evimde sc'yi kaldırabilecek bilgisayar yok dandik bir laptop'tan yazıyorum.

Ayrıca kadıköy adeks'te alt katta kısa saçlı sakallı bir görevli vardı bütün maçlarıma da şahittir. Sohbetimiz olmuştu benim apm o kadar düşük değildir insanlar da birinin o kadar hızlı oynadığını görünce şaşırıyorlar tabii ve izliyorlar dediğim gibi şüpheler varsa replay'lari kontrol edin ya da gidin kadıköy adeks'e saat 16:00'dan 17:00'ye kadar 69 sonra'da 17:00'den 22:30'a (yaklaşık) kadar 70. masadaydım oradaki görevli de şahit zaten her maçıma, hatta 18:00'den 22:30'a kadar falan disconect bile olmadım bunu da blizz'e ticket atarak kanıtlayabilirim ama öncelikle benim hile yaptığım hakkında lütfen bir kanıt gösterin sadece ligime bakıp yorum yapmak saçmalıktan başka birşey değil. (Zaten 2 haftadır falan çok oynayamıyorum.).

Bir de bütün bu hile olaylarının başlangıç noktası mufduu'nun bir maç yenilince egosuna yenik düşmesi mufduu TvZ'de her maçta all in yapan bir kişi (ve hep aynı all in 10. dakika da blue flame 3 tank ve marine) ve macrosunun o kadar iyi olduğuna inanmıyorum ilk maçta ilk atağı tuttum ama sonra hatalı falan oynadım yenildim ikinci maç macro'ya gitti ve dediğim gibi late game'de yendiğim için çirkefliğe başladı. 3. oyunda ise 2 rax marine scv all in ile yendi ki benim salaklığım biraz sabırsız davrandım.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bak yanlış anlama ben turnuva günü zaten düğündeydim yoktum hiç :) bunla ilgili mesajımın ilk paragrafına bakarsan ne kadar iyimserim sadece dia olduğunu görünce şaşırdım. yoksa burda 3-4 türkün eu nun progamerlarını yendiğini de gördük ki hiçbirimiz o adamlardan iyi değiliz ama oyun oturmadı hala böyle şeyler olabiliyor tabiki sen de yenebilirsin ama lige göre yorum yapmak saçma değil mesela bu turnuvada bronze bir zerg şampiyon olsa kimse bana inandıramaz burda o adamın gerçekten kendi oynayarak şampiyon olduğunu. senin ligin statsın mmrın eldeki verilerdir tabiki bunun üstünden yorum yapcaz kara kaşına kara gözüne göre değil ki :D ama sen bronze değil high diamondsın bu yüzden demiyorum ki baba sen oynamamışsın yeme bizi, evet yenebilirsin hatta helal olsun ama sadece olasılık üstünden gidersek ufak bi olasılık 5% max :P
Sosyal ağlarda paylaş

Uliking'i küçük görmek için sölemiyorum bunları ama bizim maça bakarsanız yaklaşık 1aydır oyuna el sürmediğim bir maçta çok önde olduğum bir oyunu bitsinde gitsekte tarzında oynadığım için yenildiğimi görecekseniz hatta bana göre oyunun ortalarında benim yerime sleep olsa maçı çok rahat kazanırdı.

Yanlış anlaşılmasın tekrar sölüyorum bunu uliking'i küçültmek için değil tam tersi yerine başkasının oynamadığını onun performans olarak yükseldiğini iyi oyuncuların ise (kendimi buna katmıyorum) performans olarak gerilediği için aradaki farkın kapandığını ve oda bu hataları değerlendirerek maçları kazanmasının oldukça normal olduğunu sölüyorum.

Yani uzun lafın kısası türkiyedeki oyuncular oyunu öğrenip gelişiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten sen ne zamandır oynamıyon, bloody desen çok fazla kasmıyor ama iyi oyuncu, beeswaxte uzun bi ara vermişti yeni döndü hala çok kasmadı , mufduu desen aynen alline timing pushlara yatkın oynuyor onları da çok iyi yaptığı için yeniyor falan yani bu oyuncuları yenmek çok zor değil hiçbiri stabil üst seviye çok iyi oyuncu değil

Oymanq said:

bir maçta çok önde olduğum bir oyunu ......hatta bana göre oyunun ortalarında benim yerime sleep olsa maçı çok rahat kazanırdı.

ben ortasında avantajlıken değil başından da başlasam çok rahat kazanırdım şaka şaka :D
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

Paticik'e girmeyenlerin turnuvadan haberi bile yok. Organizasyondan birileri belirli aralıklarla oyuna girip tur-1 kanalında turnuva linkini verirse katılım önemli oranda artar.

aklınıza gelebilecek bütün forumlarda, oyun haber sitelerinde hatta ve hatta vatan gibi büyük haber sitelerinde turnuvanın haberi yer alırken organizasyonu suçlamanız düşünmeye sevk etti beni
Sosyal ağlarda paylaş

Organizasyonu suçlamıyorum, nasıl bir kafayla okuyup o mesajdan "suçlama" çıkardın anlamadım. Daha çok oyuncuya ulaşmanız için öneride bulunuyorum. Sıradan bir SC2 oyuncusu söylediğiniz siteleri/forumları takip etmiyor ama Tur-1 kanalında her gün en az 20-30 kişi sürekli olarak bulunuyor. Adına turnuva yaptığınız oyuna giriş yapmak bu kadar zor olmamalı, bunu yapmazsanız katılım sayısı da artmayacaktır. GGCup'a katılan oyuncu sayısıyla sizin turnuvalarınıza katılan oyuncu sayısı arasındaki farkın nedenlerinden biri de bu.
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

Organizasyonu suçlamıyorum, nasıl bir kafayla okuyup o mesajdan "suçlama" çıkardın anlamadım. Daha çok oyuncuya ulaşmanız için öneride bulunuyorum. Sıradan bir SC2 oyuncusu söylediğiniz siteleri/forumları takip etmiyor ama Tur-1 kanalında her gün en az 20-30 kişi sürekli olarak bulunuyor. Adına turnuva yaptığınız oyuna giriş yapmak bu kadar zor olmamalı, bunu yapmazsanız katılım sayısı da artmayacaktır. GGCup'a katılan oyuncu sayısıyla sizin turnuvalarınıza katılan oyuncu sayısı arasındaki farkın nedenlerinden biri de bu.

tur-1 kanalını önceki turnuvalarda kullandık. Etkisi olduğunu söyleyemem acıkcası. Ggcup'da community yi ikiye bölmüslerdi sanırım ve iki tarafta da ilk 3 e ödül vardı galiba, tam emin değilim. en büyük etmenlerden biri de bu sanırım. Tek ödül var ve az çok kimlerin buna ulaşabileceği belli gibilerinden de katılım az olabiliyor. Bu tabiki sdece sc2 için degil, diger oyunlar içinde gecerli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...