Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Iraqi civilians 'killed' in Turkey air strike

yav

Öne çıkan mesajlar

demian said:

Aket-Atum said:

Ya devlet çocuk süngülemiş bilmem ne geç bunları. Şehir efsaneleri ile ajtiasyon yapma

resmi ideolojiye inanan bir insan bana şehir efsanelerinden bahsediyor ya. o kadar komik ki yani.

Şu dediğim üzerinde çok az, cidden çok az yaklaşık bir 30 saniye düşünürsen benim dediklerimin genele bakıldığında daha elle tutulur olduğunu senin dediklerinin ise herhangi bir kanıtı olmadığını farkedeceksin.

Dersim'de devlet çocuk süngüledi mi bilemem, Dersim'de Sith büyücüler ayı yoketme büyüsü yaptı mı yapmadı mı onu da bilemem ama Dersim isyanına devlet sert bir şekilde cevap vermeseydi çorap söküğü gibi isyanlar başlayacaktı bunu tahmin edebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

ulan ülkede her dönemin kurbanları maktülleri dönem dönem HESABI VERİLSİN diye çıkarılıyor da

gariban solcuları ve hakiki azınlıkları için hiçbir zaman gelmiyor bu HESAP SORULUYOR LOLOL ayakları

daha bu sene madımak anması engellendi, 80 darbesi döneminde öldürülen kaç kişinin davası zaman aşımından düştü falan.
Sosyal ağlarda paylaş

abi goldbaren lafı azğımdan almışsın, LOLOL demezdim gerçi de yine de demeyi düşündüğüm toparlamaya çalıştığım şeyleri söylemişsin.

Ama tabi ne yazık ki o dediklerin Türk faşistler oluyor, oysa güzel insanlar Kürtçü Milliyetçiler'in davaları dururken Türk Faşistleri neden desteklesin ki ülkemizin aydınlık geleceği liboşlar.

demian said:

bu da türkiye cumhuriyetinin ne kadar temelsiz bir devlet oldugunu gösteriyor zaten. sana kızmıyorum ben aket atum, bunları bilmemen normal. kültür bakanlıgı yasaklamasaydı bu konuda 5-6 tane belgesel çıkacaktı da işte muasır medeniyetler seviyesindeki ülkemiz izin vermedi.

temelsizlik değil tam aksine 87 yıldır bölünmeyerek ne kadar da sağlam temelli olduğumuzu gösteriyor. Gerçi senin gibi İrlandalılar 88'i göstertmeyecek gibi
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

Ben burda ''devlet'' , ''egemenlik alanı'' gibi kavramlara çift taraflı bakıyorum.Devlet eğer sen istersen senin devletindir , bugün bu ülkenin bir şehri bile isyan edip devleti tanımak istemese ayrılsa ben bu haklarına , kendi kaderlerini tayin etmelerine saygı duyarım

sittin sene geçse kürtlerden başka kimse ayrılmak istemez şu ülkeden. Ayrıldı diyelim, bir de bakmışsın birileri demokrasi getirivermiş sana
Sosyal ağlarda paylaş

Akel bana liberal misin dedin ya ben aslında komünist bir insanım ve vatan-millet gibi kavramlarla da ilişkim yoktur.Ben toplumların kendi kaderini tayin etmesine inanırım kürtler türklerle mi yaşamak istiyor yaşasınlar , ayrılmak mı istiyor o zaman ayrılsınlar.Dersim devlet otoritesini tanıyorsada saygı duyarım tanımıyorsada bunu tanımama özgürlüğüne saygı duyarım .
Mesela Lenin, Rusya'nın binbir parçaya bölünmesini, bir yığın yeni devlet doğmasını istediği için değil, tam tersine, işçi sınıfının uluslararası birliğini amaçladığı için ulusların kendi kaderini tayin etme hakkını, ayrılma hakkı dahil olmak üzere, savunur. (Bu konuda Bolşevik Partisi'nin geri kalanını ne ölçüde ikna edebilmiş olduğu başka, Stalin dönemindeki uygulamalar daha da başka meseledir) çünkü zaten bir birlik olucaksa (mesela ulusların içindeki işçi sınıflarının birliği) bu ancak sen olara bu özgürlüğü verdiğinde olur. Sen karşındakinin boşanmasını istemiyorsan önce ona boşanma hakkı tanımalısın ki güven veresin yoksa sadece baskı olur ve boşanmakta kaçınılmaz olur
Sosyal ağlarda paylaş

Su bilmem kac tane azinlik var bi tek bu kurtler argumaninda vazgecilsin artik.

15 milyona yakin kurt var ondan sonra en fazla birbuck milyon civari arap.diger azinliklarn cogunuda zaten kurtulus savasindan once katletmisiz kalanida
cumhuriyet doneminde bisekilde goce zorlamisiz.acin bakin oncesi sonrasi azinlik nufuslarina.lisede ogrendiginiz resmi tarhten nutuk atiyorsunuz burda.kutuphaneye git oku diyor bitaneside kendi lise son tarih terk.
15 milyon vatandasinin tarihini dilini yok sayiyosun devlet politikasi olarak yillarca artik devlet bile kabul ediyor bunlari siz hala ayni kafa.
Sosyal ağlarda paylaş

anadilde eğitim, demokratik özerklik, bedava elektrik su verelim, yetmedi kaynak gönderelim belediyelere, onlar amerikaya çalışsın ama; uyuşturucu komisyonculuğu ve ortadoğu bekçiliği yapsınlar. sonra kürtçe türkü dinledik diye sevinsinler.

anlamadıkları nokta şu, bölgenin kontrolü kime geçerse geçsin halk yine feodal aşiretli yönetimle sömürülecek. tek fark "kürtçe türkü dinledim" diye avutulup sevinecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

Zep;
o bir tanesi dediğin benim, diğer söylediklerin ise artık sonsuz döngülere girmiş laflar. Aynen senin benim için "Su bilmem kac tane azinlik var bi tek bu kurtler argumaninda vazgecilsin artik. " demen gibi diğer dediklerin de benim için o kadar hafif, saçma ve dandik laflar. O kadar fazla tartışıldı ki şu konudışında, yakında bilgisayarı otomatik tarıştıracak kadar repliğimiz olacak neredeyse. O yüzden ne sen ne ben kasmayalım, başka arkadaşlar eğer sana birşey demek istiyorlarsa buyursunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

-Herşey amerikanın oyunu
-Aslında hepsi cahil ağaları ne derse onları yapıyorlar
-Kürtler gayet mutlu başbakan bile çıktı aralarından tek sorun aradaki provakatörler...vs

Bende şu argümanları duyduğumda artık hafif bir esneme ifadesi beliriyor yüzümde.Paticikte olmasa bile bu konuları 32423423 defa tartıştım insanlarla ve gerçekten düşünceler inanca dönüştüğünde din gibi tehlikeli ve dogmatik oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

ahah abi şovenistler ne zaman şöyle "gidin türkiye'den" tribine girse o kadar mutlu oluyorum ki ya. keşke gidebilsem yani de, türk pasaportunun global degeri tuvalet kagıdına yakın oldugu için ben adam gibi bir ülkeden vize alana kadar türkiye'ye komünizm gelir herhalde. imkanım olsa iki dakika durmam türkiye'de.
Sosyal ağlarda paylaş

Zep said:

Yoo sen soyle.

Devlet politikasi olarak bu zamana kadar yok sayildiklari dogru mu yanlis mi?

Zep bak kibar bir biçimde seninle zaman kaybetmek istemediğimi söylüyorum. Sen bundan benim kapasitemin yetmediği sonucunu çıkarabilirsin istersen ama gerçekten ben sadece zaman kaybetmek istemiyorum. O kaybetmediğim zamanı da balkodna bir sigara içerek değerlendireceğim eğer merak ediyorsan.

demian said:

ahah abi şovenistler ne zaman şöyle "gidin türkiye'den" tribine girse o kadar mutlu oluyorum ki ya. keşke gidebilsem yani de, türk pasaportunun global degeri tuvalet kagıdına yakın oldugu için ben adam gibi bir ülkeden vize alana kadar türkiye'ye komünizm gelir herhalde. imkanım olsa iki dakika durmam türkiye'de.

ıyyyyy sen vizeyle mi uğraşıyorsun? bu kadar sinirin nedeni belli oldu. adsfsadf
Sosyal ağlarda paylaş

demian said:

gitme ne olur ağlarım ardından
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

-Herşey amerikanın oyunu
-Kürtler gayet mutlu başbakan bile çıktı aralarından tek sorun aradaki provakatörler...vs

Bende şu argümanları duyduğumda artık hafif bir esneme ifadesi beliriyor yüzümde.Paticikte olmasa bile bu konuları 32423423 defa tartıştım insanlarla ve gerçekten düşünceler inanca dönüştüğünde din gibi tehlikeli ve dogmatik oluyor

biz de senin şehit haberleri artınca eli çiçekli barış elçisi, terör geri plana düşünce "ama onlar özgürlük için savaşıyor" şakşakçısı olmanı gördükçe esniyoruz. dürüst olsan neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

hedehodohop said:

-Herşey amerikanın oyunu

biz de senin şehit haberleri artınca eli çiçekli barış elçisi, terör geri plana düşünce "ama onlar özgürlük için savaşıyor" şakşakçısı olmanı gördükçe esniyoruz. dürüst olsan neyse.

Olum aptal mısın ? Zaten bütün bahsettiğim barış ve barışın nasıl sağlanıcağı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...