Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ilaç yan etkileri vs öğrenmeye çalışmak

Red

Öne çıkan mesajlar

abi dohtor varsa aramızda acıklasın

neden şu ilaçların içinde yazan yazıylar anlaşılmıyor.aga bu ilaçlar hastalara yani tüketicilere yönelik değil mi.sanki tıp dunyası kendi arasında kullanmak için ilaç basıyor anasını satim

antibiyotik alıcam mesela 1 hafta boyunca

yan etkilerini okuyayım dedim mesela.cümlelerin %80i tıp terimi

hani resmen ulan hasta olmak için tıp mı okumam lzm dedim.millet ölür yani bu yazılar yuzunden cunku hiç bişi anlasılmıyor sdfs

niye anneye anlatır gibi yazmazlar ki bu işi.nedir bunun olayı
Sosyal ağlarda paylaş

ya illa bi anlaşılır yazımı vardır tam türkçe karşılıgı olmasada

mesela

cardinazol antigaterolla miykülepeyşın ile tamamdır

gibi cümleler var

onun yerine şöyle yazsalarya.hacım sen bu ilacı alıyorsan şunu şnu yapma.bunu bunu yapmaya özen göster gibi

çok fazla ilaç alan adam değilim.arada sırada alıyoruz ne oldugunu bilmek istiyorum acıkcası bok yoluna gitmeyelim diye sdfs

doktorda reçeteyi yazarken günde 2 tane diyip geçiştiriyor genelde.adam ilacın ustumdeki etkisini bilemez
Sosyal ağlarda paylaş

örnek veriyim yan etki olarak trombositopeni olabilir diyo..bunun anlamı trombosit azlığı demek..e tam olarak açıklamak için trombositin ne olduğunu ne işe yaradığını falan açıklamak lazım o zmn o prospektüs olmaz kitap olur :D

prospektüste bu yan etkilerden biri görülürse doktoronuza başvurun yazıo zaten ne dicek doktor yan etki çıkabilir die vermesin mi :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...