Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Afrika için yardım zamanı (UNICEF)

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

olabilecek en tarafsız oluşum olarak UNICEF gözüktüğünden doğrudan yardım sayfasını buradan paylaşmayı uygun gördüm

bu sayede

-kanka ya yardım gitmezse?
-benim parayı akşam simidi gibi yemişler :(
-yardım yaptık bütün malzemeyi yandaştan almışlar DAMN!

ve benzeri sıkıntılara gelmek istemiyorsanız buyurun;
http://www.unicefturk.org/acildurum/

http://www.unicefturk.org/i/s/dac1ac6d1cf5b4112ea9c7.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

taraflı mı tarafsız mı bilmem ama unicef o kadar hantal bi kuruluş ki... inanılmaz boyutlarda masrafları var.

batının "biz aslında iyi çocuklarız, bakmayın böyle göründüğümüze" masturbasyonu kuruluşu benim gözümde. batı unicefi kurmak yerine sömürmeyi bıraksa daha pratik olmaz mı mesela?

isteyen istediğine güvenir tabi, kendi seçimi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

batının "biz aslında iyi çocuklarız, bakmayın böyle göründüğümüze" masturbasyonu kuruluşu benim gözümde. batı unicefi kurmak yerine sömürmeyi bıraksa daha pratik olmaz mı mesela?

yardımın ulaşıyorsa sorun değil. unicef zaten bağışlarını arttırmak dışında yaptığı işlerin reklamını yapmıyor sağda solda AKP gibi mesela. Yani iyi çocuk imajı yapmaya çalıştıklarını sanmıyorum da daha ziyade UNde de var olan dünya politikalarında aktif ve sonuç belirleyici bir role sahip olma ruhunu taşıyor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

taraflı mı tarafsız mı bilmem ama unicef o kadar hantal bi kuruluş ki... inanılmaz boyutlarda masrafları var.

e butun "charity" olayinin esprisi o degilmi zaten

"kepceyle sizden aldik ama cok iyi insanalriz kasik ile geri veriyoruz buyrun... (RESMIMI CEK, RESMIMI CEK)"

hani "kotu beyazadam" klisesi degil olay, dunya kaynaklarinin esit veya en azindan adil kullanimi meselesi, bugun burdaki insanlarin payina dusen kaynakalari amerikalilar tuketiyorken sermayesinin cogu amerika tarafindan odenen unicefin boyle islere girmesi samimi degil

UN cidden cok sahane bir kurum gibi duruyordu, potansiyeli muazzam ancak gorduk irak savasinda hicbir halta yaramadigini, ruhunda esitlik olmasina ragmen buyuk devletlerin kucuklerle oyuncak gibi oynadigi kanguru mahkemesine dondu

"afrikaya yemek yardimi" klisesini ise hic dogru bulmuyorum, NGO var yiginla oraya gidip altyapi sorunlari ile, egitim sorunlari ile bogusan, yerel yonetimler ve teknik know-how larini burdaki insanalra transfer eden, ama cogu o bolgenin hukumetleri tarafindan baltalaniyor

o bolgedeki hukumetlerlede kimse ugrasmiyor cunki

1-petrol yok
2-diktatorler iyi para yediriyor, huylarina suylarina gidiyor "JIHAD FUCK YEAAAAH" moduna hic girmeden

serdar ortacin "tokiye yardim yapin" geyigine donicek o yuzden kesiyim bundan sonrasini :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...