Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Troll değil] Bakışma ile ilgili bir konu

Chaotic

Öne çıkan mesajlar

küheylan said:

sigara kullanmıyorum, alkol çok az içiyorum. kurgu dünyam geniş değil.

ama gece 3'de uykum hafiflemiş olamaz herhalde, hiç farketmiyor saat.

bilemezsin insan uykusu çok dalgalı seyreder. derin ve hafif olmak üzere periyodik olarak birbirini izleyen sikluslar vardır. saat1'de hafif 2'de derin 3'te hafif gibi...
vadaa said:

görüş açının kapsadığı heryerde yaşanan hareketlenmeye doğal olarak bakar insanlar sen bi noktaya sabit bakıyorsundur fakat sana bakan birini istem dışı olarak algılarsın (hissedebilirsinde) gibi olabilirmi ?

peripheral vision hadi neyse de,
ensende gözlerin yoksa kafanı arkaya çevirip denk geldiklerin
benjani said:

örümcek hisleri

:D
Sosyal ağlarda paylaş

kafanı arkaya çevirip denk geldiklerin denk gelinenle neredeyse aynı anda gerçekleşiyor ama aynı anda gerçekleşmiyor sen kafanı tam paralel açıya getirene kadar duyular denk gelineni seçmiş oluyor e tabi sana baktığını sandığın kişide senin hareketini algılayıp sana bakmıs oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

bu konu da lise yıllarımda fizik hocama soru yöneltmiştim. ne kadar ciddi bi cevap verdi ne kadar brni trolledi bilmiyorum ama şöyle bi cevap vermişti:

mesela kız önde ben arkadayım. kızın herhangi bir yerine bakıyorum. gezdirmiyorum gözlerimi ama bacak mesela veya omuz sadece orasına bakıyorum. kız bunu farkeder. çünkü dikkatlice bakarsan eğer, gözden yayılan dalgalar kızda baktığın kısıma çarpar ve kız bunu bu şekilde farkeder.

sağolun hocam çok aydınlandım diyerek ortamı terk etmiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

ne olcak, simdi biri cikipta ahadan da sebep su;

beyindeki elektroseptik dongulerin, fosil asit fazlaligi durumunda, kilcak damarlardan gecen antijonik sivinin akiskanliginin yavaslamasindan dolayi kaslarin sertlesip dikkati dagistmasi

seklinde aciklicak sonra hepimiz dagilacak miyiz?

asik olmak nedir? diye bi soru iste, sonsuz dongu seklinde gider.
Sosyal ağlarda paylaş

abi en berbatı düşünce loopuna girdiğin yerde düz bakarken adamın/kadının birisinin baktığın noktada olduğunı anladığın andır.

karşı tarafta bi ne bakıyor bu suratı
sende hmm şimdi şöle yapsak sonra böyle yapsak düşünceleri
karşıda e hâlâ bakıyor ki bu suratı
sende bi sn! ne oluyor be suratı
karşıda O_o
sende kaçır gözleri!

sonra karşılıklı po-po-poker face
Sosyal ağlarda paylaş

En vahimi ise, birinin sana baktığını bilirken olaya dahil olan süt gibi hatunlara bakmamaya kasma anıdır. Çünkü seni kesen gözlerini takip ettiğinde hatunları görecek ve içinden "vay abaza" diyecektir.

O an seni yaklaşık 5dk'dir gözleriyle dilimlemekte olan kişinin konumudur belki o ama idrak edemezsin, ezilir büzülürsün; kızlara bakmamak için maymunluklar yaparsın falan, LAN :/
Sosyal ağlarda paylaş

Bence yanlış yerlerden bakıyorsunuz, anlatmak isteyen arkadaşın anlatmak istediğini açayım;
Şimdi farzedelim otobüs durağında otobüs bekliyorsunuz daha önce hiç bakmadığınız, bakma ihtimaliniz olmayan arkadaki apartmanın 4. katında biri size bakıyor diyelim bir an hiç bir sebep yokken kafayı geriye ve yukarıya 4. katı görecek şekilde çevirip size bakanla göz göze gelme durumu.

Bahsetikleriniz de gayet mantıklı, yolda giderken bazen kafamda sallıyorum ferageh diye bir kelime dolanmaya başlıyor sağa sola bakıyorum tabelalardan birisinde yazıyor bu kelime fakat yukarıdaki örnekte dediğim gibi hiç ihtimali olmayan bir durumda denk gelmesi ilginç.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...