Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Somali ve afrikaya yardım için

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

Birazdan birileri de gelir, türkiyede o kadar yoksul varken somalileri doyurmak neden hee ?? demeye. Ahkam kesenler en son ne zaman zor durumda olan bir insana madden yardım ettiler.Arkadaşınıza dürüm ısmarlayıp steamden oyun hediye etmeyi saymıyorum. (Patideki herkes bir anda ben yardım ediyorum ama gizlice yapıyorumcu olur şimdi)

IHH'ye ben de birşey demiyorum, Kızılaya verin, Unicef'e verin yeter ki verin vermeye niyetiniz varsa. Gidip de kampanyanın bir kolunu güvenmediğiniz bir kuruluş yürütüyor diye bu sizi alıkoymasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Birazdan birileri de gelir, türkiyede o kadar yoksul varken somalileri doyurmak neden hee ?? demeye. Ahkam kesenler en son ne zaman zor durumda olan bir insana madden yardım ettiler.Arkadaşınıza dürüm ısmarlayıp steamden oyun hediye etmeyi saymıyorum. (Patideki herkes bir anda ben yardım ediyorum ama gizlice yapıyorumcu olur şimdi)

IHH'ye ben de birşey demiyorum, Kızılaya verin, Unicef'e verin yeter ki verin vermeye niyetiniz varsa. Gidip de kampanyanın bir kolunu güvenmediğiniz bir kuruluş yürütüyor diye bu sizi alıkoymasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Terörizme yardıma devam gençler, gönderdiğiniz bağışlar size el bombası, 7.62 mm ve RPG olarak geri dönecek....

said:
Jean-Louis Bruguière, a French counterterrorism ex-magistrate and current European Union counterterrorism official who is a renowned and respected figure in France, was asked in the 1990s to investigate the IHH, after French intelligence discovered a plot involving distribution of forged passports to Islamist militants seeking to carry out attacks in France and other European countries. In 1996, Bruguière came to the conclusion that the IHH "is a terror organization and not a charity group... My investigation revealed a broad and global terror network that reached Bosnia and Afghanistan, whose center was at the Turkish IHH quarters. We had recordings of telephone conversations and documents from people who explicitly testified that this is a terror group. Turkish authorities raided the group's headquarters for good reason and discovered weapons, explosive materials and forged documents.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir tane güvenilir kurum yok resmen cemaatin para toplama kampanyası. Tek kuruş koklatmam. Unicef üzerinden yardım yaparım yaparsam da onlar da burdan bir aktivite yapmıyorlar gibi :/

ve videoyu izlemedim de çocuğun açlıktan ölüşünü çekene kadar yemek versin su versin. Bi gazetecilik ödülü alan resim vardı Afrika'lı çocuğu ölürken çekiyordu falan. Hani orada durup ödül alcam para kazancam diye çocuğu kurtarmak yerine ölümünü çeken gazeteci varsa allah bin belasını versin ya.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Bir tane güvenilir kurum yok resmen cemaatin para toplama kampanyası. Tek kuruş koklatmam. Unicef üzerinden yardım yaparım yaparsam da onlar da burdan bir aktivite yapmıyorlar gibi :/

ve videoyu izlemedim de çocuğun açlıktan ölüşünü çekene kadar yemek versin su versin. Bi gazetecilik ödülü alan resim vardı Afrika'lı çocuğu ölürken çekiyordu falan. Hani orada durup ödül alcam para kazancam diye çocuğu kurtarmak yerine ölümünü çeken gazeteci varsa allah bin belasını versin ya.

ölmekte olan insana gidip yemek ve su verince onu kurtarabileceğini mi sanıyorsun? şurta CEEEMAAAT diye bağırana kadar kalk kendin 2 kuruş para gönder o zaman, gazetecilere laf atana kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

ihh üzerinden yardım yapıncaya kadar unicef üzerinden yaparım

ihh nın ne mal olduğunu bildiğim için aracı oalrak onalrı kullanmamaya dikkat ediyorum sonucunda ikisi üzerinde de aynı yardım gidwecek ama ihh üzerinden "belki" gidecek ki unicef bu konuda daha tecrübeli ve daha güvenli

unicefıon unesconun bu konularda zaten yerleşmiş oturmuş bi lojsitk sistemi var.

bağır paralarını bu tür yardımların ne yazıkkı buyuk kısmı o altyapıyı oluşturmaya harcanıyo.

ihh somaliye yardım edicek diye bağışta bulunmak sacma bişey o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

ok. sen afrikada açlıktan ölmek üzere olan insnalar görünsen önce onları dinlenebilecekleri biryere alırsın daha sonra sağlık durumu ve kilosuna göre su ve bebek maması gibi yemek vermeye çalışırsın, gerekenlere serum takarsın, haftalarca sağlıklarını geri kazanmalarına yardımcı olursun, bu sırada etrafına gelen diğer yardıma muhtaç binlerce insana da aynı şekilde yardım eder beyaz atlı prens olursun. tatlı rüyalar.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet. Önümde açlıktan ölen biri olsa yardım ederim. O etmiyor, hatta bu durumdan faydalanıyor. Ha yardım yapmadığımı nereden biliyorsun ki? Somali'ye yapmadım ama başka Afrika ülkeleri için kampanyalara gayet katıldım. Onu geçtim burada fakirlere engellilere falan pek çok kez yardım ettim. Kıçının üstünde otururken atıp tutmak kolay ama işte, ne yaptığını bilmediğin insan hakkında :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...