Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Akvaryum Kuruyorum

Ezio

Öne çıkan mesajlar

nano işte abi ufak :) ufak olmasının + ve - leri var ama söyliyim.

Su dengeleri büyük akvaryuma göre daha düzensiz oluyor,fazla canlı koyamıyorsun en basiti.
+ larına gelince akvaryumu doldurmak -bitki yönünden- daha kolay ve masrafsız oluyor aynı sekilde filtreleme seçeneklerindende tasarruf etmiiş oluyorsun,atıyorum 50-60 litrede şelale filtre kullanıyorsan 100+ larda dış filtre kullanmak gerekicek gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman 40 x 40 x 40 6mm cam kestiriyorum yarın gidip

buna şelale filtre takıyorum.marka model önerilerini alayım

aydınlatma olarak ledli armatür takıyorum.bitkilere vs hangisi iyi geliyor bunda da tavsiye alabilirim

zemine knoxun önerisi lav kırığı dere kumu filan koyuyorum

canlılar : tetra grubu salyangoz ve kiraz karides.bunların yanına uyumlu tavsiye açıgım

canlıları almadan önce tabi bitkilerde karar vermek lzm.knoxun önerileri harici koyulabilcek bitki var mı.hani bu hayvanlar her bitkite uyumlu mu falan bilmiyorum sdfs

kaya olarakta ne kadar koymak lzm kaya vs.türü farkediyor mu.mango kökü koysam bi tane yeter mi
Sosyal ağlarda paylaş

mango kökü koyucaksan iyice kaynatman gerekiyor,akvaryuma koymadan önce temiz bir kapta kaynat onu,suyun rengini biraz değiştirebilir haberin olsun.kaya taş olayına gelince,boyasız doğal her türlü taş-kaya kullanabilirsin.salınım yapmaması önemli olan.

Bitki çeşiti çok ama acele etme önce basit bitkiler ile başla bazı bitkilerin bakımı çok zor.
Sosyal ağlarda paylaş

knox said:

ışık için ders çalışma lamba mı kullanıyordum,hani şu 20-25 tl olanlardan gayet net.ufak akvaryumlar için yeterli

Hacı bitkisiz için gayet güzelde bitki girince işin içine lt başına 1W lazım flo yemez yani bence

Hacı wot ilerleyen saatlerde döşenicek ÖM kutuna dsfg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...