Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oruç tutacak mısınız ?

Laorx

Öne çıkan mesajlar

hamsilipilav said:

orta çağda da bir iki ilerlediler sonra avrupa ağzını kırdı osmanlının oturdu aşağı

hamsilipilav sen galiba trabzonda unutulmuş bir rum köyünden alınıp atinada yetimhanelerde türk düşmanı olarak yetiştirilmiş,kendini laz sanan bir hamsi kafalısın heralde ahahahaha biri iki ilerledi dediğin herifler ,avrupanın 500 sene anasını ağlattı:D
Sosyal ağlarda paylaş

sabahları işe giderken en büyük destekçim sevgili pastanem beni sırtımdan vurdu, kapalıydı, mahalle baskısı altındayım. oruç tutmak istiyorum ama iş yerinde hayalet gibi dolaşıp 1 ay yarım yamalak çalışıp aldığım paraya ihanet etmek istemiyorum sanki hırsızlık yapıyor olacakmışım gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tombik_yanak said:

kimse kimseyi müslüman yapmaya çalışmıyo zaten islamda böyle bi olayda yok kıçınızdan uydurup bişeylere inanıyosunuz. islam da herkes kendi yaptığından mesul öyle grup halinde bişeyler yapalım derdi yok.

teoride müslümanlık diye bişey yokki? bırak sosyal hayat ile şekillenmiş dini, teoride bile müslümanlık 50 parçaya ayrılmış durumda. avrupada şeriat alanı ilan edip, kuralları uymayanları tespit etmek için devriyeler kurmaya başlayan grupta islama inanıyor.

tabi onlar GERÇEK müslüman değil fasd
Sosyal ağlarda paylaş

sivilce said:

hamsilipilav said:

orta çağda da bir iki ilerlediler sonra avrupa ağzını kırdı osmanlının oturdu aşağı

hamsilipilav sen galiba trabzonda unutulmuş bir rum köyünden alınıp atinada yetimhanelerde türk düşmanı olarak yetiştirilmiş,kendini laz sanan bir hamsi kafalısın heralde ahahahaha biri iki ilerledi dediğin herifler ,avrupanın 500 sene anasını ağlattı:D

http://www.youtube.com/watch?v=qLBCH948r48
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

@loxias bir seye inanmak iyidir :)

bir şeye inanabilmeyi ben dahil bütün ateistler istiyordur herhalde. her derdinde koşup yardım isteyebileceğin, en savunmasız anda adını anıp güç alabileceğin, dileklerine kavuştuğunda minnet duyabileceğin, cevaplayamadığın sorulara bir çırpıda cevap bulmanı sağlayacak bir varlığa inanmak hem güzel, hemde bir o kadar nahiflik.

olmuyor malesef
Sosyal ağlarda paylaş

dine ve islama saygı duyulmalı diye bi şey yok. özellikle (gayrimüslimlerin, münafıkların, kafirlerin, ya da nasıl tanımlıyolarsa) insanların yaşantısına saygı duymayan bi dine. ramazan ayındaki öküzler yüzünden genelleme de yapmıyorum hani. dinlerin dünyanın ne kadar anasını ağlattığı ortada. "insanlar yanlış uyguluyor" lafı da geçersiz aslında. bu "aslında bazuka iyi bi şey ama kullananlarda kabahat" demek gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

seraphiel said:

dine ve islama saygı duyulmalı diye bi şey yok. özellikle (gayrimüslimlerin, münafıkların, kafirlerin, ya da nasıl tanımlıyolarsa) insanların yaşantısına saygı duymayan bi dine.

şu mantığa da hastayım. biri size nasıl davranıyorsa aynı şekilde karşılık veriyorsanız onlardan bir farkınız yok demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

seraphiel said:

dine ve islama saygı duyulmalı diye bi şey yok. özellikle (gayrimüslimlerin, münafıkların, kafirlerin, ya da nasıl tanımlıyolarsa) insanların yaşantısına saygı duymayan bi dine.

şu mantığa da hastayım. biri size nasıl davranıyorsa aynı şekilde karşılık veriyorsanız onlardan bir farkınız yok demektir.

saygı duymamayı ne diye anlıyorsun burada? adamın ağzına su mu sıkıyorum ? adam benim yemeğime karışıyor mesela, "OROÇLO ONSONLOR VOR BORDO" diye
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...