Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonundan dönen askere pusu:5 asker yaralı

cetintas

Öne çıkan mesajlar

"Tatar Ramazan" said:

tek çözüm var, bütün pkk kamplarına havadan kimyasalı basacan aynı anda sortilerle, terörist savaş kurallarına uymuyor ki biz uyalım.
Ve sonra bu olaya tepki gösteren işbirlikçileri de Irak'a sürüp vatandaşlıktan atacan, ohhh tertemiz mis 1 günde çözüm...

en büyük işbirlikçi en tepe koltukta oturuyo sorun orada ama:)
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

özerlik olur olmaz, şartları tipi nasıl olur kestiremiyorum su anda.

ha olucak bi şekilde bi zaman, bize düşün bir geçişin kanlı olmasını engellemek, bide bölgedeki feodaliteyi cökertmek.

doğu anadolu güney dğu anadolu özerklik kazansa bile mafya ve aşiret kontorlünden cıkmadığı sürece bi anlamı yok ne olduğunun.

ya bide viktor, bin türlü özerklik ceşidi var, ordki insanlara bisey olmaz cözülür kadar basit bi sürec değil bu ya. bü ülke mübadeli kaldırabilirmi gercekten? veya birbirinden aynı güvenlik kuvvetlerini? acıkcası ben "doğru formül"ün varlığıdan bile süpheliyim, değil var olsa gözümüzün önünde olsa secebilceğimizi zaten hiç sanmıyorum.
Hanı biliyorum ya bi baslıyalım gerisi gelir gibi bir üslüpla söylemediğini ama yallah tazzik diyipte milletin birbirine düşmesi içten değil.

konusabilmek onemli, bazi tabulari yikabilmek ve bir diyalog kurabilmek

obama son cumhuriyetcilere giydirdigi konusmasinda guzel anlatti aslinda durumu

uzlasi ile varilan kararlardan iki tarafindan %100 tatmin olmasi mumkun degil, iki tarafinda hosuna hic gitmeyen maddelerde olabilir, onemli olan bir ortak noktada kabul edilicek birsey yaratabilmek

ama hayir, turkiyede siyaset kazanan tarafin herseyi aldigi, kaybedenin sifir hakki oldugu bir atmosferde yapiliyor ki siyaset kelimesinin kokeni bizde at terbiyeciligi zaten, iste yemin krizinde gorduk nasil bir uzlasi kulturumuz oldugunu

kirmizi cizgiler ile, sifir esneklikle, cok oy alan herseyin mutlak hakimidir gorusu ile zaten demokrasi yurumez, turkiyede boyle demokrat bir yola gitmediginden kafadan adamalrin talepleri gecersiz zaten orasi ayri mesele ancak en azindan PKK ya akrsi bizimde bunlari konusabiliyor olmamiz lazim

BAK BAGIMSIZLIK ILAN EDERIZ diye korkutarak birseyler koparmaya calistiklari insanlarin bundan korkmadigini, ocu gibi gormedigini ve guneydoguya aktarilan vergiler ve bosa giden harcamalar ile ilgili konusabildigini gormek PKK ya catismada kaybettigi 300-400 teroristten cok daha buyuk zarar verir
Sosyal ağlarda paylaş

Dün Kahraman Maraş,Nurhak Dağları'nda yola döşenen mayının patlaması sonucu askeri araçta bulunan 1 uzman çvuşumuz şehit oldu, 4 askerimiz yaralı.2 askerimizin durumu ağır.

Bu haberler artık ana haber bültenlerinde verilmiyor.Altyazı ile bazı haber kanallarında geçiyor,orada da detay verilmiyor.En çok takip edilen haber portalı Hürriyet dahi bu haberi vermedi.

http://www.epochtimestr.com/index.php/kahramanmarasta-mayin-tauzagi-1-uzman-cavus-sehit-4-asker-yaral/
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

tek çözüm var, bütün pkk kamplarına havadan kimyasalı basacan aynı anda sortilerle, terörist savaş kurallarına uymuyor ki biz uyalım.
Ve sonra bu olaya tepki gösteren işbirlikçileri de Irak'a sürüp vatandaşlıktan atacan, ohhh tertemiz mis 1 günde çözüm...

kimyasallar rüzgarla, suyla, topraktan vs yayılır
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

ama hayir, turkiyede siyaset kazanan tarafin herseyi aldigi, kaybedenin sifir hakki oldugu bir atmosferde yapiliyor ki siyaset kelimesinin kokeni bizde at terbiyeciligi zaten, iste yemin krizinde gorduk nasil bir uzlasi kulturumuz oldugunu

kirmizi cizgiler ile, sifir esneklikle, cok oy alan herseyin mutlak hakimidir gorusu ile zaten demokrasi yurumez, turkiyede boyle demokrat bir yola gitmediginden kafadan adamalrin talepleri gecersiz zaten orasi ayri mesele ancak en azindan PKK ya akrsi bizimde bunlari konusabiliyor olmamiz lazim

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

güneydoğudaki sorun pkk ile sınırlandırılabilecek bir sorun değil, o bölgeye kuş bakışı bakmak daha doğru geliyor bana. bugün pkk bitirilse -ki bitmez de hadi bitirilse- bile 5-10 yıl sonra tekrar hortlar. emre kongarın katıldığım bir sözü var " ideolojisi olan, halk destekli ve dışardan yardım alan terör gruplarını bitirmek imkansızdır " diye (bkz: el kaide, bkz: hizbullah, bkz: hamas)

bildiğiniz gibi şu an ırakta savaş var ve o savaşın getirdiği inanılmaz bir rant sözkonusu.

-silah
-uyuşturucu
-petrol
-inşaat

işgal güçleri ve rantı yöneten uluslararası şirketler, işlerini ( dağıtım-koruma-tehdit) pkkya yaptırıyor. pkk ne kadar güçlüyse kan emiciler o derece para kazanıyor. pkk bu denklem içinde savaşın katalizörü-taşeronu olma rolünde yoluna devam ediyor.

http://www.dha.com.tr/murat-karayilan-turkiyeyi-birakir-irana-saldiririz-son-dakika-haberi_190306.html - taşeronluğun belgelerinden biri. iran-israil nükleer yarışında iranın sona yaklaşmasına mütakip.

http://www.cnnturk.com/2010/turkiye/05/31/iskenderunda.teror.saldirisi.6.sehit.7.yarali/578297.0/index.html - mavi marmara ve öyle töte böyle tarak cevabı.

terörün en yoğun olduğu dönem 90 başları ( http://tr.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6rfez_Sava%C5%9F%C4%B1 ) ve öcalandan sonra hortladığı dönem 2002 sonrası ( http://tr.wikipedia.org/wiki/Irak_Sava%C5%9F%C4%B1 ) tesadüf değil. işin ilginç yanı bu 2 palazlanma döneminde hep merkez sağ partilerin ( anap - akp ) iktidar olması.

sonuç olarak ne zaman abd ve koalisyon güçleri ıraktan tamamen çekilir, çekilmek zorunda kalır, sömürülecek hiçbir şey kalmaz o zaman ne pkk ne de kürt sorunu kalır.
Sosyal ağlarda paylaş

Hao said:

terörün en yoğun olduğu dönem 90 başları ( http://tr.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6rfez_Sava%C5%9F%C4%B1 ) ve öcalandan sonra hortladığı dönem 2002 sonrası ( http://tr.wikipedia.org/wiki/Irak_Sava%C5%9F%C4%B1 ) tesadüf değil. işin ilginç yanı bu 2 palazlanma döneminde hep merkez sağ partilerin ( anap - akp ) iktidar olması.

sonuç olarak ne zaman abd ve koalisyon güçleri ıraktan tamamen çekilir, çekilmek zorunda kalır, sömürülecek hiçbir şey kalmaz o zaman ne pkk ne de kürt sorunu kalır.

Yazının tamamına katılıyorum ve özellikle bu kısım çok önemli.
Bu durumu CHP halka anlatamadı.
MHP'De herhalde klasik BEN SAĞ PARTİYİM mantığı ile anlatmadı.

Oysa görünen şey AKP zamanında, kendilerinden önce bitmiş olan terör(buna da karşı çıkan olur kesin ama rakamlar ortada)hortladı. Bence bunun en büyük nedeni Amerikan ve İsrail çıkarlarına 100% uyum gösteren tek parti(siyasi tarihimizde)AKP olduğu içindir. Bu İsrail'le uzlaşmazlık-anlaşmazlık var görüntüsü, Mavi Marmara rezaleti, Tayyip Erdoğan'ın arada İsrail'e dayılanması falan hep hikaye.Hep danışıklı dövüş.Normal şartlarda ciddi bir devlet,başka bir ciddi devletin başbakanı kendisiyle ilgili böyle bir açıklama yaptığında çok sert açıklama yapar.Her türlü ilişkiyi askıya alır.Ama İsrail o kadar sallamıyor ki Tayyip Erdoğan'ı veya kapalı kapılar ardında öyle anlaşmalar yapmışlar ki en ufak bir söz dahi etmiyorlar(her iki durum da birbirinden can sıkıcı).Bizim yandaş medya ve özellikle Fetocu basın da yerlere göklere sığdıramıyor Tayyip Erdoğan'ı özellikle bu açıklamaları neticesinde.

Kararlılık ve hükümet asker uyumu esastır terörle mücadelede.Biz de bu yok.Terörde azmış vaziyette.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış söyledim, akp sağ parti. Çünkü aslında sağ-sol ekonomik kavramlar; ve bu bağlamda evet akp sağ parti.
Ama 9 sene öncesine baktığımızda ( evet belkki çoook daha iyisi olabilirdi, ama kıyaslama yapıyoruz işte ) akpnin daha bi merkezde durduğunu görebiliriz. Bunu bi tek ben değil devletle iş yapan tanıdığım bütün insanlar söylüyorlar. Tabi "baskı" muabbeti işin ayrı tarafı.

Baykal'lı chp sağ partiydi mesela

nese,
böle bişi var

http://www.haberturk.com/gundem/haber/652915-er-ve-erbaslar-artik-catismayacak böle bi durum var, iyi düşünmeye çalışıyorum bu konuda.

öf yazının yarısını ortadan sildiğim için saçma sapan bişi çıkmış, ofiste yazamıyorum =).
Ama anlayın işte,
- devlet işlerinde ki değişimler
- halkın farkedebileceği değişimler
2 konu aslında bunlar, alakasız olanın üstünü çizdim.
Sosyal ağlarda paylaş

@suark
Ben Baykal'llı CHP'nin sağ parti olduğuna inanmıyorum.Kemalist bir partiydi Baykallı CHP bence.

Alıntıladığın HABERTÜRK haberi de pekakalıların ağzının suyunu akıtmıştır.Terörü 2000 li yıllarda bitiren ne profesyonel ordu dedikleri ne olacağı belli hilkat garibesiydi, ne de özel harekat polisi. O birilerinin her hain saldırıdan sonra,"bakın işte,bu iş profesyonel ordu işi"diyenlerin EKSİK bulduğu Mehmetçiklerdi,er ve erbaşlardı. Türk Ordusu'nu dünyanın diğer büyük ordularından ayıran en önemli konu da zaten savunma ve saldırının tamamen HER TÜRK ASKER DOĞAR temel prensibine dayandırılmasıdır.Bu zamana kadar yüzlerce yıldır süregeldiği gibi temel eğitimin ardından iyi yetişmiş er-erbaşlar düşmanla ve teröristle savaşmak için en iyi ve güvenilir askerlerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...