Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

zeytinburnu karisti

reyou

Öne çıkan mesajlar

ülkücülüğün integral bir parçası gibi duruyor o hatta sanki ülkücülük ile ulusalcılığın en önemli farklarından biri gibi. islam üzerinden ulu türk konseptine kadar varan bir yol haritası var kafalarından sanırım ondan olsa gerek bu kadar bağlılar. Bir de tabi insanları bir arada tutacak ne kadar milli değer varsa hepsini sahipleniyorlar. Yani o kadar garip gelmiyor bana hatta oldukça organik bir bağ gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Heee,ne zamandır ortamda yoktum,unutanlar hatırlasın,bilmeyenler öğrensin bu konudaki düşüncelerimi...Kürt kökenli vatandaşlar yanlış yoldalar.PKKlıların,Tayyipçilerin ve AB-ABD fonlarından beslenen hesapta demokrat-en bi özgürlükçü entel,dantel abi-abla takımının gazına geliyorlar.İlk başta Kürt kökenli vatandaşların Türk-Kürt kavgası çıkartmaya çalışan PKKlılara karşı durmaları gerekiyor.Eğer karşı durmazlarsa şu an fitili çoktaaaaan ateşlenen Türk-Kürt kavgasından çok büyük zarar görecekler.
Burada hümanizm-insancıllık-demokratlık adına yazılan bazı yazılara da benim katılmam mümkün değil.Hangi insan hakkı,hangi demokratik hak-hukuk-özgürlük bir grup insanların başka insanların camını,çerçevesini indirmelerine; arabalarını yakmalarına,asılı Türk bayraklarını indirtmelerine izin verir?Etki-tepki fiziğin temel kanunlarındandır.Fizik insanlar için vardır ve günlük hayatta da etki-tepki prensipleri son derece geçerlidir.Benim camımda asılı duran Türk bayrağını zorla indirtmeye kalkan adamın kafasını kırarım,ağzını ve burnunu da kırarım.Böyle yaptığım için de bana ırkçı-faşist-vs. suçlamaları yapanlara acı acı gülerim.

Zihniyet baştan sakat...
-Doğu ve Güneydoğu bizden sorulur.
-Eeee?Başka?!
-Batıda da,güneyde de,kuzeyde de dilediğimiz gibi yaşarız.Kimse bize karışamaz.
-Oldu yavrucuğum.Görürsem söylerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

ülkücülüğün integral bir parçası gibi duruyor o hatta sanki ülkücülük ile ulusalcılığın en önemli farklarından biri gibi. islam üzerinden ulu türk konseptine kadar varan bir yol haritası var kafalarından sanırım ondan olsa gerek bu kadar bağlılar. Bir de tabi insanları bir arada tutacak ne kadar milli değer varsa hepsini sahipleniyorlar. Yani o kadar garip gelmiyor bana hatta oldukça organik bir bağ gibi geliyor.

Nihal Atsız dinsizdi.Ülkücülerin fikir babası da bu adamcağızdır.Şimdiki Ülkücüler Türk-İslam sentezi yerine Nihal Atsız'ı okusalar,öğrenseler en azından körü körüne İslamcı yapıda olmazlardı.Al,az önce BENGİSU TV'unda bir camideki bir tarikatın icazet törenini veriyorlardı.Böyle Ülkücülük olur mu?Daha doğrusu,evet,Ülkücülük ne yazık ki artık bu.Ama böyle olmaması gerekirdi.Yozlaştırılmaması gerekirdi.Dinin üstünde olmaları gerekirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

bilemedim

said:
yağmur oğlum!
bugün tam bir buçuk yaşındasın. vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. öğütlerimi tut, iyi bir türk ol.

komunizm bize düşman bir meslektir. bunu iyi belle. yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır.

ruslar, çinliler, acemler, yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

bulgarlar, almanlar, italyanlar, ingilizler, fransızlar, araplar, sırplar, hırvatlar, ispanyollar, portekizliler, romenler yeni düşmanlarımızdır.

japonlar, afganlılar ve amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır.
ermeniler, kürtler, çerkezler, abazalar, boşnaklar, arnavutlar, pomaklar, lazlar, lezgiler, gürcüler, çeçenler içer(de)ki düşmanlarımızdır.

bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.
tanrı yardımcın olsun!

portekiz ne lan
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Nihal Atsız'ın islama inanmaması dinsiz olduğu anlamına gelmiyor. Şuan atsızcılar da gök tengriye inandıklarını söylerler, ülkücülere çapulcu derler. Onun dışında ülkücü-din kısmında yazdıklarına katılıyorum.

Tabi canım,kastettiğim Kitabi dinlerdi.Yanlış anlaşıldıysam düzelteyim.Atsız kitabi dinlere inanmazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

bilemedim

said:
yağmur oğlum!
bugün tam bir buçuk yaşındasın. vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. öğütlerimi tut, iyi bir türk ol.

komunizm bize düşman bir meslektir. bunu iyi belle. yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır.

ruslar, çinliler, acemler, yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

bulgarlar, almanlar, italyanlar, ingilizler, fransızlar, araplar, sırplar, hırvatlar, ispanyollar, portekizliler, romenler yeni düşmanlarımızdır.

japonlar, afganlılar ve amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır.
ermeniler, kürtler, çerkezler, abazalar, boşnaklar, arnavutlar, pomaklar, lazlar, lezgiler, gürcüler, çeçenler içer(de)ki düşmanlarımızdır.

bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.
tanrı yardımcın olsun!

portekiz ne lan

Burada yanlış anlama olmasın.Atsızcı değilim.Düşünceleri onu ve sevenlerini bağlar.Neticede oğluna yazdıkları da katı milliyetçi dünya görüşünün olduğu gibi yansıması.Fakat bugünkü Ülkücülerin saçmalıktan ibaret olan Türk-İslam sentezi yerine Atsız düşüncesine sarılmalarını dışarıdan birisi olarak tercih ederdim.Bari din-iman sömürücüleri bu kadar prim yapmazdı bu ülkede.
Sosyal ağlarda paylaş

milliyetçilik, para ve ya din ne fark eder insanlar sömürülüyor olduktan sonra. savunduğunuz fikrin ne olduğu belli değil çıkıp zart zurt ediyorsunuz. insanların sömürülmesine itiraz ediyorum ama dinle sömürülmelerine daha çok itiraz ediyorum diye bir cümle mi var dünyada?
Sosyal ağlarda paylaş

ülkücü değilim ateist olduğumu yazdıklarımı azıcık takip edenler bilir ve ben ülkede kürt yaşamasın tarzında konuşmadım beni ülkücü kürtleri asalım keselim diyenlerle eş tutmuşsunuz.

şimdi adam cama astığım bayrağı zorla indiriyorsa sokakta park halindeki arabamı ve evimi yakıyor sa camlarını döküyor sa kusura bakmasın ama bunlara susarak sineye çekerek barış olmaz. bunu hangi mantık kaldırıyor onuda anlamış değilim. çetintaşında dediği gibi doğu ve güney doğu bunların gibi büyük şehirlerin ağzına sıçanları var.

böyle bir durumda sizin çözüm öneriniz nedir cevapları bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...