Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo2 Battle Net Europe

Ravenloft

Öne çıkan mesajlar

valla benim taktik lvl40 a kadar baalrun, ondan sonra nm.

ama normalde diilseniz yapabildiginiz kadar az quest yapin ve sakin ha act3 te quest yapmayin. manyakmisiniz be. travincal wpsi isteyin bi oyuna girip, sonra counselorlari kesin, sonra cain ile konusun, sonra birinden durance of hate lvl2 wp bulun, al sana act4.

nese

ayrica nm de veya hell de hic ama hic quest yapmayin, sadece actleri bitirin o kadar (yani acti bitirmek icin gereken questleri yapmak zorundasiniz zaten onlardan bahsetmiyorum :p)

ayrica lam esen's tomelar, ku'yleh potionlar, resistance scrollar filan hep onemli, ama onlari sole bi lvl 75 olduktan filan sonra alin kolay olur. skill questleriniyse hemen yapin :)

bu arada. hell e gecmek icin lvl 70 e kadar bekleyin.

ve EN ONEMLISI. baali kesecekseniz, kestikten sonra join ekraninda sadece bir sonraki zorluk derecesinden oyun goreceginizi unutmayin (mesela adam olup lvl40 a kadar beklicem diyosaniz sakin ha lvl 25 ken baali kesmeyin. yoksa join ekraninda nightmare oyunlari gorursunuz, baalrun yapamazsiniz)

ayrica ilk karakteriniz kesinlikle blizzard sorceress olsun. blizzarda, blizzardin synergylerine ve cold master e 20 verin (once blizz 20lenecek, sonra mastery). energy 100 filan olsun, eger block istiyosaniz dexterity e verebilirsiniz (ama ben onun yerine vitality derim), str ise tal rasha nin setini giyecek kadar olsun.

bu karakter mf run (magic find) yapar hell mephisto ile. ve de cok da hizli yapar.[signature][hline]Sade bir forum için imzalara hayır!
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi şöyle mi:
-girdiğim oyunda adam andy quest'ini tamamladıysa, bir daha andy öldürürsek o questi tamamlamış olmuyorum.
-girdiğim oyunda andy quest'i yapılmamış ise, aynı ekranda andy öldürürsek ben de quest'i tamamlamış oluyorum.
-bu yüzden bir servera girdiğimde andy quest'i var mı yok mu kontrol etmem gerek...

ama şunları anlamadım:
-andy questi yapılmışsa tekrar öldürürken o questi yapmış olmak için level 9 mu olmam gerekli?
-andy'e son vuran mı olmam gerekli yoksa ölmemem mi gerekli? %99, %1 örneğini anlamadım.
-servera girdiğimde adam andy questi ile uğraşıyorsa, townda beklesem, o öldürünce ben de quest'i tamamlamış mı sayılıyorum? Aynı ekranda olmam gerekmiyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

battle.net'te diablo 2 konusunda deneyimli kişiler epey güzel şeyler yazmış, hepsini buraya yazayım da, benim gibi diablo 2 b.net nubileri faydalansın.
ha, biri de oturup süper bir leveling/b.net guide yazarsa, şahane olur seviniriz ;)

said:
riglous, 10 Eylül 2004 20:22 tarihinde demiş ki:
Ayrica lvl atlamak icin questlere kasmayin. questleri dogrudan gecin, bosu bosuna kasmayin. lvl 20 olana kadar Act3 Travincal'daki couselor'lari kesin. daha sonra Arreat questini yapabilir hale geliyosunuz (lvl 20 olmadan baal'a gidemezsiniz). lvl20'den sonra, baalrun'lara takilin (baal'in minion'larini kesme aktivitesi), ii bi gruba denk gelirseniz, 1 saatte lvl30 gibi bi sey oluyosunuz zaten. lvl30da gidin baal'i kesin bu sefer, Nightmare'a gecin. sirf act boss'larini keserek Act5 e gelin. Eger lvl40 olmamissaniz, Diablorun larla hem biraz item kasin, hem exp alin. lvl40tan sonra baalrun yapin paso. sizi lvl75 falan yapana kadar devam edin, kesmeyin baal'i. sonra da hell'de kendi yaginizda kavrulun...

Act1'i bitirmek icin sadece Andariel'i kesmek yeter.
Act2'yi bitirmek icin staff'i alin, ya da sadece amulet'i alin, sonra birisi tp acarsa Arcane Sanctuary'e gidebiliyosunuz. Summoner'i oldurun, parcalari mutlaka tamamlamis birileri vardir partide, o duriel kapisini acsin, siz kesin...
Act3'u bitirmek icin Travincal'i temizleyin, sonra Durance of Hate 2 WP sini acin, Meph'i kesin.
Act4'u bitirmek icin sadece Diablo. 2. Quest'i saklayin. Baskasinin yapmasina izin vermeyin sakin. Yuksek lvl olunca, gidip halledersiniz.
Act5'i bitirmek icin normalde lvl20, nmde lvl40, hellde lvl60 olmaniz gerekiyor. Barbarlari kesmeniz yeterli.

said:
-SacrificE-, 10 Eylül 2004 22:12 tarihinde demiş ki:
Yalnız lvl 20 ye kadar travincaldan xp alamazsın. 20 ye kadar tomb run yap, 20-24 arası travi run lara katıl; 24 olduğunda act5 ancients questini tamamla zaten 1 lvl alıyosun ordan, 25 olunca da baalrunlara katılmaya başla.25e kadar baal runlardan exp alamazsın.

said:
Jadelith, 11 Eylül 2004 02:04 tarihinde demiş ki:
valla benim taktik lvl40 a kadar baalrun, ondan sonra nm.
normalde diilseniz yapabildiginiz kadar az quest yapin ve sakin ha act3 te quest yapmayin. manyakmisiniz be. travincal wpsi isteyin bi oyuna girip, sonra counselorlari kesin, sonra cain ile konusun, sonra birinden durance of hate lvl2 wp bulun, al sana act4.
ayrica nm de veya hell de hic ama hic quest yapmayin, sadece actleri bitirin o kadar (yani acti bitirmek icin gereken questleri yapmak zorundasiniz zaten onlardan bahsetmiyorum :p)
ayrica lam esen's tomelar, ku'yleh potionlar, resistance scrollar filan hep onemli, ama onlari sole bi lvl 75 olduktan filan sonra alin kolay olur. skill questleriniyse hemen yapin :)
hell e gecmek icin lvl 70 e kadar bekleyin.

said:
CEDAY, 11 Eylül 2004 02:06 tarihinde demiş ki:
hc guide:
lvl 1-12 act1
lvl 12-20 sewers run
lvl 20-26 cow run
lvl 26-50 normal baal
lvl 50-75 nightmare baal
lvl 75-94 hell baal
you are dead :P

said:
Arkansis ICQ'dan demiş ki:
türk kanalından birisine rica edilir abicim beni rushlarmısın diye
ondan sonra herif seni alır, act 5 in sonuna kadar götürür, 3 karakter kesilir, oyun bırakılır
sora join game e basarsın
ama dikkat ! baal kesilmeyecek
tele baal, yada baal run lara girilir
oyuna girince, 1 dakika içinde 8 kişi azına kadar dolar, exp 8 e eşit şekilde katlanır
huraaaaaa
dalarsın baal runlara, 1 saatte level 30 dan 45 50 olunur
sora nm için tekrar rica edilir, aynı şeyler level 75 olana kadar nm de yapılır, yaklaşık 1.5 saat sürer
75 den sonra, helle geçme vakti gelmiştir
karakterin kendi ayakları üzerinde bulabilir, fakat item kıtlığı çekilebilir
türk abilerden rica edilir tekrardan yüzsüzlükle, item varmı diye, sora andariel ve mep kesilip karakterimize item bulunur
bu arada baal runlara girilmeye devam edilir

said:
Zed ICQ'dan demiş ki:
bi oyun aç, rushme4forge adında, ya da öyle bişeyler, yüksek level birisi senin oyununa gelecek, senin questlerini tamamlayacaksınız, bunun karşılığında adam senin forge questindeki runeleri alcak
rushlandıktan sonra baalrun oyunlarına katılacaksın
1-12 tek başınasın, gez toz level al yalnız
sonra rush, baale kadar getirip son waypointi verip bıraksınlar,
12-45 (emin değilim tam), baalrunlara katılcan. 1 saatte 45 olursun iyi grup bulursan
sonra nm'ye geçmiş olcaksın, nmde de aynılarını yapacaksın, sonra da hellde
dikkat etmen gereken nokta şu, artık baal runlardan nerdeyse hiç exp alamayacak duruma gelmeden sakın bi sonraki zorluk derecesine geçme
çünkü mesela nm'ye geçince artık normal oyunları göremezsin listede
baalrun da, isimleri genelde fastbaal014 falan gibi olur. buna girersin, önden bi barbar sorc ya da pala koşar, baal'in minionlarının dibine kadar gelir, ordan gate açar, herkes birlikte gider, minionları öldürür, BAALİ ÖLDÜRMEDEN DÖNER HERKES
baalrun ararken telebaal bulursan mükemmeldir
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 11 Eylül 2004 06:46 tarihinde demiş ki:
ama şunları anlamadım:
-andy questi yapılmışsa tekrar öldürürken o questi yapmış olmak için level 9 mu olmam gerekli?

tekrar oldururken lvl 99 olsan bile questi almazsin :p

said:
-andy'e son vuran mı olmam gerekli yoksa ölmemem mi gerekli? %99, %1 örneğini anlamadım.

vurmana gerek yok. sadece oldugu zaman orda olman yeterli

said:
-servera girdiğimde adam andy questi ile uğraşıyorsa, townda beklesem, o öldürünce ben de quest'i tamamlamış mı sayılıyorum? Aynı ekranda olmam gerekmiyor mu?

townda beklersen olmuyorsun. kac kere olup towna dondugumden dolayi questi tamamlayamadim allah bilir.[signature][hline]Sade bir forum için imzalara hayır!
Sosyal ağlarda paylaş

zed in taktigine karsiyim (rush4forge). forgeden dusen runelar baya iyi, ve rune karsiliginda ii item bulabilirsin. onun yerine 30dk daha kasip baska oyuncularla gecebilirsin actleri.

cunku forgeden dusen runeleri 30 dk de bulmana imkan yok. ve bi sure sonra (~lvl85) o runeleri bulmak icin saatlerini vereceksin :)

tabii hell de forgeden thul dustugunu de hatirlarim o ayri konu :p[signature][hline]Sade bir forum için imzalara hayır!
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar bir arkadas demis 40 de nigmare gecin demis... Tamemen ytanlistir 40-50 arasi level i almak icin nm de bir tarafiniz catlar ama normalde baal rune da 40-50 hizli bir baalrun gurubu yakalarsaniz 1.5 saatte 50 olursunuz.

-en guzel tavsiyem yeni basliyan arkadaslara sakin 3 sehirdeki gorevlerle ugrasmayin..... Turk odasindan birine rica edersiniz size travincala gate acar ordaki boss u oldurdukten sonra elinizde hammer olmadan birince kata giremezsiniz birdaha rica edersiniz ikinci kata gate acar....

-nm de ise 75 hatta 77 ye kadar filan nm baalrun larda cok guzel expe alirsiniz sakin helle gecme heveslisi olmiyin baalrun larda yaratik basina 500 expe alana kadar durun...

guzel bir tavsiye hell de kimse tek basina baalrun da adam gibi ilerliyemez..... Ben ilerliyorum diyen herkez bir yere kadar gider bir yerde tikaniyosun 2 kati gectin 3uncu katta tikanirsin veya Baal katinda takilirsin. Grup gezmek cok onemli hell de. Yanlizca iskelet ve revive necro yanliz ilerliyebiliyor ama oda inanilmaz yavas ilerliyor iskeletlerin atak guceleri cok zayif kaliyor belki decri ile arkadan curse atabilirsin ama yinede inanilmaz yavas ilerlersin.

YIne soyliyim Sakin 50 olmadan nm ye gecmeyin zorlanirsiniz. Esyam var geccem deseneiz bile, zaten Normal baal run da nm act1,2,3, den daha hizli expe aliyosunuz.

Benim bolumumde ctis :)

[Bu mesaj Ravenloft tarafından 11 Eylül 2004 19:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

tamamen yanlistir seklinde bisi diyemezsin adamina bagli. kimi hic kasmaz 30 da gecer kimi az kasar 40 ta gecer kimi kasar 45 te gecer. ben hep 40 da geciyorum ve nm de zorlandigimi hic hatirlamiyorum. ayni sey nmden hell e gecerken de gecerli. ben 70de geciyorum sen 75te. aradaki 5 level hicbir sey farketmez onun yerine hell baal run yaparsin daha hizli lvl alirsin. ama bu benim dusuncemdir seninki farklidir olabilir. ama "tamamen yanlistir" demen baya garip. (hele 40-50 arasi nightmarede lvl alamazsiniz demen komik. lvl 40 ken nm baal runa gir, 1.5 level alirsin. normal baal runda ise 0.3 lvl filan alirsin. ayrica hicbir zaman nm veya hell de act1-4 arasi lvl kasan gormedim hc haric, cunku baal runda cok daha fazla exp aliyosun)

ayrica hell baal runlarda guardian angelli (aka 95 lightning resist) ve vigorlu bir paladin, veya ii faster cast rateli bir sorceress buldugun zaman (ki heryerdeler) gayet rahat tek baslarina giderler. zaten minion odasina geldigin zaman da tp acarsin ki diger adamlar gelsin.

kisaca belli bir oynanis stili yoktur. adamina gore vardir :)[signature][hline]Sade bir forum için imzalara hayır!
Sosyal ağlarda paylaş

Jadalith 40 level dda nm baal run da exppe alamiyosun, aliyosanda 50-55 level lara gore cok az exppe aliyosun.

Level`a bagli.....

1-4 act ta exppe kasan gormedim dememissin zaten bende level kasin demedim.. sadecene sunu diyorum level 40 la nm ye baslarsan act5 e gelene kadar 50 filan oluyosun ama ne oluyor 10 skill azla baslamis oluyosun. Valla senin icin onemlimidir bilmem benim icin o level larda 10 skill baya bi onemli oluyor. Sunu soyliyim 40 leveldayken 1.5 saatte baal run yapip 50 inci level olmak varken niye 10 skill azla basliyip nm de zorlancaksin. Hizczorlandigimi hatirlamiyorum demissin dohru zorlanamamis olabilirsin deneyimli oyuncu olabilirsin ama burda bu yaziyi sanirim battle nete yeni basliyan arkadaslara yaziyoruz yani oyunda battle nette daha once oynamisligi olmamis insanlara yaziyoruz. 1.5 saate daha oynamak varken niye 40 dan basliyacagina 50 den baslamiyosun. zaten normalde 50 den sonra exppe alinmiyor....

Tamamen yanlistir, yanlis bir ifade demissin bende diyorum benim fikrim tamamen yanlistir. A soyle diyecem kisiden kiseye degisir dersende o zaman bu oyunu hastalik derecesinde battle nette kendini kaptirip 10-15 tane karakter yapan arkadaslara boyle bise sordugunda oyun hakkinda ilk tafsiyelerden biri 50 ye kadar nm ye gecme 75 kadar da hell gecmedir.
Sosyal ağlarda paylaş

ok ben de diyorum ki aradaki 10 skill ve 50 stat point bisi deistirmez. benim lvl 83 nekromda 150 stat point bosta duruyo dex e versemmi vermesemmi diye, veya yine lvl 83 javazonda 10 tane skill point bosta duruyo neye verecegimi bilemedigimden.

nmde zorlanmamanin sebebi su zaten hep partiyle geziyosun butun questleri partiyle yapiyosun o yuzden senin lvl 40 olmanla lvl 50 olman arasinda cok buyuk bir fark olmuyo.

senin fikrin yanlis demiyorum, lvl 50 ye kadar gecmeyen bissuru adam var biliyorum, ama aradaki fark cok buyuk olmadigindan adamina bagli diyorum sadece :)

nese sacma bi tartisma oldu :)

bu arada ladder oynamayin ben oynuyorum ve hata ediyorum nasisa lvl 99 olamazsiniz imkani yok, ayrica tyraels might veya azureblade gibi ladder only item dusurme ihtimaliniz inanilmaz az. bos yere kasarsiniz :) blood raven poison koydugu zaman neye ugradigima sasirmistim :)

ayrica. mercenary almayi sakin unutmayin :) ii life stealli bir act2 merc inanilmaz iyi olabiliyo. ve aura olarak size en cok ne yariacaksa ona gore secin.[signature][hline]Sade bir forum için imzalara hayır!
Sosyal ağlarda paylaş

nasil ya bende 92 javaamazon var ve hala benim skiller full deill.
passive skilleri nasil fulledinki o kadar acikta skill var ?
passivelere dodge filan vermediysen onlara ver.

sacma bir tartisma oldu gercekten... Ama battle nette yeni baslamissaniz 50 de nm ye gecmek baya mantikli daha sonra 3-4 uncu karakterinizi yaparken kendi taktiklerinizi belillersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim karakteri yapmadan once 90 ustu 3-4 java ile konusmustum onlarin soyledikleriyle yapmistim karakteri sonucta ben necro ve paladin hastasiyim normalde.4 gun var turkiyeye donunce. turkiyye donunce kendi bilgisayarima kavuscam o zaman bakar konusuruz. tam aklimda deil. ama en son pasifleri 5 er yapmaya calisiyodum. yani pasifler bir yerden sonra cok onemli sonucta hell de lightining atanlar dan onlarin sayesinde kurtuluyoruz.

[Bu mesaj Ravenloft tarafından 11 Eylül 2004 20:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

valla en zevklisi ve guzel olani 8 kisi beraber kimse teleport olmadan kese kese gitmek baalin yanina hem daha cok esya cikma ihtimali oluyor. Sonucta baalrun yaparken cogu kimse baal la ugrasmiyor diger run a gittigi icin. Player 8 de 1-2 tanesini yedinmi oluyosun. Istedigin kadar ressit olsun ama passive skiller sayesinde distan gelen ok lar buyulerin sana vurma sandi yuzde 30 kadar dusunce 10 tane geldimi 3 tanesi isabet ediyor o zaman oluyosun ama diger turlu 2-3 tanecik yedinmi tahtali koy.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...