Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo2 Battle Net Europe

Ravenloft

Öne çıkan mesajlar

Arkadaslar battle net avrupada oynuyorum. Size bir sorum olcak? Okulumda yurtta kaliyordum. Okulumdaki(bilkent) malum internet hizi baya iyi diablo yu neredeyse hic lag siz oynuyordum. Haziranda eve ciktim yakinlarda eve Adsl veya kablo almak istiyorum. 2 yil once istanbuldayken Kabloyla battle nette oynuyordum baya bi lag li oluyordu. Hatta paladinle veya barbarla filan oynamak baya zor oluyodu, hatirladigim kadariyla.

Su anda kablo balantisi veya adsl olup battle nette oyniyan bir arkadas varsa balantinin nasil oldugunu soliyebilirmi. Yani cok lag oluyormu filan ? son bir sorudaha kablo mu adsl mi ? hangisi daha iyi battle nette oynamak icin?
Sosyal ağlarda paylaş

hmm hali hazır adı "diablo2 battle net europe" diye bi topic açılmış,
bugün öğlen soracağım ama soramadığım birkaç soruyu soram..

"mesela gidiyorum bir servera giriyorum,
act2'de adamlar,
ama ben act 1'i bitirmediğim için onların yanına gidemiyorum.
nasıl olcak bu iş?

hadi andraiel felan öldürmem gerekli diyelim.
bugün birisiyle act 1'i bitirdim.
ama go east seçeneği gene çıkmadı, andraiel'i öldürmemişim gibi gözüktü..
olay nedir? uzaktan öldürdüğüm için, aynı ekranda olmadığım için mi act 2'ye geçme hakkı elde edemedim?

Battlenet'te grupla gitmek çok zevkli, pat pat lvl atlıyorsun.
ama o tarz grupları bulmak çok zor.
böyle act engelleri çıkınca da oyunda sinir oluyorum"
Sosyal ağlarda paylaş

yooo level 9 diye bi sınır yok ben kaç kere level 1 baal a geldim yani ... andariel ölürken köyde beklersen olur ama serverınde o questi o oyunda bitirmesi lazım.sen garantiye al catacombslvl4de bekle biter quest. Ha baskasının oyununa girdiysen adam questi tamamladıysa geçemezzsin bidaha öldürünce andiyi o oyunda[signature][hline]Everyman lives , not everyman truly dies...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ravenloft, 10 Eylül 2004 01:06 tarihinde demiş ki:
Arkadaslar battle net avrupada oynuyorum. Size bir sorum olcak? Okulumda yurtta kaliyordum. Okulumdaki(bilkent) malum internet hizi baya iyi diablo yu neredeyse hic lag siz oynuyordum. Haziranda eve ciktim yakinlarda eve Adsl veya kablo almak istiyorum. 2 yil once istanbuldayken Kabloyla battle nette oynuyordum baya bi lag li oluyordu. Hatta paladinle veya barbarla filan oynamak baya zor oluyodu, hatirladigim kadariyla.

Su anda kablo balantisi veya adsl olup battle nette oyniyan bir arkadas varsa balantinin nasil oldugunu soliyebilirmi. Yani cok lag oluyormu filan ? son bir sorudaha kablo mu adsl mi ? hangisi daha iyi battle nette oynamak icin?

1-Us westte oynuyordum adsl kullanıyorum 128k bağlantının hızlı olduğu saatler 300 ping diğer saatler 500 ping

2-Europeda fln deneme yaptım bi ara 150 200 ping ile bağlandım.

3-bende bilkentte okuyorum :P ama hazırlık (kaldık hazırlıkta iyimi:))[signature][hline]-Çok okuyanmı bilir, çok gezenmi?
-Bence Müjdat Gezen bilir.
Sosyal ağlarda paylaş

valla 64k kablo ile gayet rahat oynuyodum iki tane lvl82 karakterim var lag mag olmuyodu europeda.

ayrica quest yapilirken hem questin yapildigi yerle (veya boss un olduruldugu zaman; eger boss un caninin %99 unu sen indirdiysen, ama olursen ve yanindaki biri geri kalan %1 i indirirse, questi yapmamis sayiliyosun) ayni areada olmalisin (mesela blood raven icin burial groundsda olman lazim) ve de questin yapildigi yerden en fazla 2 ekran uzakta olmalisin, daha uzaksan saymaz, ve yeni oyun acip yapman gerekir.

o yuzden boss fightlarda parti icindeysen sakin ha olme. bana kac kere oldu, tekrar oyun acmam gerekti.

ayrica oyuna girdigin zaman aliskanlik olsun her zaman q ya bas (en azindan quest yapiyorsan o ara). oyunu acan kisinin hangi questleri yaptigi ve hangilerini yapmadigini ogrenirsin, boylece bos yere andarieli kesmemis olursun.

ayrica lvl 3 benle beraber hell baal run yapan adam gormustum :D o yuzden yok ole lvlla alakali bisi.[signature][hline]Sade bir forum için imzalara hayır!
Sosyal ağlarda paylaş

diyelim ki quest yapiyosun

quest de andarieli oldurmek

eger sen andariel oldugu zaman onunla ayni ekranda degilsen (catacombs 4), o zaman questi alamiyosun ve go east cikmiyo. bu durumda yeni oyuna girmen lazim.

veya soyle oldu diyelim. andarieli tam oldurecekken sen oldun ve towna geri gittin, ve bu sirada andarieli partideki diger insanlar oldurdu. o zaman yine questi yapmamis sayiliyosun, ve yeni oyuna girmen gerekiyor.

ama diyelim ki girdigin yeni oyunu kuran kisi andarieli oldurmus, yani act2 de. o zaman o oyundan da cikman gerekir, cunku oyunu acmis insanin daha once bitirdigi questleri yapamiyorsun, yapsan bile sayilmiyor.

bir questin yapilip yapilamayacagini oyuna girdigin zaman "q" tusuna basarak ogrenebilirsin. yani oyuna girdin diyelim, ve q ya bastin. andariel questini bitirmek istiyorsun. act1 tabinden en son queste basiyosun, bakiyosun altta ne yaziyo. yeni oyuna gir diyosa cikip baska oyun ariyosun, yok, yapabilirsin diyosa o oyunda o questi yapabilirsin demek.[signature][hline]Sade bir forum için imzalara hayır!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SolidSnake, 10 Eylül 2004 11:22 tarihinde demiş ki:
eger serveri kuran adamda questi yapıorsa köydede beklesen olur, ama diyelim sen questi yapmak için oyun açtın köyde bekledin adamlar senin için kesti ,questin olmaz.

abi şimdi iyice aklımı karıştırdın ehe neyse..
sakin kafayla okurum bir daha
Sosyal ağlarda paylaş

said:
flameeye, 10 Eylül 2004 02:40 tarihinde demiş ki:
said:

1-Us westte oynuyordum adsl kullanıyorum 128k bağlantının hızlı olduğu saatler 300 ping diğer saatler 500 ping

3-bende bilkentte okuyorum :P ama hazırlık (kaldık hazırlıkta iyimi:))

aha bende hazirlikta kaldim...disardan ilts i vermek icin ingiltereye geldim....

HAngi bolum ? ve hazirlikta hangi binadaydin daha cok ?

Simdi arkadaslar yani o kadar cok abarti lag olmuyor diyosunuz. Tamam hangisini onerirsiniz adsl veya kablo net ? ve kac k....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ravenloft, 10 Eylül 2004 14:12 tarihinde demiş ki:
said:
flameeye, 10 Eylül 2004 02:40 tarihinde demiş ki:
said:

3-bende bilkentte okuyorum :P ama hazırlık (kaldık hazırlıkta iyimi:))

aha bende hazirlikta kaldim...disardan ilts i vermek icin ingiltereye geldim....

HAngi bolum ? ve hazirlikta hangi binadaydin daha cok ?

Simdi arkadaslar yani o kadar cok abarti lag olmuyor diyosunuz. Tamam hangisini onerirsiniz adsl veya kablo net ? ve kac k....

adsl öneririm ama 256k iyi olur oyun için.

bölüm "ctis" ve abc binasındayım, prefactte kaldım:)[signature][hline]-Çok okuyanmı bilir, çok gezenmi?
-Bence Müjdat Gezen bilir.
Sosyal ağlarda paylaş

bundan 1 ay once attilar bi, ondan sonra attilar mi bilmiyorum..

Ayrica lvl atlamak icin questlere kasmayin. Oturup D2Battle.net Tutorial yazmak lazim simdi ama ahhh ah..

questleri dogrudan gecin, bosu bosuna kasmayin. lvl 20 olana kadar Act3 Travincal'daki couselor'lari kesin. daha sonra Arreat questini yapabilir hale geliyosunuz (lvl 20 olmadan baal'a gidemezsiniz). lvl20'den sonra, baalrun'lara takilin (baal'in minion'larini kesme aktivitesi), ii bi gruba denk gelirseniz, 1 saatte lvl30 gibi bi sey oluyosunuz zaten. lvl30da gidin baal'i kesin bu sefer, Nightmare'a gecin. sirf act boss'larini keserek Act5 e gelin. Eger lvl40 olmamissaniz, Diablorun larla hem biraz item kasin, hem exp alin. lvl40tan sonra baalrun yapin paso. sizi lvl75 falan yapana kadar devam edin, kesmeyin baal'i. sonra da hell'de kendi yaginizda kavrulun...

Act1'i bitirmek icin sadece Andariel'i kesmek yeter.
Act2'yi bitirmek icin staff'i alin, ya da sadece amulet'i alin, sonra birisi tp acarsa Arcane Sanctuary'e gidebiliyosunuz. Summoner'i oldurun, parcalari mutlaka tamamlamis birileri vardir partide, o duriel kapisini acsin, siz kesin...
Act3'u bitirmek icin Travincal'i temizleyin, sonra Durance of Hate 2 WP sini acin, Meph'i kesin.
Act4'u bitirmek icin sadece Diablo. 2. Quest'i saklayin. Baskasinin yapmasina izin vermeyin sakin. Yuksek lvl olunca, gidip halledersiniz.
Act5'i bitirmek icin normalde lvl20, nmde lvl40, hellde lvl60 olmaniz gerekiyor. Barbarlari kesmeniz yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...