Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Etik-para ilişkisi

fanfan

Öne çıkan mesajlar

Merhab bu forumu arkadaşım vasıtasıyla tanıdım ve üye oldm.

Size sormak istediğim ben burger kingte calısıyorum paket servişçi olarak.

Evlere sipariş götürürken mega menu alanlara 1 LT pepsi verilio(kapalı şişede) ben bunu siparişi vermeden önce iyice bi sallıyorum eğer siparişi getirdiğim kişi bahşiş vermesse pepsiyi salladığımı sölemiyorum, bahşiş verirse şişenin gelirken sallandığını dikkatli etmesini sölüyorum.

Böyle yapmamdaki amaç cidden o kdr emek sarfedip bi 50 kurus bile atmayan adamlara gıcık oluyorum? sizce yanlısmı yapıyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar emek karşılığında paranı alıyorsun zaten. tipine vermiyor burger king.

onun dışında ben genelde 1 tl filan kaldıysa para üstü bırakıyorum genelde.

bir başka şey de sen istediğin kadar salla bir şey olmaz. millet düşünüyor gelirken sallanmış olabilir diye zaten. düşünmeyen de kirlensin.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış yapıyosun arkadaşım.
maaşını zaten alıyosun paşalar gibi bahşiş tamamen kişiye kalmış.

bazen yüzsüzce bahşiş istiyolar iş arkadaşların ayar oluyorum.
bahşiş vermeye özen gösteren biriyimdir bonkörde davranırım bahşiş konusunda ama bu tamamen müşterinin takdirine bırakılması gereken bi konu diye düşünmekteyim zira benimde zaman zaman bahşiş vermediğim/veremediğim olmaktadır.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

senin o kadar gelip paketi ulaştırman için işverenin maaşını vermiyor mu zaten?

Dışardan gelen siparişe ödenen paranın içinde senin maaşın da var zaten. Öyle düşün ve bir daha sallama o kolayı.

o konuda haklısın maaşı yetiyo ama restorantta 100 tllik yemeği masasına getiren garsona 20 tl bahşiş atan adam evinde ayağına kadar yemek getirince 50 kr. atmıyor ona kızıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...