Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu paradoxu cozebilene..

tafircan

Öne çıkan mesajlar

baggio bana beyinsiz demis, komiksin:)

herneyse, ben de diyorumki beyin var ama her soruya beynimizin cevap verebilme kapasitesi yok diyorum, bilmem anlatabildim mi,

annenin cocugu dogurduktan sonra memelerinden sut damlamasi gibi..
size kimse inanin demiyor, ama inananlara neden beyinsiz diyorsunuz ben de bunu anlsmiyorum,
herkes sizin kadar zeki olamiyor kusura bakmayin
Sosyal ağlarda paylaş

Problemin çözümü kolay;

şimdi 3 erkek var, x1 , x2, x3 diyelim.

gelir kısıtları ;

x1 >= 30k
x2 >= 30k
x3 >= 30k

şimdi bu erkeklerinde çocukları var; y1, y2, y3.

şimdi 3ünün aynı anda 3 kız ile birlikte olması için;

Zkız = y1 + y2 + y3 (y1, y2 ,y3 > 0) olmak kaydıyla;

buradan içler dışlar çarpımı yaparsak, konunun büyü ile yakından uzaktan alakalı olmadığını ve en az 30k gelirli babanın varlığının da bir anlamının olmadığını anlarız. Çünkü y1, y2 ve y3'ün çirkin bile olsalar, 30k geliri olan bir babadan kaynaklanacak durumları göz önüne alındığında, kollarına en az PI sayısı kadar kız takmaları lazım. Durum kısaca asosyellik olarak açıklanabilir. Çözüm kümesi koca bir boş kümedir.
Sosyal ağlarda paylaş

tafircan said:

roberto baggio kardes,

bilimsel aciklamasi tabiki var ama buradaki muthis sistematige hayranim ben,
sonucta insanlar bu sistemi kurmadi, kurulu sistemin nasil isledigini cozduler..

Hayır milyonlarca yıl önce oluşan bir sistemin zaman içerisinde olması gerektigi şekile ayak uydurması sonucu olan bir ulaşım bu. Aynen bugün 3. dünya ülkesi bile denmeyecek kadar kötü yerlerde ortalama ömür 25 iken en klas ülkelerde 70+ olması gibi zaman geçtikçe insanoğlu kendi kendine biyolojik ve bu biyolojiye destekçi tıbbi şekilde seviye atlıyor.

Bunu sana ben anlatmak zorunda kalmamalıyım gidin birazcık okuyun madem örnek verdin ve arkasında kaldın savunucan bari konu hakkında bilgin olsun sallama örnek verme bildigin savunabilecegin bir örnek ver.

'ABİ BU AGAC NIYE 1 METRE ÖTEDE DEGİLDE BURDA??1??11? ÇÜNKÜ ALLAH VAR' diye geri gelebilir adam.
Sosyal ağlarda paylaş

tafircan said:

abi esas siz nasil soyutladiniz kendinizi yasadiginiz toplumdan bu kadar?

hepimiz aklin ve bilimin isigindan faydalaniyoruz ama bu demek degil ki
bizim beseri zekamiz herseye mantikli bir cevap bulur..

bizim zavalli beseri beynimizin de sinirlari var, otesine gecemiyoruz,
iste orada inanmak veya inanmamak devreye giriyor

ama inananlarli bu sekilde Ti ye almaniz,
cok yazik..

(Uğursuzluğa inanan, kâhinlik yapan, kâhine giden, büyü yapan ve yaptıran ve bunlara inanan bizden değildir, Kur'an-ı kerime inanmamış olur.) [Bezzar]

kusura bakma sen cahilsin
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanoğlunun nerden geldigi konusunda farklı fikirlerimiz oldugundan tam olarak izah edemeyecegim durumu sana fakat şöyle özetliyim.

Kilden vazo yapan amcalar gibi insan çamurdan çıkmadı bir anda. Olmadı kaburga kemiginden falanda çıkmadı. Bunu aşabilirsek illa bir yerlere varabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...