Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bosna Piramitleri

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

Acayipsiniz he topic geneli atışmakla geçmiş.Fikirlerinizi birbiriniz ile hep böylemi paylaşıyorsunuz gerçek hayatta yoksa internetdeki kimliğiniz bumu.Benim tek diyeceğim koskoca evrende bizim gibi bencil bir ırkın tek olucağını düşünmüyorsunuzdur herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bugün dahi yapılamaz piramitler mi demişim?Demişsem göster dediğim yeri, burada hepinizden özür dileyeyim.Anlamadığım en önemli konu da şu...Bu yalakalık kültürü nereden geliyor?Şurada dasaa ile aramızda bir tartışma var.Sen, rulman meraklısı bir üye ve bir diğeri ve belki bir başkası aklınız sıra üstün zekanızı benim geri zekama saydırmaya harcarken açık şekilde dasaa'ya yalakalık yapıyorsunuz.Hayır başka bir kelime bulsam o kelimeyi kullanacağım ama yaptığınız şey tam olarak bu.Gördüğüm kadarıyla dasaa zaten yeteri kadar benimle karşılıklı tartışabilen bir arkadaşımız,sizin aklınıza da,yalakalığınıza da ihtiyacı yok.Varsa tabi bu benim bileceğim iş değil,ben olmadığına inanıyorum.
En aşağıya yazmış yanılmıyorsam nomsar, gerçekten de konu ne iken nerelere geliyor.Ben Piramitleri defalarca gezdim,dünyanın pek çok yerinde pek çok ilginç yapıyı da gezdim,gördüm. Benim uzaylılara inanmam için yeterince sebebim var ama bu değil zaten bizim tartıştığımız konu.Piramitleri bugün kimse yapamaz şeklinde bir savunmam da yok.Ben piramitlerin günümüzden 5000 sene önce insan eliyle yapılamayacağına inanan milyonlarca kişiden biriyim.Benim gibi düşünenlerin tam aksini savunan insanlarda var milyonlarca.Belli ki sen ve diğerleri bu grupta.Ama kardeşim,benim düşüncemi bana hakaret ederek,sen ne yazıyorsun ki,saçma yazıyorsun ki diyerek değiştiremezsiniz ki.Sabah Mr.Hand'e yazdım,dine inanana saygı gösterip uzaylıya inanana terbiyesizlik yapmanın anlamsızlığını söyledim.Bana kendinden beklenecek açıklama yapmış,dindar adam kendini rahatsız etmediği sürece saygılıymış.Yahu benim uzaylıya inanmam senin nereni rahatsız ediyor,tam olarak lokasyon belirt,verdiğim rahatsızlığı keseyim.

Ayıp yaptığınız şey.Bu ayıba da ısrarla devam ediyorsunuz.

Heee,mesleğimi çok merak ediyorsun anlaşılan...Tüpçüyüm abi.Müşteriye servise gidip geliyorum,arada da pati'ye takılıyorum...

bansheee said:

mertadam said:

Sizinle ciddi bir şey konuşulmaması gerektiğini anlamış bulunuyorum.Teşekkürler.Hilal Cebeci,Fenerbahçe,Yemek,hee arada da bekaret-18 yaşında kız ve benzeri topiklere devam.

Abi ciddi tartışılacak bir şey yok ki ortada dasaa kaç sayfadır büyük bir sabırla anlatıyor.Buna karşı her türlü mantıktan bilimsellikten uzak mesajlar yazıyorsun.Bir de üstüne "ciddi olun" diyorsun

Mesleğin ne bilmiyorum ama biraz sonlu elemanlar bilen, onu geçtim sanayide sabun taşıyla ,ısıl işlem geçirmiş çelikleri aşındırıp şekil veren operatör bile görür yazdığın şeylerdeki komikliği

Yok yani ööle "bugün bile yapılamazmış,içinde bi enerji varmış ööle bööle değil"
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:

ya teknik derken bahsettiğim şey şu..

bazı taşlar var 20 küsür ton ağırlığında falan.. taşın ebatları 4x3 metre falan

şimdi adam başı 50kg taşıyabildiğini düşünürsek 400 adam lazım :)

ben şuna takıldım
kucaklarında mı taşımışlar abi taşları adamlar ucundan tutup
Sosyal ağlarda paylaş

Nomak said:

Acayipsiniz he topic geneli atışmakla geçmiş.Fikirlerinizi birbiriniz ile hep böylemi paylaşıyorsunuz gerçek hayatta yoksa internetdeki kimliğiniz bumu.Benim tek diyeceğim koskoca evrende bizim gibi bencil bir ırkın tek olucağını düşünmüyorsunuzdur herhalde.

welcome to paticik, the TURKISH TROLLOPOLIS

muabbet yok tasak var
arastirma yok ego var
tartisma yok atisma var
saygi yok prim var

ne bekliosunki ?
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:

Nomak said:

welcome to paticik, the TURKISH TROLLOPOLIS

muabbet yok tasak var
arastirma yok ego var
tartisma yok atisma var
saygi yok prim var

ne bekliosunki ?

(tu)
Evet...Aynen yazdığın gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

Necro said:

said:
The 213-metre (699 ft) Visočica hill, upon which the Old town of Visoki was once sited, is roughly pyramid-shaped. The idea that it constitutes an ancient artificial edifice was publicised by Bosnian author and metalworker Semir Osmanagić. His subsequent excavations at the site have uncovered what he claims to be a paved entrance plateau and tunnels, as well as stone blocks and ancient mortar which he has suggested once covered the structure. Osmanagić has claimed that the dig involved an international team of archaeologists from Australia, Austria, Ireland, Scotland and Slovenia.[6] However, many archaeologists he named have stated they had not agreed to participate and were never at the site.[7] The dig began in April 2006, and has involved reshaping the hill to make it look like a Mayan step pyramid.

bizim de piramidimiz var demek için kasıyolar işte sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Necro said:

Abi wikipediaden falan yazanlar tamamiyle yanlis kabul edilip bunlar megersem piramitmiş diyip tartışıyor musunuz yoksa ben son sayfaya geldim diye öyle mi anladım?

abi wiki falan hep Cia'in oyunu o yüzden sdfss,

bölgeyi gidip görmüş ve web sitesine fake bunlar lolo diye yazan bilmemkaç 100 tane bilimadamı, binlerce site falanda hikaye hepsi ajan aslında, tek doğrular bu piramitlerin kendi sitesinde yazıyor, bu osman ı devirmek istiyorlar aslında sadece kıskanclıktan catlıyorlar ohh yeah duptıs duptıs!
Sosyal ağlarda paylaş

Yaa mert kardeşim sana hakaret etmedim ki sadece yazdığın veya linkini verdiğin şeyler deneyler ve gözlemlerle çelişiyor dedim.Sonuç olarak bilimsellikten uzak.E sen aynı şeyleri ıslarla yazınca millet de geyiğe vuruyor.Yoksa seninle dalga geçmek gibi bir niyetim yok

sertlik olayını açıklamaya çalışayım
hardness değeri daha az ola bir malzeme daha çok olanı aşındıramaz diye bir şey yok.(zor olur ama olur)Daha önce yazdığım buna bir örnekti sadece.Gene CNC de elinde varsa karbür uçlar sert malzemeleri işlersin, aynı işi adi uçla da yapabilirsin ama 30 dk da bir değiştirmek zorunda kalırsın

Elinin altında 100k işçi ve 50 yıllık bir zaman var ise 5000 yıl önceki teknolojiyle pekala dikersin piramidi sfenksi haa ama bir Ayasofyayı yapamazsın 5000 yıl önceki teknikle

Bosna piramidi olayına hiç girmiyorum komik çünkü elin tepesine 25 000 yıl önce yapılmış piramit demek

Not: mesleğini de merak edebilirim .Avukatsındır doktorsundur finansçısındır ne biliim fizik eğitimin yoktur.Olamaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

piramitlerin binlerce yıl önce yapılmasının altında yatanın teknik bir konu olduğunu düşünüyorum

şöyle ki;
piramit en basit yığma yapı örneği olarak görünüyor keza geniş bir taban üzerine daha ufak alanlarda yaılan yığma ile yapı sürdürülebiliniyor ki piramitlerin yapılmış olduğu zamana bakacak olursak o dönemin bilgisi ve teknik ielrleyişi büyük anıtların veya ihtiyaç dahilindeki yüksek binaların yapımı için en yapıaliblir sistem piramit şeklinde taş yığma oluyor ha bu aynı zaman da yapı ne akdar yüksek olursa tabanın da o kadar geniş olması gerektiği sorununu karımıza geiriyor ki 50 metre yükseklikte bir yapı için ne kadar büyük bir tabana ihtiyaç duyulduğunu görebiliyoruz

hani ileri bir dünya dışı medeniyet yapısı desek adama "bre pezvenk uzay aracını, roketi yaomayı başardın da tonozu, kubbeyi mi yapamadın? geniş açıklıkları geçecek kirişleri nedne koymadın? dikey büyüme için sütunaçrın nerde şirefsiz?" diye sormazlar mı?

ha şimdi esas tartışılması gereken yığılan taşların taşınmasına dair olan teknik, o taşları taşımak için kaldıraç sisteminden mi yoksa makara sisteminden mi faydalanıldı. madem piramit yapacak kadar matematik bilgin olmuş oturmuş o zaman basit makara yapıp hesaplayacak bilginde var demek olmaz mı bu? yanılıyor olaiblirim hani fizikçi matematikçi biri gelsin doğrulasın ya da yalanlasın ama etkin bir makara sistemi olmadan o taşların geçici rampalar üzerinde ilerletilmesi epeyce zor

tl; dr: türkler uzaylıymış olum!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...