Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Neden ingilizce imza?

Albatros

Öne çıkan mesajlar

(¯'-. garbage'da da yer bırakmadınız .-'¯)
ya arkadaşlar harbi siz aşmışsınız olayı ya! ne diyim daha ben!
...saçma konular,
...saçma cevaplar!

gitgide iyice basitleştirdiniz bu hususlar yüzünden forum'u!
Size ne adamın imzasından, bilmem neyinden ya! Yapmayın Allahınızı severseniz ya! Sırf konu açmış olmak için konu açılmaz ki ya!![hline]orduma katılın gücünüze güç katın >> >push here<
...........................................................
Hä¥ättä Hër ZäMäñ MùtLùLùğùñ Dørùğùñdä GüLüñmëz,
ßäzëñ §ırF Hä¥ätä GıCıKLıK øL§ùñ dÎë ùÇùRùmùñ Këñärıñdä bÎLë §ıRıtäcäk§ıñ!!
=-¤|¶¯`°²¤> §hëKÎLChøCùQ <¤²°`¯¤|¶-=
Sosyal ağlarda paylaş

said:
daverc, 15 May 2003 20:50 tarihinde demiş ki:
ingilizcede 500bin kelime warmis :D iide acaba kac ingiliz weya ingilizce bilen 200 bin den fazlasini kullanio hatta hayatinda duydu weya bili0 ? ben türkce sözlügü actiimda bile cogu bilmediim kelime cikio ya[hline] :hrr:KaRŞıYaKa:hrr:
KARŞIYAKA&BEN

***zaten sözlüklerin amacı da bu.. bilmediin kelimenin anlamını öğrenmek için varlar...[hline]*if love was red then she was colorblind*
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ülkede yabancı dil kullanımına ben de karşıyım. Ne koşulda olursa olsun.
Özentilik midir ? Evet bence alasıdır. Lakin düşüncelerim kanun değildir püskürmeyiniz lütfen.
[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal

[Bu mesaj Adiemus tarafından 15 May 2003 22:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Dünyanın en zengin dillerindendir Türkçe. İngilizceden çok çok daha gelişmiştir. Anlayamıyorum nereleri referans göstererek bu tür yorumlar yapabildiğinizi.
said:
Deep-Night, 15 May 2003 22:36 tarihinde demiş ki:
Türkçe osmanlıca kelimeleri ata ata ata ata böyle duygularımızı doğru bir şekilde ifade edemeyeceğimiz bir dil haline geldi[hline]Nefret etme! Özgürlüklerini kısıtmaktan başka bir şeye yaramaz.
[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

türkce ural altay dillerindendir Eklemeli bi dildir onun icin ingilizcenin hicbir eklemeli dilden genis kapsamli olabilcegini zannetmiorum :-) yani sozlukte olmayan bi kelime yaratirsin onu sadece o dili bilen özümsemis olan anlar sözlüge bakarak cozemessin felan ehuhe cins bi dil yaw :) sevin dilinizi :P[hline] :hrr:KaRŞıYaKa:hrr:
KARŞIYAKA&BEN
Sosyal ağlarda paylaş

Derin anlam falan verdiği yok aslında. Günümüzde kullanılmadıkları için bize öyle geliyor, günümüzde çok kullandığımız bize sıradan gelen alıştığımız kelimelerden daha manalıymış gibi geliyor. Çok az kullanıldığı için özelmiş gibi geliyor..

said:
Deep-Night, 15 May 2003 22:48 tarihinde demiş ki:
Referansa gerek var mı? Konuştuğumuz dil sonuçta. Mesela şu an konuştuğumuz türkçede ona karşılık gelen bir osmanlıca kelimedeki derin,kinayeli ve mecazi anlamı veremez. Eş anlamlı sanılır ama değildir bu da dilin zenginliğini öldürür [biraz karışık oldu ama :) ][hline]deep.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Albatros, 15 May 2003 17:33 tarihinde demiş ki:
Konu adında oldugu gibi..
Neden bu ozenti var bu foruma takılan kisi ve nicelerinde ..Deyiverin hele de zıvanadan cıkarmayın kendimi...

huh ?[hline][b] iki kere iki döört. üç kere üç dokuuz. beş kere beş onbeeş. yedi kere iki ondöört..
- hayrola cevat aabi naapıyosun yahu!?
- üç kere yedi yirmibiir... evrim geçiriyorum benjamin.. tabi tabi.. altı kere altı yirmi altıı.. bi dakka yoksa otuz altı mıydı??

KinGpiN®
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...