Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uo da en komik, en iyi, hiç unutamadığınız anılarınız

metboy

Öne çıkan mesajlar

Cret'e SNN'in ilk haftasi oyunu ogretiyorum(ben ondan 2 gun once ba$ladim ya tecrubeliyim :))..
Buna at verdim.Dedim sen iki tikla bineceksin.Bu da nasil becerdiyse War Mode'a gecmi$.Bu biraz durttu tabii ati :).Atta bunu biraz durttu haliyle..Sonra yeni char actik adama :)[hline]tHe Original fi$h®

Sosyal ağlarda paylaş

reslenemeyip karakter silme olayı herkesteki gibi bende de var :)
Ama ben daha komik bir olay anlatayım.
Res i öğrendim sonuçta, ama gm mage yok ortalıkta. Ben de moonglowda kasıyorum karakteri. Allahın ezikleri healer ı da kesmişler, ölünce kaldım mal gibi. Moonglow moongate i biliyordum, o sayede brit gate e gittim, amacım britain e gidip reslenmek. Neyse baktım bi yukarı bi aşağı yol var. Aşağı olana gittim, dakkalarca yürüdüm. En sonunda bir şehre vardım, oh ulen reslencez falan diye de sevindirik olmuştum bu arada. Abi tüm şehri dolaştım bir allahın kulunu bulamadım. Bi yandan küfrediyorum millete, ulan salaklar başkent bomboş siz mal mal diğer şehirlerdesiniz diye :)
Meğer Trinsice gitmişim eheheheh
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Wissy, 23 June 2003 02:56 tarihinde demiş ki:
Yine NBL'de SRVnin ba$larda bir bug vardi.Yapmak icin Min. 85 Magery istiyordu.O zamanlar Chaos Order sava$inda sadece bende vardi o kadar Magery.Neyse ben yapiyordum bu bugu STR oluyordu 250..Elimde VanQ bir balta Order kale onunde duruyordum.Cikan One Hit K.O.'nun tadina bakiyordu.Sonra Pigme geldi Jaile aldi :).Bende diyorum gecmez $imdi 50 saat..Derken bug oldu butun SRV jaile geldi..Vendorlar falan :)
Sonra sL saldiydi herkesi :)[hline]tHe Original fi$h®

ahaha yanlış hatırlamıyorsam bana bunu yemek yerken anlatmıştın bornovada :D

Sosyal ağlarda paylaş

ben foxx broderin ice islandta takılıyoruz
bi pk çıkmıştı karşımıza, adam broderine metero sallamıştı euhe broderin korkudan recall çekmişti hemen

şehire dondugumuzde oha herif bi fireball ile hpyi yarıya indirdi nasıl kaçmıyım demişti :P

darkla ATBnin onunde pvp yapışımızda komikti
ehe bende poison bitmiş infect yapamıyorum darka
oda deli gibi kaçıyo ben vuruyorum o heal olup kaçıyo sonra bi ara yerdeki çalıyı gormemişti takıldı oraya, ehe abuş abuş suratıma bakıyodu ben dagger darbelerini vurunca

bi gün ben kedi GLde takılıyoruz
kedi o aralar CPT guildinde ki bu guildle shardın yarısı savaş durumunda
şimdi muhteşem kedide PVP kralı olarak goruyo kendisini ama o bu kadar bilgili kedimiz o zamanlar şehirlerde spellerin damage vermedigini bilmiyo :) ehe gitti kedi bi adama explo+kal vas çekti sonra bi kal vas daha çekti adam kediye LOL falan diyo ehe herifin HPde milim düşme yok, ehe sonra herif elinde War Hammerla kediyi parça pincik etmişti

aklıma geldikçe yazıcam :P
Sosyal ağlarda paylaş

Fallen Elves i yeni kurduk, Gm benim. Aron la evliyiz işte, hükümdarız falan. Seldar gelecek, babasının mirası olan tahtı vereceğiz.
Herkes hazır RP yapacaz NBL da RP guildi olacak hoba falanız =).
Neyse herşey güzel gidiyor. Guild üyeleri castle da sıraya girmişler, seldar bizi selamlıyor ve planlanan konuşma yapılırken randall ın ghost içeriye giriyor, büyük harflerle "..... KODUMUN SPEEDCİLERİ, TOPLANIN KESECEZ LAMERLERİ."
Nasıl yarılmıştım var ya, gözümden yaş gelmişti =)[hline]Penthesilea Caldwell in Locus
Once I had strenght but no wisdom,
Now I have wisdom but no strenght.
Sosyal ağlarda paylaş

phuuah orda tam rp yapçaz derken ben gehena ile partdeydim adam / işaretinin önünde harf bırakmış
s/KİRK .....E KOYAYIM demişti ben bilgisayar başında krize girdim hahah[hline]We`re sharing one eternity Living in two minds
Linked by an endless thread Impossible to break
Sosyal ağlarda paylaş

Kasıtlı yapmıştım onu. Çok kasıntıydı o anda herkes. Baymıştıım bende. Ama seldar'ın kulağına gitmesin eheh. Azar işitmiştim doğru hatırlıyosam =) Aman valla cmt. günü buluşcaz, ondan sonra herhangi bi gün söleyin valla =P[hline]G-power a.k.a gehena

[Bu mesaj hella tarafından 23 June 2003 21:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bir gün Broderin, ben (XenonCrescent - hani kız arkadaşım ile oynadığım karakter) ve toplamda 8 kişi Ice Dungeon'a hunt olayına gittik. İşte newbie dolu ekip. İlk defa Ice Dragon görüyorlar felan....

Neyse hide/stealth bilmemne derken wandlara kaldık. Bu arada grupta Broderin dahil herkes ölmüş felan, ben hide duruyorum; partyden Broderin "wandı al cesedimden resle beni" falan diyor. Neyse allem kullem resledim bunları. Broderin Ice Dragon'u indirdi içindeki +12 (ne demekse) Crossbowu bana verdi. Sonra da ekibi eğitmek için götürdü.

Dragon kesmek eğlenceli olacak diye ben Sengelli ve Canatar ile bir daha gittim Ice Dungeon'a. İçeride Ettinler beni ve Canatar'ı öldürdü. Party'den Sengelli bağırıyor "süper bir alet çıkarıcam indiricem bunları" diye. Sonra Blade Sprit çıkardı ve "all stay" dedi. Sonrası malum OooOoOoo
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun suredir girmemistim forumlara cok sey degismis yahu. Neyse acilisi bu topicten yapalim bari, post atmazsam olmaz :)

Unutamadigim bircok ani var yanliz yerlerde koparak guldugum anilardan birkaci:

Bir keresinde Terrathan keep e giderken yolda ophidianlarin spawn oldugu biryer var orda bircok ophidian high level buyuculeri oldugu icin ben orda hep resist kasmaya giderdim. Birkac tane safe spot var zaten marklamistim ole kalka onlari. Neyse orda yaptigim olay buyuk bir grubu safe spotun onune kadar cekip sonra yukariya recallayip bu grubun altina fire field cakiyordum. 90larda falandi resist sanirim. Bir gun 2 tane bard geldi oraya , benim cektigim bir grubu provoke etmeye basladilar. Soyledim lutfen kendinize assagidan baska grup cekin bu grup benim dedim. " lol " falan dediler. Peki dedim gittim assagiya soyle 12-15 tane mage olan bir grup cektim. Bunlar " lol , look at him , he is helping us " dediler. O sirada yukari recallandim ve invis attim. Bu grup dondu bunlara, caktim 2 fire field altlarina bu grup bu 2 bard'a basili tuttu ( bkz. basili tutmak fps oyunlarda hic durmadan ates etmek manasinda , tetige basili tutmaktan geliyor )
Neyse garibanlarda 30-40 resist vardi sanirim ki yaklasik 2-3 saniye dayanabildiler. Sonra kahramanlarimizin ghostlari GM help buttonundan gittiler ( safe spot oldugu icin ghostlar stuck oluyor otomatik )

Bir sure sonra kahramanlarimiz gene geldi ( hirs yaptilar ). Bu sefer bir tanesi nightmare falan da getirmis. Kufur falan ediyorlar bir tanesi gm page aticam falan dedi oyle geyiklere basladilar. Neyse cektim bi grup daha , yaptim ayni olayi. Bu sefer potion falan da getirmisler , hirs yaptilar ya. Bu sefer 3 saniye yerine 6 saniye dayandilar. Helal yani. Adamin nightmare ina da verdiler bu arada. Orda ben invis halde kopuyordum zaten. 30-40 resistle oraya gelmis 15 mage e dayanmaya calisiyor lol.

Ultima da surekli eglenip koptugum 2 olay vardi:

1. Felucca da IDOC ( In danger of collapsing ) ev beklemek.
2. Baracoon da Silver serpent spawni

Bu 2 olayda eglendigim kadar hicbir yerde eglenmiyordum. Tam kaos ortami , kim kime veriyor belli degil. Surekli uluma sesleri ( Uo da biri olurken kopek ulumasi gibi bir ses cikartiyor ya )
kopardim hep.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
penthesilea, 23 June 2003 17:46 tarihinde demiş ki:
reslenemeyip karakter silme olayı herkesteki gibi bende de var :)
Ama ben daha komik bir olay anlatayım.
Res i öğrendim sonuçta, ama gm mage yok ortalıkta. Ben de moonglowda kasıyorum karakteri. Allahın ezikleri healer ı da kesmişler, ölünce kaldım mal gibi. Moonglow moongate i biliyordum, o sayede brit gate e gittim, amacım britain e gidip reslenmek. Neyse baktım bi yukarı bi aşağı yol var. Aşağı olana gittim, dakkalarca yürüdüm. En sonunda bir şehre vardım, oh ulen reslencez falan diye de sevindirik olmuştum bu arada. Abi tüm şehri dolaştım bir allahın kulunu bulamadım. Bi yandan küfrediyorum millete, ulan salaklar başkent bomboş siz mal mal diğer şehirlerdesiniz diye :)
Meğer Trinsice gitmişim eheheheh

ben ilk basladıgımda brite gidiorum die trinscie gittim bide aynı yoldan cove gittim nasi yaptıysam.[hline]Bowie Is Was Here.Bowie Copyright ®

Konu ile ilgili link.
-coLdwind-, 20 June 2003 00:50 tarihinde demiş ki:
hmm 400 galon sperm bir boşalmada.. helal olsun :p

Duke_Guybrush, 20 June 2003 00:56 tarihinde demişki:
neyse ki türkiyenin okyanusa kıyısı yok. walla ben bayaa su yutarım çünkü ehehe
Sosyal ağlarda paylaş

nbl da oynadığım zamanlarda, birisi nightmare inin adını "telefon faturası yüzünden babası" yapmıştı. Haliyle bir lord/lady i kestigiğinde msg olarak tüm servera şu gidiyordu...
"Lord bimnemne telefon faturası yüzünden babası tarafından öldürüldü" :P
onun dışında bir arkadaş da fazla uo oynamaktan rüyasında, bir arkadaşının ona telefon edip, "abi destard da dragon keserken öldüm gelip reslermisin" demesi üzerine otobüse binip destard a giderken bulur kendini:p[hline]Spartan
Avalon uo shard GM
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Goodness, 25 June 2003 01:18 tarihinde demiş ki:
Bunu Astaroth anlattı;

Bir sabah Astaroth Ankara'dayken Tiara'yı arıyor ve Tiara telefonu açar açmaz ne diyor?

"Bank"

ahhahahaha :)[hline]We`re sharing one eternity Living in two minds
Linked by an endless thread Impossible to break
Sosyal ağlarda paylaş

Wissy,

Asıl komedi o zamanlar şuydu.
Ben (Goodness), XenonCrescent ve Renodon (Darksun) Sinister'in o zamanlar mavileriydik. Minoc köprüde iki taktik yapardık.

1. biz maviler PK Sinister'lerin üzerine teleport ederdik ve maviler yanlışlıkla bize atak ederdi. Aggro olduklarından GZ içine girip guardlar ve lootlardık.

2. Water Elemental cast eden bir kırmızı köprünün GZ olan kısmına Water Elementali gönderir ve içlerinden en güzel zırhı giyene transfer ederdi. Güçsüz bir karakterimiz de Water tarafından öldürülmeye çalışılırken guards denirdi. Hem Water Elemental ölür, hem de itemleri iyi olan adam inerdi. Böylece loot alınırdı.

Anlatılacak çok şey var hakikaten...
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu snn de öğrenmeye çalıştığım zamanlarda bir arkadaşımdan yardımcı olmasını istemiştim..o zamanlar karakterimin adı Durnik idi..Haliyle bs idim.neyse işte bu yardımcı oldu bikac konuda bana..sonra lady idi bu..dedim ki nasıl lady oldun. o da, "senin gibi Durniklere yardım ede ede" dedi.ben de "hmm" deyip inanmıştım lol[hline]Spartan
Avalon uo shard GM
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Spartan, 25 June 2003 01:15 tarihinde demiş ki:
nbl da oynadığım zamanlarda, birisi nightmare inin adını "telefon faturası yüzünden babası" yapmıştı. Haliyle bir lord/lady i kestigiğinde msg olarak tüm servera şu gidiyordu...
onun dışında bir arkadaş da fazla uo oynamaktan rüyasında, bir arkadaşının ona telefon edip, "abi destard da dragon keserken öldüm gelip reslermisin" demesi üzerine otobüse binip destard a giderken bulur kendini:p[hline]Spartan
Avalon uo shard GM

onun soyle bi versiyonuda vardi:
"Lord bilmemne kiz arkadasinin abisi tarafindan olduruldu"[hline]"Fevaxium"
Vern "Krakilin" Clemente
Karakedi demiş ki:
bilim adamlarınada kafam girsin, gidip koyun falan kopyalıyorlar, lam herseyi klonladık bi koyun mu kaldı. git JLoyu klonla angelinayı klonla.
Sosyal ağlarda paylaş

Adını vermiyim ilk başladığım sharddı , oynu anlamadan bilmeden pk lık olayına girdim brit mezarın üstünde geziyordum 2 tane mavi gördüm saldırdım bunlara , bunnar beni çizmeye başladı yukarıya doğru koştum AHA!!!! bi baktım Lord Bloodless
yanına koştum PK kardeşim kurtar beni edalarıyla , herif bi kodu öldüm hehe 10 dk falan aralıksız küfür etmiştim elemana.

Sonradan öğrendim NPC olduğunu.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dagger, 22 June 2003 23:44 tarihinde demiş ki:
senin o ne anlarsın dedinn sharda 2 yılımı verdim ben
(detayını kurcalanayın) :)[hline]KABUL ETTİ! ARTIK Bİ SEVGİLİM VAR!
---
[Dagger v0.15b - Forum Auto Answering Program]
New Features:
- Anti-Chemical pack removed.
- Sphere knowledge removed.
- More being online time.

Eheh Degırcım Biras Detaya Girsek :) Efet Arkadaşlar Bir Gerçeği Açıklıyorum!! Degır Şimdiye Kadar Nblde 1,0 Skill Bile Kasmamıştır :P
Eheh Dalga Geçiorum Tabe Alınma :) Bak Sewgilinde Var Artık :)

Bare Bende 1 Anımı Anlatiim..
Uoya Yeni Başlamıştım NBLde.. Milletin Tipine Mipine Bakim Derken Yanışlıkla Wara Geçmişim.. Tabi Bende Farkında Dilim.. Milete Tıklıom Yu Mey Fleg Kriminıl Mriminıl Bişiler Dio.. Bende O Ekran Çıkınca Crimim Die Charı Silip Yeni Charı Açiodum.. Allah Bilir Kaç Tane Öle Char Silip Açtım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Hobbitte barbarız iki arkadaş...
Tenha serverdakiler bizi seyretmekte:

Arkadaş:SEnin ayağın kokmak..
Ben: Sniff, hayır koku senin donundan gelmek, sen yine altına yapmak..
Arkadaş:*burnunu karıştırır, pisliği üstüne sürer* hadi ikimiz banyo yapmak..
Ben: Biz şurda yıkanmak(brit bankın solundaki suda)
Arkadaş: Önce sen yıkanmak
Ben: Tamam..
(Arkadaş arkama gider, ben suya yaklaşarak ctrl+s ile eğilirim. O anda arkadaş *adamı suya iter* yazdı, bu yazınca anında bağlantım koptu, sanki harbi suya düşmüşüm gibi ehuehu. Tabi UO oynayanların bir yığın anısı vardır daha...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Spartan, 25 June 2003 01:15 tarihinde demiş ki:
Avalon uo shard GM

O dediğini bana arkadaşım söyledi ama arkın söylediğine göre doğrusu şu:
Lord Angel of Death Karnesi Yüzünden Babası Tarafından öldürüldü...
EHEHEHEEHEH :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...