Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hikaye Yarışması v.2.01

Gimli

Öne çıkan mesajlar

"Gimli süpersin huaaa!" demek istedim görür görmez :)

-2000 K sınırlaması olsun
-Hikayenin başına bir tane 800x600 resim[kitap başlığı gibi] koyma imkaanı olsun.[hikayedeki yorumları etkilemiyecek şekilde]
-FRP konuları hariç olsun :] (amanın taş gelecek şimdi)[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

UYARI!:Evcil yaşayanlar için uygun değildir!
Hiç Bitmeyen Özgürlük...Pédalé!
Sosyal ağlarda paylaş

Çok basite kaçmacılık oluyor. Gizemli bir hava yaratmak için "Gizemli yabancı pelerinini savurdu bara girdi karanlık bir köşeye oturdu" gibi cümleler görüyoruz. Hiçbirimizin hayatının içinden olan hikayeler değil bunlar. Ya da "20.000 ork a karşı tek başına kılıcını çekti ve hücuma geçti. Buğday tarlasında hasat yapıyormuşçasına orkları kesti" Hadi bakiyim bu ne şimdi? Gerçekçilik olması lazım yazılan yazıda bence.[signature][hline]Aklımı kaybettim hükümsüzdür.
DeviantArt Gallery
Sosyal ağlarda paylaş

cabuk belirlesek kurallari da bende katilabilsem

ulkeden gidiyorum 1 haftaya[signature][hline]"Es irrt der Mensch so lang er strebt." - Faust I: Prolog im Himmel / J.W. v. Goethe
42
"Do you ever just get down on your knees and thank God that you know me and have access to my dementia?" - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy
Sosyal ağlarda paylaş

verilen kelimeleri kullanma zorunluluğu gibi kısıtlayıcı şeyler olmasın
tür ve kelime sayısı limiti de olmasın
yani yazarları sınırlamayalım

fantastik e niye karşı çıkılıyor anlamış değilim o da güzel bişiy.
moku çıkarılmış, "babam oduncuydu orclar öldürdü intikam almak için archmage oldum" diye giriş yapan bi hikaye zaten beğenilmez/okunmaz[signature][hline]Fıleşşh off follınn encılsss
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Antimodes52, 18 Ağustos 2004 23:03 tarihinde demiş ki:
Bence tam tersine bu imgeler çok önemli, böyle somut imgelerden yola çıkarak ne kadar uzağa gidebilirse yazar o kadar dile hakimdir... Ayrıca bunlar olmazsa çok uçar yani bir aşk hikayesiyle bilimkurgu hikayesi aynı kefende olmak zorunda kalır...
[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

bırakın da şuraya oturup uğraşıp yazacağımız birşey ortaokul kompozisyonundan farklı olsun.dilde bir sürü kelimenin olmasının mantığı farklı şeyler anlatabilmektir, insanların eline üç beş kelime tutuşturursan alacağın sonuç benzer olur, özgünlük kalmaz.ha diyorsan o kelimeler hikayenin etrafında döneceği yörüngeler değil de sadece laf olsun torba dolsun diye konuyor, o zaman bir cümleye hepsini doldurup sunarım tabii bir anlamı olur mu tartışılır.[signature][hline]Fıleşşh off follınn encılsss
Sosyal ağlarda paylaş

FRP türü yapılmasın derim, değerlendiren insanlar orc nedir elf nedir bilmek zorunda değil, onu bırakın çok kötüleşti bu hikayeler ve bayağı oldu bir yerde de, yani ne kadar yaratıcı yazılsa da her baldur's gate oynayıp LOTR izlemiş ipini koparan bir frp hikayesi yazıyor nasıl olsa yeni bir yere varılmıyor bunlarla.[signature][hline]Eski kız arkadaşıma mesaj atarım:
-Uyudun mu?
-Hayır sen?
Arkadaşımla telefonda:
-Naber abi?
-İyiyim saol sen?
-Ben de iyiyim... naber?
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yani bence mucize gibi fantastik olabilecek şeyler konular olsun ancak forgotten realms, dragonlance gibi kalıplaşmış fantastik dünyalar üstüne hikaye yazılmasın...[signature][hline]Eski kız arkadaşıma mesaj atarım:
-Uyudun mu?
-Hayır sen?
Arkadaşımla telefonda:
-Naber abi?
-İyiyim saol sen?
-Ben de iyiyim... naber?
Sosyal ağlarda paylaş

frp = fantastic role playing

yani fantastik hikayelerin hiçbir türü olmasın diyorlar ister orclu ister büyücülü ister herhangi bi alternatif zaman/mekanda geçen.tabii sadece sword and sorcery tarzını istemeyip "fantastik" kelimesini seçip çok daha geniş bir alana hitap etme hatasına düşülmüşse..bilemem.[signature][hline]Fıleşşh off follınn encılsss
Sosyal ağlarda paylaş

Kelime yada Sayfa sınırlaması olmazsa herkez dayar döşer?
Ben şahsen 10 hatta 20 sayfa yazarım ama kimse okumaz sonuna kadar...
En azından "belirli" bir sınırlama olması taraftarıyım..
Eskiden GameShow daki CADALOZ köşesinde "ÇATAL,BIÇAK,KOVA,KÜL" gibi kelimeler verilir,bununla hikaye yazılırdı.
Mantıklı ve güzel olarak Öyle bir şeyde olabilir...
FRP olmasın konusuna tekrar FRP olmasın diyorum,zira bunuda Antimode tepede güzel antimod etmiş ;) [tüh,uymadı ama]..
-Zaman sınırlaması yapmasak bile,en azından Bir topic açıp,tüm hikayelerin içine yazılmasını sağlayabilelim derim..
Yarışma tarzı olmasa bile herkezin hikayesi bir ortamda olur güzel güzel.[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

UYARI!:Evcil yaşayanlar için uygun değildir!
Hiç Bitmeyen Özgürlük...Pédalé!

Edit:Eksiklerin düzeltilişi

[Bu mesaj Halfmumi tarafından 05 Eylül 2004 02:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ilkinin formatini niye bozuyoruzki?

bence digeri gayet basarili bir sistem uzerine kurulmus[signature][hline]"Es irrt der Mensch so lang er strebt." - Faust I: Prolog im Himmel / J.W. v. Goethe
42
"Do you ever just get down on your knees and thank God that you know me and have access to my dementia?" - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de formatı değiştirmenin bir alemi yok

Ancak şunu hatırlatmak istiyorum, kaliteli bir yarışma yapacaksak dragonlance yada forgotten realms de geçen hikayeler gerçekten abuk sabuk kaçacak.

Hmm nası yapsak bilemiyorum. Bilim-kurgu / fantazi yazıma karşıyız diyerek işin içinden sıyrılmak da çok doğru olmayacak.
O zaman şu şekilde işin içinden çıkmayı öneriyorum:

- ultima yada başka bir yayınlanmış frp dünyasını baz alan hikayeler olmamalıdır. İlla fantazi yazılacaksa, yazar kendisi birşeyler üretmek durumundadır.

Dersinizki yok pelerinini çekti yok karanlık köşeye çekildi gibi klişeler kullanılır, kalite çok düşük olur böyle olursa, onu da bence okuyucuya bırakalım. Buradaki insanlar sonuçta iyi yazıyı öyle yada böyle tanıyacak düzeydeler.

Öyle bir yazıyı buraya koyan utansın.[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

Ya çok basit bence şöyle olsun:
-Format değişmesin (2K kelime sınırı, belirli kelimelerin kullanım zorunluluğu...)
-Forgotten Realms, DragonLance gibi kalıplaşmış fantazi dünyaları kullanılmasın.
-Adam gibi bir puanlama sistemi konulsun, imlâdan tutun kullanılan kelimelerin türkçe olup olmayışına kadar çok sıkı bir şekilde puan verilsin.
-1., 2. ve 3.'ye tag verilsin :P
Bunlar var aklımda şimdi...[signature][hline]Eski kız arkadaşıma mesaj atarım:
-Uyudun mu?
-Hayır sen?
Arkadaşımla telefonda:
-Naber abi?
-İyiyim saol sen?
-Ben de iyiyim... naber?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...