Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Others - Diğerleri

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

Yönetmen:Alejandro Amenábar
Yazar:Alejandro Amenábar
Oyuncular:
Nicole Kidman
Fionnula Flanagan
Christopher Eccleston
Alakina Mann
James Bentley
Eric Sykes
Elaine Cassidy
Renée Asherson
Gordon Reid
Keith Allen
Michelle Fairley
Alexander Vince
Ricardo López
Aldo Grilo
Yapım Yılı:2001
Tür:Dram, Korku, Gerilim
Süre:101 dk.
[hline]
Bu güne kadar bu film hakkında nasıl topik açılmamış şaşırdım ve açmaya karar verdim.

Çok sevdiğim yönetmenler arasındaki Alejandro Amenábar' ın 2001 yapımı dahiyane gerilim filmi. Alejandro Amenábar' ı 1996 yılında yazıp-yönettiği ama ülkemize geçen senelerde gelen Tesis filminden hatırlarsınız. Tabii bir de The Others filmi ile aynı sene yazdığı (yönetmeni kendisi değil) Vanilla Sky filmini de unutmamak gerek tabii.

Her ne kadar korku gerilim olarak görülse de bence daha çok gerilim ön planda. Nicole Kidman' ın ününe ün ekleyen ve süper bir oyuncu olduğunu tekrar kanıtladığı filmi denilebilir.

Seyretmeyenler için ne yapıp edilip seyredilmesi gereken türünün iyi örneklerinden olan The Others IMDB de Top 250 yer alıyor ve izleyicilerden 7,9 puan almış.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
İlk defa izleyebildim.
Çok ilginç gerçekten farklı bir filmdi özellikle ne oldugunu anlamakta biraz zorlandım acıkcası.

Şimdi bakalım dogru anlamısmıyım,

[burada spoiler tagı olması lazımdı, ama olmamış olamamış sildim o yüzden / nefr]

Dogrumu?[signature][hline] The Truth is out There

[Bu mesaj Nefr tarafından 19 Eylül 2004 13:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Anlamadığım birkaç konu var, en sondaki birkaç sahne işte, doğru mu değil mi söylersiniz.

[spo1=Spoiler]Şimdi bunlar hayaletler eve geldikleri ilk andan itibaren. Gerçi ilk 5 dakka izleyemedim. Neyse işte en sonunda anlıyoruz ki ev Victor denilen çocukla babasının. Ama o zaman yaşlı kadın neyin nesi? Bana şöle bi genel olarka annatırsanız çok sevinirim ya..[/spo]

Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
jankis, 16 Haziran 2004 20:45 tarihinde demiş ki:
amenabar, vanilla sky'ın orijinal versionu olan open your eyes'ı yönetti. penelope cruz onda da oynuyordu.

daha sonra uyarlama olarak hırsız amerika tom cruiselu vanilla sky'ı çekti onun yönetmeni cameron crowe.

hatta, diger filmin senaryosunu ilk okudugumda.. direk topic acmistim gaz olaraktan.. "vanilla sky kolpaaa" ama daha sonra gelen cevaplar "Eee? Biliyoz zaten" seklinde olunca, bi kotu olmustum :P[signature][hline]Meshcharakou -ElitE-
Sosyal ağlarda paylaş

tüm arkadaşlar diğerlerini çok ii olduğunu sölüo ama bi türlü izleme fırsatım olmadı kanald de bekledim digitürk un infosu oynuo dio ama dandik bi dizi war o sırada bende kapattım napıım:)

Bu arada ghaldszar ın ilk kez bi mesajını görüyorum nickinin altındaki resim çok güzel :)[signature][hline]Prima, Quae vitam dedit,hora carpsit

Nascantes morimur,finisque ab orgine
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrar sorayım. Spoiler butonunu kullanamıyorum netscape de tıklanmıyo. O Yüzden eski yöntemle soruyorum.

!!!!!!! SPOILER !!!!!!!!

Film hakkında emın olmadıgım seyler var sımdı, Nicole Kidman ve cocukları aslında ölü. "Digerleri" dedikleride aslında onlar yani Evin yaşayan yeni sahipleri o arabası olan hani Victor diye cocukları olan aile. Hatta bi medyum kadın sayesinde, Nicole kidman ve cocuklarıyla iletisim kuruyolar.

Yani burada Ölüleri anlatıyor aslında bi nevi. Her zaman ölüler canlıları rahatsız ederdi bu filmde canlılar ölüleri gibi bi anlam cıkardım

Dogrumu anlamısım merak edıyorum.

SPOILER bitti

Nicole Kidman'ın filmde canlandırdıgı kadının adını unuttum o yuzden öyle yazdım.[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=Filmin Konusu]$imdi konuyu anlatacam ama isimleri hatirlamiyorum bir kadin var ve bu kadinin iki tane cocugu var bu cocuklar i$iga kar$i duyarli derileri yaniyor sanirim i$ikta boyle bir hastalik vardi neyse kadin evdeki hizmetcileri kovunca yeni hizmetci aliyor eve ve bir zaman sonra evde garip olaylar olmaya ba$liyor evin hayaletli oldugu izlenimine kapiliyoruz. Evin kucuk kizi surekli digerleri ile temasa geciyor ve onlari istemediklerini soyluyor annesi deliriyor ve her defa hizmetcilere patliyor ha bu arada kadinin esi dunya savasinda asker kadin yillar gectikten sonra bile hala savasta oldugunu saniyor adamin en sonlarina dogru hizmetcilerin canina tak edince hizmetciler evde yasayan kadin ve cocuklarin mezarlarini aciyorlar saklami$lar bilmedikleri icin en sonunda evdeki "digerleri" surekli perdelere taktigi icin perdeleri sakliyor ve cocuklar gunes isigi goruyor cocuklara bisey olmadigini anlayan anne bir gun cocuklarini cinnet gecirip yastikla bogdugunu ve kendini cifteli ile vurdugunu hatirliyor babada yillar once dunya savasinda olmus ve digerleri eve tasinan normal insanlarmi$ hizmetcilerde basindan beri yavas yavas olayi anlatmaya calisiyorlarmi$ boyle enteresan cok orjinal bir konusu var filmin[/spo][signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....
Sosyal ağlarda paylaş

Ya benım Spoiler calısmıyo yandakı ama kodunu tam olarak anlamadm ozelden atarsan sevınırım aynı sekılde :)

Yine SPOILER
Bu arada yani hikayede basından berı anlattıgı ve gosterdıgı cocuk ve kadınlar aslında digerleri yani ölüler dimi?[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...