Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dünyayı aydınlatan güneş değilmiş

rahatsiz

Öne çıkan mesajlar

said:
Dünya’yı aydınlatan, Güneş ışınlarını aydınlığa çeviren gündüz dediğimiz varlıktır.

hayir, Allah'tir.
''O, güneşi bir ışık (kaynağı), ayı da (geceleyin) bir aydınlık (kaynağı) kılan, yılların sayısını ve hesabı bilmeniz için ona menziller takdir edendir. Allah, bunları (boş yere değil) ancak gerçek ile (hikmeti gereğince) yaratmıştır'' Yunus Suresi 5. Ayet. ;)

günesle dünya arasindaki uzaklik 150 milyon küsür km. biraz daha uzak veya yakin olsa olmazdi. iste Allah Günesle dünyanin arasindaki uzakligi biz kullari icin en yararli olacak bicimde belirlemis ve günesi canlilarin hizmetine vermistir. elhamdüllillah.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka arkadaşlarınız yok derecek kadar az. Her aktiviteyi buradan arkadaşlarınızla yapıyosunuz. Gezme kültürünüz yok. Galaksi'yi tanıma kültürünüz yok. Gezegenleri tanıma kültürünüz yok. Kafanız tek bakış, yasam formu çeşitliliğine hazır değilsiniz. Geziyorum diyeniz de tatava. Galaksi'nin her yerini gezdim diyo, ara clusterlarda bir esnaf stationina uğramamıştır mesela. Duyulmuş clusterlari görmüştür.
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

said:
Dünya’yı aydınlatan, Güneş ışınlarını aydınlığa çeviren gündüz dediğimiz varlıktır.

günesle dünya arasindaki uzaklik 150 milyon küsür km. biraz daha uzak veya yakin olsa olmazdi. iste Allah Günesle dünyanin arasindaki uzakligi biz kullari icin en yararli olacak bicimde belirlemis ve günesi canlilarin hizmetine vermistir. elhamdüllillah.

bok. yanıyo dışarısı lan.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

İlahiyat adı altında din eğitimini anlıyorum da prof. ünvanı vermek, üniversitede bölüm falan açmak ilginç geliyor.

Hayır ateist de değilim ama saçma bence.

ilahiyat yani teoloji din ustune egitim degildir, dinleri arastiran egitimdir ve atheist yetistirme potansiyelide bri hayli yuksektir normalde

teolojide din felsefesi en basindan itibaren arastirilir, ilk shamanlardan tutun ilkel dinlere, mithlere herseyi krucalar teoloji, olmasi gerekende odur ki teoloji ustune akademik kariyer kasmis adam normalde dindar cikamaz zaten ehuehu

ama insanalr gerizekali oldugu icin "universitede din egitimi" kalibinda anliyor bunu, eh okulda boyle anlayinca dunyanin en tirt programalridnan biri karsiniza cikiyor, sabahtan aksama islam agirlikli 3 dini ogreniyor, onun ustune ulema olmaya calisiyorlar, haliyle teolog olarak FAIL damagsini yiyorlar saniyesinde

acin bakin cogunun tezini, tirttan otedir, bugun turkiyed eilahiyatin duayeni denilen yasar nuri ozturkun tezini acik okuyun birsuru hata doludur, sakattir

ama deveye sormuslar boynun neden egri diye
nerem dogruki demis

o hesap iste turkiyede
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...