Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni dönemde CHP

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

hala tartışmanın başına ve sonuna benle ilgili yorumlar serpiştirip bir de delikanlı gibi benle bunları tartış diyorsun tavrın çok rahatsız edici bunu tekrar bildirmek istiyorum.

Bu ne yani

said:
Neyse...Kafan karışmasın, o kadar demagojiye kafa yorduktan sonra yazdıklarım sıkıntı yaratmasın. Bu kadar yeter şimdilik.

Bu adam gibi tartışmak mı yoksa saygısızlığa devam mı?

Yazdığın şeye gelince sen sadece partini baş figürü olan insanların yaptığı şeylere konsantre oluyorsun. evet DTP'nin önde olan figürlerinin bugüne kadar sergilediği davranış bu. Aynen Baykalın CHP içersindeki kadroyu kendi görüşleri doğrultusunda şekillendirmesi gibi. Fakat dediğim gibi DTP içersinde DTPyi bir çözüm partisine çevirmeye çalışan insanlar yok değil. Aynı şekilde DTP'ye oy vermesinin sebebi aynı doğrultuda olan insanlar da yok değil.

Ayrıca istediğin tarzda da örnekler bulabilirim sana (ama dediğim gibi partinin ana figür olan insanların davranışları arasında kayboluyor tabi bunlar ama olmadığı anlamına gelmez)

http://www.yuksekovahaber.com/haber/muhtarlar-sorunlarini-anlatti-14184.htm

Al bu da bir başkası

said:
İşte Meclisteki BDP'li milletvekilerimizin meclis kürsüsündeki konuşmaları:

17/Aralık /2010 Cuma
BDP GRUBU ADINA MEHMET NEZİR KARABAŞ (Bitlis)
Değerli arkadaşlar, bir köy adı veriyorum. Burada hem Erzurum milletvekilleri hem de sayın AKP yetkilileri herhâlde üzerinde dururlar. Erzurum'un Hınıs ilçesi Demirci köyünde yirmi haneli deprem konutları 2007'den beri elektriksizdir. Bu konuda kaç defa istemleri, talepleri oldu, dile getirdik, hâlâ sorun çözümlenmemiş.

Sırrı Sakık'ın Muş'ta ve DTP Milletvekilli MEHMET NEZİR KARABAŞ ise mecliste grup adına Hınıs'ın sorunlarını dile getirmesinden hemen sonra Erzurum Tedaş Bölge Müdürlüğünden yetkililer konutlara elektrik vereceğini Demirci Köyü Muhtarı Cemil Kırdağ'a bildirmişlerdir.

BDP'nin konuyu gündeme getirmesinden hemen sonra Saadettin Aydın söz konusu köyün elektrik direklerinin dikilmesi için hemen ihale yapılması talimatı vermesinin ardından Demircililer elektriğe DTP milletvekillerin desteğiyle kavuşmuşlardır.

Elektriğe kavuşan Demircili vatandaşlar ile yaptğımız mülakatta konutlarına elektrik verilmesi için DTP'nin çabasından dolayı Sırrı Sakık'a, Mehmet Nezir Karabaş'a ve Barış ve Demokrasi Partisi'ne teşekkürlerini iletmemizi istediler.

Ağır kış şartları olduğu halde karda direkler dikmesine ve Demircililerin aydınlanmasına yardımcı olan tüm BDP'li milletvekillerimize teşekkürlerimizi Hınıs Medya olarak sunuyoruz.

said:
Silopi Belediye Başkanı Emin Topurlu, DTP Merkez Yöneticisi Muhsu Kunur, DTP ilçe yöneticileri, İl genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte ilçeye bağlı köyleri ziyaret etti.
Silopi Belediye Başkanı Emin Topurlu, DTP Merkez Yöneticisi Muhsu Kunur, DTP ilçe yöneticileri İl genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte köy ziyaretlerinde bulundu. Silopi ilçesine bağlı Başköy (Tılkebin), Özgen (Salatun), Çiçekli(Zura), Karaman (Zura Jori) ve Çardaklı (Kolya) köylerine giden başkan köylüler tarafından ilgiyle karşılandı. Toğurlu, köyü sakinleri tarafından köy girişinde büyük bir ilgiyle karşılanan Toğurlu, köy odasında ağırlandı. Muhtar, ihtiyar heyeti ve köy sakinleriyle sohbet eden Toğurlu, köylülerin sorunlarını dinledi. Toğurlu, köylülerin ihtiyaçlarına yönelik notlar alarak, imkânları ölçüsünde yol, su ve kanalizasyon sorunlarını çözeceklerini belirtti. Toğurlu, insanların birlik ve dayanışma içinde olmasının önemine işaret etti. Toğurlu, “size layık olmak için hizmetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu. Kadınlar ve çocuklarla özel olarak ilgilenen Toğurlu, zor ve sıkıntılı günlerin geride kalacağını belirtti. Köylüler de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek başkana teşekkür etti.
Sosyal ağlarda paylaş

:)

Türkiye Cumhuriyeti üniter bir devlettir.
Yani ırk, dil, din esasına göre federasyonlarla ayrılmış bir devletin konfederasyonu şeklinde bir devlet oluşumu değildir.

Özerklik isteyen istediği kadar anlamını değiştirmeye, yumuşatmaya çalışsın; üniter yapının bozulup Türkiye'yi önce gevşek konfederasyona ve daha sonra da AB Özerklik Şartı'nın kabulü ile birlikte (Kemal Kılıçdaroğlu bu şartları kabul ettiğini açıkladı)zaman içerisinde ekonomik olarak iyice güçlenen özerk bölgelerin kendi kaderini tayin hakkını(self determination)kullanmaları ile bu özerk bölgelerin bağımsızlığına götürecektir. Irak'ta Kürt Devleti kuruldu. Bağımsızlığı ilan etmeleri Amerika'nın BOP'taki son rötuşlarına göre her an olabilir. Suriye'de olan biten ortada. Kürtler yoğun bir şekilde Türkiye sınırındaki köylerde yaşıyorlar. İran daha sonra ki hikaye ama özünde Sevr'de kastedilen büyük Kürdistan işte bu. Çok mu fazla paranoyağım? Bence hayır. Her şey ortada. YSK 7 BDP'linin seçime katılmasına kanuni engel olduğunu söylüyor. O gün güneydoğuda ayaklanma oluyor, yakılıyor, yıkılıyor, medyanın güya demokrat kalemleri hukuku bir tarafa bırakıp "böyle şey olur mu kardeşim, demokrasiye zarar verir" diyor, hükümet her zaman ki gibi İLERİ DEMOKRAT kimliğini sergiliyor, CHP'nin başındaki adam "nasıl Tayyip'in politikaya girmesini sağladıysak BDPlilere'de yardım ederiz" diyor ve tabii bu ortamda Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk oluyor ve YSK tükürdüğünü yalıyor, bu 7 kişi aslında milletvekili olamayacakken milletvekili adayı oluyorlar. Şimdi de yanılmıyorsam hepsi seçildi. Ama aynı tarihte sudan gerekçelerle seçimlere katılmalarına izin verilmeyen ÖDP ve YP için kimse kılını kıpırdatmıyor. İleri demokrasi bu ülkede çünkü son zamanlarda ya Kürtçülere, ya da şeriatçılara uygulanıyor.
Es verdim........
Sosyal ağlarda paylaş

1991'den beri bdp çizgisinin sağlıklı bir şekilde mecliste temsil edilmesi fln yalan direk zaten.

bdp mecliste en çok soru önergesi veren partiydi sanırım 23. dönem,pek çok farklı konuda.

ya kusura bakmayın sonradan gelip tartışmaya dahil olmak istemiyordum ama,biraz rasyonel olun yahu sizde.
Sosyal ağlarda paylaş

HighSelf said:

ben savunuyorum, amacım da troll değil, askeri kalkınmalarının yasak olması haricinde gider özerklik verirsin adamın tek istediği içişlerinde kendi eğitim masrafını şusunu busunu geliştirmek.

doğu anadoluyu zerre umursayan yok ki ? özerkliği hakediyolar.

ülkücü müsün ?

bu doğu anadolunun verimli bir toprak olup olmamasından ziyade başka şeyleri de içeriyor. uluslararası saygınlıktan tut (bu saygınlık için ne politik manevralar yapılıyor önemsiz bir şey değil yani), ülkenin genel olarak bütünlüğünün sağlam olmasına kadar daha gerçekçi sebepleri var. bu tarz şeyler bir başladı mı çorap söküğü gibi gider, osmanlı bunun iyi bir örneğidir. bir noktaya kadar tolerans göstermek insan haklarının gereğidir (ana dilde eğitim vs) elbet ama bir noktadan sonra da kesin bir tavırla dur demek gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

HighSelf said:

ben savunuyorum, amacım da troll değil, askeri kalkınmalarının yasak olması haricinde gider özerklik verirsin adamın tek istediği içişlerinde kendi eğitim masrafını şusunu busunu geliştirmek.

doğu anadoluyu zerre umursayan yok ki ? özerkliği hakediyolar.

ülkücü müsün ?

ülkücü olmakla ne alaka? ne kadar sığ bi adamsın ya geçen gün akpye oy vercem ülke kötüye gitcek isyan çıkcak diyen liseli değil misin sen tey allam
Sosyal ağlarda paylaş

ya tamamen doğru demişsin ben de komploları biliyorum ve çoğu aslında komplo değil onların olucak şeylerdir. ama madem güçsüzüz bari körü körüne üniter olalım dersek baskıcı bi sistem olucaz.

hoş gerçi kim ne kadar baskıcı olursa o kadar başarılı oluyo ormanda yaşıyoruz. bugün bizi zayıflatan yarın dünyayı yeni dünya düzeniyle yönetmeye kalkışır.

geçici olarak sırf hayatta kalma güdüsü için üniter kalmak tamam. onu da kökten bi devrim yapıp farklı bi sisteme geçene kadar uygularız ondan sonra herkes kendi yoluna zaten, şuanki sistem çok yakında tamamen çökücek
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

17/Aralık /2010 Cuma
BDP GRUBU ADINA MEHMET NEZİR KARABAŞ (Bitlis)
Değerli arkadaşlar, bir köy adı veriyorum. Burada hem Erzurum milletvekilleri hem de sayın AKP yetkilileri herhâlde üzerinde dururlar. Erzurum'un Hınıs ilçesi Demirci köyünde yirmi haneli deprem konutları 2007'den beri elektriksizdir. Bu konuda kaç defa istemleri, talepleri oldu, dile getirdik, hâlâ sorun çözümlenmemiş.

Sırrı Sakık'ın Muş'ta ve DTP Milletvekilli MEHMET NEZİR KARABAŞ ise mecliste grup adına Hınıs'ın sorunlarını dile getirmesinden hemen sonra Erzurum Tedaş Bölge Müdürlüğünden yetkililer konutlara elektrik vereceğini Demirci Köyü Muhtarı Cemil Kırdağ'a bildirmişlerdir.

BDP'nin konuyu gündeme getirmesinden hemen sonra Saadettin Aydın söz konusu köyün elektrik direklerinin dikilmesi için hemen ihale yapılması talimatı vermesinin ardından Demircililer elektriğe DTP milletvekillerin desteğiyle kavuşmuşlardır.

Elektriğe kavuşan Demircili vatandaşlar ile yaptğımız mülakatta konutlarına elektrik verilmesi için DTP'nin çabasından dolayı Sırrı Sakık'a, Mehmet Nezir Karabaş'a ve Barış ve Demokrasi Partisi'ne teşekkürlerini iletmemizi istediler.

Ağır kış şartları olduğu halde karda direkler dikmesine ve Demircililerin aydınlanmasına yardımcı olan tüm BDP'li milletvekillerimize teşekkürlerimizi Hınıs Medya olarak sunuyoruz.

said:
Silopi Belediye Başkanı Emin Topurlu, DTP Merkez Yöneticisi Muhsu Kunur, DTP ilçe yöneticileri, İl genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte ilçeye bağlı köyleri ziyaret etti.
Silopi Belediye Başkanı Emin Topurlu, DTP Merkez Yöneticisi Muhsu Kunur, DTP ilçe yöneticileri İl genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte köy ziyaretlerinde bulundu. Silopi ilçesine bağlı Başköy (Tılkebin), Özgen (Salatun), Çiçekli(Zura), Karaman (Zura Jori) ve Çardaklı (Kolya) köylerine giden başkan köylüler tarafından ilgiyle karşılandı. Toğurlu, köyü sakinleri tarafından köy girişinde büyük bir ilgiyle karşılanan Toğurlu, köy odasında ağırlandı. Muhtar, ihtiyar heyeti ve köy sakinleriyle sohbet eden Toğurlu, köylülerin sorunlarını dinledi. Toğurlu, köylülerin ihtiyaçlarına yönelik notlar alarak, imkânları ölçüsünde yol, su ve kanalizasyon sorunlarını çözeceklerini belirtti. Toğurlu, insanların birlik ve dayanışma içinde olmasının önemine işaret etti. Toğurlu, “size layık olmak için hizmetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu. Kadınlar ve çocuklarla özel olarak ilgilenen Toğurlu, zor ve sıkıntılı günlerin geride kalacağını belirtti. Köylüler de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek başkana teşekkür etti.

:) Kardeşim, seninle iyi ki aynı iş ortamında çalışmıyoruz. Sen hiç duymadın mı, durmuş bir saat bile günde iki kez doğru vakti gösterir. BDP'liler mecliste ekonomi, kültür, tarım ve sosyal yaşam hakkında suya sabuna dokunmadan bazı öneriler de bulunmuşlar. Bunu yadsıyamam. 1488 tane soru ve araştırma önergesi vermiş BDPliler geçen yasama döneminde. Bunların arasında işte bu alıntıladığın gibi şeyler var ama çoğunlukla bak neler için önerge vermişler. He başlamadan, bu saatten sonra BDP'nin mecliste gerçek amacının ne olduğunu da mı tartışalım? Yani sen kişisel olarak BDP'nin Türkiye'nin birlik, bütünlük ve beraberliğinden yana olduğunu mu düşünüyorsun?Ben yine tekrar edeyim, milletvekillerinin çoğunun kendi bölgelerinin köylerinden haberleri yok. Bömlgeye Mardin, Diyarbakır ya da Hakkari'de eylem yapmaya ya da eylem yapanlara destek olmaya gittiler, gidiyorlar.:
* 1930 Ağrı Zilan katliamının araştırılması

* Faili meçhul cinayetler

* 1995 Gazi Olaylarının araştırılması

* 12 Mart 1971’de yaşanan Kızıldere Katliamının araştırılması

* Faili meçhul cinayetlerin, karanlıkta kalan olayların araştırılması

* Hakkari Geçitli katliamının bütün boyutlarıyla araştırılması

* JİTEM faaliyetleri ve faili Meçhul cinayetlerin araştırılması

* Faili meçhul cinayetler

* 1 Mayıs 1977’de yaşanan olayların araştırılması

* Tunceli’deki faili meçhul cinayetler

* Şemdinli’de 12 köylünün öldürülmesi olayının araştırılması

* 1938 Dersim olaylarının araştırılması

* Kürt sorununun neden ve sonuçlarının araştırılması

* Zorunlu göç mağdurlarının yaşadığı sorunlar

* Kürt sorunundan kaynaklı toplumdan gizlenen hakikatlerin araştırılması

* Geçmişten günümüze uygulanan asimilasyon politikaları

* “Terör tazminatı”nın uygulanmasından doğan sorunlar

* Suriye’ye göçeden vatansızların sorunlarının araştırılması

* Anadilde eğitim göremeyen çocukların yaşadığı sorunlar

* Anadil eğitimi alamayan vatandaşların karşılaştığı sorunlar

* Anadil yasağının olumsuz sonuçları

* Anadilde eğitim yasağının yol açtığı sorunların araştırılması

* Toplu mezarların araştırılıp sorumluların açığa çıkartılması

* Şeyh Sait ve Seyit Rıza’nın mezar yerlerinin araştırılması

* Toplu mezarların araştırılması

* Toplu mezarların araştırılması

* Dersim’in kayıp kızlarının araştırılması

* Şırnak’ta güvenlik güçlerinin yol açtığı ihlallerin araştırılması

* İnsan Hakları Savunucularına yönelik engellemelerin araştırılması

* Orantısız güç kullanma eğiliminin nedenlerinin araştırılması

* Seyahat özgürlüğünü engelleyen hukuk dışı uygulamalar

* Mayın vakalarının araştırılması

* Muğla’da yaşanan saldırının bütün boyutlarıyla araştırılması

* Sınırda yaşanan kaçakçı ölümlerinin araştırılıp, önlemlerin belirlenmesi

* Cenazelere işkence olaylarının araştırılması

* Irkçılıktan kaynaklı nefret suçlarının bütün boyutlarıyla araştırılması

* Askeri alanlardaki mayınların yol açtığı sonuçlar

* Newroz’da yaşanan olaylar

* İşkence ve kötü muamelenin önlenmesi için alınacak tedbirler

* Van-İran sınırında yaşanan ölümler

* Van’daki Newroz olayları

* Toplumsal olaylara orantısız güç kullanımı

* Ağrı’da seçimler sonrası yaşanan olayların araştırılması

* Mayın kurbanlarının araştırılması

* Mıhellemilerin yaşadıkları sorunların araştırılması

* Romanların sorunları

* Göçmenlerin yaşadığı sorunlar

* Etnik grupların araştırılması

* Türkiye’de yaşayan göçmenlerin sorunları hakkında

* Alevilerin karşılaştığı sorunlar

* Koçerlerin sorunları

* Hançer timleri

* Koruculuk sisteminin kaldırılması için bir meclis araştırması açılması

* Koruculuk sisteminin yol açtığı tahribatların araştırılması

* Oda isimlerinde “Türk” ifadesinin “Türkiye” olarak değiştirilmesi

* Şapka ve harf kanuna aykırılığı düzenleyen TCK 220’inci maddede değişiklik

* Hakkari Üniversitesi’nin adının Hakkari Ahmedê Xanî olarak değiştirilmesi

* Soyadı kanununda değişiklik

* Türk Harf Kanunu’nda değişiklik

* İki üniversitede Kürt dili ve edebiyatı bölümü kurulması

* Tunceli ilinin adının Dersim olarak değiştirilmesi

* Değiştirilen yer isimlerinin yeni isimlerle kullanılması

* 21 Mart Newroz Bayramının resmi tatil ilan edilmesi

* 21 Mart’ın resmi tatil günü ilan edilmesi

* Kürt işadamlarına yönelik faili meçhul cinayetlerin araştırılması
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca meclis boyutunda nasıl çözülür bilmiyorum ama meclise ülkede kürt sorunu olduğunu sürekli olarak hatırlatan bir öğe olması çok önemli bu bir. ve daha önce söyledim bunu yapacak yeni bir parti kurup onun 10-15 sene ön çalışmasını yapıp politikaya girmesi gibi bir lüksü yok bu ülkenin. dolayısla elde olan, tanınan bir partini hızla değiştirilmesi bana daha mantıklı geliyor. CHPden gördüğümüz üzere bir parti yarım senelik bir süre içersinde bile çok hızlı vizyon değişiklikleri yapabiliyor. neden bu BDPde olmasın eğer içinde bu soruna daha makul bir şekilde eğilmeyi isteyen insanlar varsa?
Sosyal ağlarda paylaş

Konuşucaklar, her şeyi konuşucaklar. Bir çözüme varana kadar konuşulcak, tartışılıcak. Fakat uzaklaştırıcı olmayacak. Uzlaşmacı olucak. Kıyılar, iç anadolu, güneydoğu anadolu o kadar kolay bölünücek bi şey değil öyle. Suriye'ye, Yemen'e, Balkanlar'a, Hicaz'a, Semerkant'a yakınlaşıp onların sorunlarını çözmek için alternatifler üreten Türkiye, kendi sorunlarıyla da yüzleşicek. Kaçmıcak. Kaçmadığı zaman zaten farklılaştığını hissedeceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de onu diyorum,

sonuçta bilgini aldığın yer medya. medya da medya değil ne kadar takip edeni varsa o kadar zararlı olan bişey. ben her zaman internet araştırmalarına ve alternatif medyaya güvenmekten yanayım, o da az bi güven zaten, kolay kolay inandırıcılığa ulaşmaz bi bilgi birisi "böyle olmuş" dediği zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Yatıyorum.
Gün içinde girebilirsem devam ederim.

Edit: yeni gördüm dogmeat.
Hayır o listeyi tartışılması kötü diye yazmadım.
Kastettiğim BDP Kürtçü bir parti. O listedekilerin 90%'ı bunun böyle olduğunu ispatlamaya yeterli. Yani 80 öncesinin MHP'sinden hiçbir farkları yok ve daha da tehlikeliler çünkü bölünmeye götüren şeyleri savunuyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
. Biliyor musun bu zamana kadar mecliste Türkiye'nin hangi sorunu ile ilgilendiler? Bölgenin hangi sorunu ile ilgilendiler? Ya da bölgede hangi köyler gezip hangi sorunlarını dile getirdiler? Cevap vereyim sen inanma git araştır. Hiçbir köyü gezmediler. Hiçbir köyün sorununu dinlemediler ve dolayısıyla meclise anlatmadılar.

Benim söylediklerim tamamen tutarlı ve bu söylediğine cevap. Dediğim gibi BDPnin ön figürleri malesef kürt milliyetçisi ve bu yönde gösterdikleri tavırlar arasında gözden kaçacak derecede az kalıyor ama sen bunların bile olmadığını iddia ediyorsun. ben ise bunların olduğunu iddia ediyorum. ayrıca listelediğin şeylerin önemli bir kısmı da ciddi konular. onların araştırılmasında ne gibi bir sorun görüyorsun anlamadım. örnek vermek gerekirse:

said:
* Anadilde eğitim göremeyen çocukların yaşadığı sorunlar

* Anadil eğitimi alamayan vatandaşların karşılaştığı sorunlar

* Anadil yasağının olumsuz sonuçları

* Orantısız güç kullanma eğiliminin nedenlerinin araştırılması

* Irkçılıktan kaynaklı nefret suçlarının bütün boyutlarıyla araştırılması

* Etnik grupların araştırılması

* Türkiye’de yaşayan göçmenlerin sorunları hakkında

* Alevilerin karşılaştığı sorunlar

* İki üniversitede Kürt dili ve edebiyatı bölümü kurulması

* JİTEM faaliyetleri ve faili Meçhul cinayetlerin araştırılması

* 1938 Dersim olaylarının araştırılması

* Kürt sorununun neden ve sonuçlarının araştırılması

* Zorunlu göç mağdurlarının yaşadığı sorunlar

* Kürt sorunundan kaynaklı toplumdan gizlenen hakikatlerin araştırılması

Mesela bunlarına araştırılmasında ne gibi bir sorun görüyorsun. En az doğu köylerinin yaşadığı sorunlar kadar gerçek sorunlar bunlar ve büyük bir ciddiyetle üzerine eğilinmesi gerekiyor. Bunların araştırılmasını engellemeye çalışmak evet ırkçılıktır ve asimilasyon politikasıdır. Bir etnik grubun kendi dilinde eğitim almasına engel olmak da kültürel asimilasyondur. Belki savaş sonrası dönemlerde gerekli bir uygulama olabilir bilemiyorum öyle zamanlarda yaşamamış biri olarak ahkam kesmek istemiyorum ama içinde bulunduğumuz senelerde bu ülkenin çözüm adına yüklenebileceği bir sorumluluktur bu (resmi dilin değişmesi değil, anadilde eğitim).

Ayrıca BDPli milletvekilleri kendi köylerinin sorunlarını bilmiyor diyorsun hiç sanmıyorum bunu. Elinde bu yönde bir bilgi vs varsa göster.

said:
O listedekilerin 90%'ı bunun böyle olduğunu ispatlamaya yeterli.

O listedekilerin %90ı bu ülkenin çok ciddi sorunları. Onları araştırmamak etnik ayrımcılık, ırkçılık vsdir insan haklarına aykırıdır. O sorunları mecliste dile getirmeyen bir parti ayrımclık yapıyordur. O sorunların mecliste dile getirilmesinden rahatsız olan bir parti ise en basidinden ırkçı bir partidir ve bu ülke için AKP'nin ahlak anlayışını dayatma politikası kadar tehlikeli bir politika izlemektedir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

HighSelf said:

ben de onu diyorum,

hamsilipilav burası laf atma yeri değil hadi canım git uyu sen, kendine bak biraz kitap oku basit tartışmalar dönen yerlerde alıştırma yap falan bi ilk. ya da git kumda oyna ne bileyim

hahah :D iki film seyrettin bakunin okudun da anarşizmin ruhunu kaptın hemen paşam akpye oy verecekmişte ülke iyice kötüye gidecekmiş isyan çıkacakmışmışmışmışmış hey yavrum :D merak etme yeterince kitap okumuş birisiyim de senin söylediğin şeylere gülmek için okuma yazma bilmese de olur insan.
Sosyal ağlarda paylaş

onu diyorum gülüp geçenler değil tartışma ortamına gelenler ciddiye alınır zaten, gülüp geçeni kim hatırlıyo? ben değil arkadaşların hatırlar onların da bişeyinde olmaz.

otorite yanlılarını haksız çıkarmaya bayılıyorum zaten, her türlü konuda varım uyanmamı bekle sen sdfkjds v for vendetta izleyip gelmedim ben buralara merak etme

http://images.habervitrini.com/haber_resim/hasan_cemal4.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...