Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Perinçek mi, Kürkçü mü?

cetintas

Öne çıkan mesajlar

cetintas said:

Atatürk'ten sonra gelmiş geçmiş en büyük Türk olan RAUF DENKTAŞ

cetintas said:

cetintas said:

cetintas said:

I rest my case your honour.
Sosyal ağlarda paylaş

odatv nin yazısı tarafsız bir yazı değilki, bende sana burda 2 sayfa dolusu kürkçü nün nelerle mücadele ettiğini neler yaptığını yazarım, hadi okuyunda öğrenin derim,

kıyaslama yaparsak şahsi görüşüm perinçek yeri geldi kürt tarafında siyaset yapan yeri geldiği zaman mustafa kemal atatürk üzerinden siyaset yapan , yeri geldimi amerika cia üzerinden siyasat yapan bir liderdi. Yani hep ön plana çıkmak için bir şeyleri kullanmaya çalıştı bu yüzden de savunduğu ideolojinin kaynağını özümseyemedi.

mücadele etmedimi etti saygı duyarım ama çok fazla şekil değiştirdiği için ben pek hoşlanmıyorum kendisinden. Hiçbir zaman sabit ve kendi ideoloji olmadı arkasında durabildiği.

kürkçü için tek bir cümle söyleyim, devrimcidir. Duruşu sabittir. kızıldere üzerinden adama "niye ölmeden sen" deme cahilliğini gösteren kuş beyinlilere inat yıllarca mücadele eden hapis yatan gerçek bir devrimcidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Anason said:

O fotograf hakkinda, roportaj icin gittigini soylemisti.

Sadece röportaj değil amaç, Apo'ya "adam ol, Amerika'nın, Avrupa'nın dümen suyundan çık, silahları bırak, devlete teslim ol, akan kan dursun" demeye gitmiş. Ama Apo hain işte, hainliğinden vaz geçer mi? Bizler (ben dahil) Perinçek'in o kampa gitmesini yanlış buluyoruz. Bulmaya da devam edeceğiz. Ama devrimci insan bizim düşündüğümüzü yapmaz, kendi düşündüğünü yapar. Yanıldığında özeleştirisini yapar, haklı çıkınca da tarihteki yerini alır.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Anason said:

O fotograf hakkinda, roportaj icin gittigini soylemisti.

Sadece röportaj değil amaç, Apo'ya "adam ol, Amerika'nın, Avrupa'nın dümen suyundan çık, silahları bırak, devlete teslim ol, akan kan dursun" demeye gitmiş. Ama Apo hain işte, hainliğinden vaz geçer mi? Bizler (ben dahil) Perinçek'in o kampa gitmesini yanlış buluyoruz. Bulmaya da devam edeceğiz. Ama devrimci insan bizim düşündüğümüzü yapmaz, kendi düşündüğünü yapar. Yanıldığında özeleştirisini yapar, haklı çıkınca da tarihteki yerini alır.

bu arada perincek denmis
script yazilana kadar

http://www.atin.org/images/guncel/per01.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

cetintas said:

Sadece röportaj değil amaç, Apo'ya "adam ol, Amerika'nın, Avrupa'nın dümen suyundan çık, silahları bırak, devlete teslim ol, akan kan dursun" demeye gitmiş.

abi sen cidden inanıyor musun bunun böyle olduğuna?

Çeşitli yerlerde açıklamaları var, youtube da kendi ağzından açıklaması var, apo'nun yakalandığı zaman ki bu konu ile ilgili sorgusu var, aynı seçimler de perinçek'in kabul etmediğini o zaman ki shp'nin kabul edip dicle, zana ,vs.'yi meclise taşıdıkları gerçeği var(3 Aralık 1993 tarihli Milliyet, Sabah ve Özgür Gündem'de “Ben Doğu Perinçek’e 1991 seçiminde SHP’nin bana verdiği 21 milletvekilliği kontenjanından 5’ini teklif ettim, o tenezzül etmedi” diyor Apo haini), PKK'nın Türkiye'de ilk katlettiği kişilerin AYDINLIKÇIlar olduğu gerçeği var (1980 öncesinde Gaziantep’te Zeki Ön, Tunceli’de Adil Turan, Tunceli Nazimiye’de Hasan Erkılıç, Maraş’ta Mehmet Ongan ve İnan Özdemir başta olmak üzere TİKP-o zaman İP yok- bu bölgede sayısız şehit vermiştir. ), Aydınlık hareketini 20 senedir takip ettiğim, içini-dışını bildiğim gerçeği var. Tabii ki inanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bu perıncek ve ocalan gorusmesınde perincek oraya işçi partisi başkanıydı, ocalana silahı bırak siyasi yoldan mücadele et bende işçi partisi olarak sana destek olayım, bu savaşı biterelim amacı ile gitmiş, yani bahsettiğim gibi savaşı bitiren kişi olurum belki diye bir hayalle gitti oraya işçi partisi olarak, ama yaptığının büyük bir yanlış olduğunu sonra kendide kabul etti,

zaten perincek ın sorunu bu, kendi ideolojisinin arkasında durmak yerine hep bir şeyleri kullanarak ön plana çıkmak istedi, tansu çiller zamanında yatıp kalkıp cia ajanı bu diyordu belki haklı olduğu yerler vardı ama o kadar abuk sabuk kullandıkı bunu insanlar artık gülüyordu haline, sonra birden en koyu atatürkçü oluverdi vs.. yani hep bir şeyleri kullanarak bir yere gelmeye çalıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

tinu, eleştirinin içeriğine katılmıyorum ama saygı duyuyorum, doğru düzgün tartışabildiğim kişilerden birisisin.
Sadece bir düzeltme yapayım, o zaman İşçi Partisi yok, Sosyalist Parti var ve Perinçek başkan değil, MKYK üyesi.

saydim 4 defa perincek demissiniz ustteki mesajlarda
http://www.atin.org/images/guncel/Per09.jpg
http://www.atin.org/images/guncel/Per01.jpg
http://www.atin.org/images/guncel/Per02.jpg
http://www.atin.org/images/guncel/Per03.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor, minion senin gibi adamlar için pati'de kullanılan bir terminoloji. Körü körüne düşmanlık-hırs-nefret bürümüş gözlerini.

Rauf Denktaş ve Perinçek'in ilgisini, ilişkisini, dostluğunu dahi bilmiyorsun. Hayır, bilmemek ayıp değil ama bilmeyen bir insan olarak hala daha bu bilgisizliğini cümle içerisinde kullanıp elin şeyiyle gerdeğe girme hevesin cehaletle değil de neyle açıklanabilir? Çete halinde de, tek tek de gördüğün gibi sizlerle tartışmaktan-yazışmaktan çekindiğim yok.

Söyleyince de anlamıyorsun, anlama sorunun da var. Bunun için de senin adına çok üzgünüm.
Sosyal ağlarda paylaş

1974-1976 arası dönemde böyle saçma sapan bir tavırları oldu Perinçek ve arkadaşlarının. Sonradan özeleştiri yapıp o dönemdeki fikirlerinin ve Kıbrıs ile ilgili değerlendirmelerinin yanlış olduğunu kabul ettiler.
Şu an Rauf Denktaş ve Perinçek iki iyi dost.

http://www.guncelhaber.com/dunya/denktastan-baskan-perinceke-selam!-470488.htm
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...