Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kürtçe ezan

calimero

Öne çıkan mesajlar

---::: OKUNUŞU :::---
Sübhânekellâhümme ve bi hamdik ve tebârekesmük ve teâlâ ceddük (ve celle senâük *) ve lâ ilâhe ğayrük.
---::: ANLAMI :::---
Allah'ım! Sen eksik sıfatlardan pak ve uzaksın. Seni daima böyle tenzih eder ve överim. Senin adın mübarektir. Varlığın her şeyden üstündür. Senden başka ilah yoktur.

abi fazla egoist değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:

---::: OKUNUŞU :::---
Sübhânekellâhümme ve bi hamdik ve tebârekesmük ve teâlâ ceddük (ve celle senâük *) ve lâ ilâhe ğayrük.
---::: ANLAMI :::---
Allah'ım! Sen eksik sıfatlardan pak ve uzaksın. Seni daima böyle tenzih eder ve överim. Senin adın mübarektir. Varlığın her şeyden üstündür. Senden başka ilah yoktur.

abi fazla egoist değil mi?

ve celle senauk cenaze namazında okunuyo hehehe
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

kendi dilinde ibadet edemeyen,ne oldugunu bilmedigi/anlamadıgı bir takım ses/kelime/heceler yumagını cıkararak ibadet eden/ettigini sanan bir toplum çöptür,salaktır,yozdur.

insanlık konuşmayı, iletişimi öğrendiğinden beri bu boku yiyor, böyle abicim işte tüm dinlerin genelde kabul ettiği bi dil var çoğunlukla. Ha illa reform yapacam dersen, o zaman tüm havası sihri kaçıyor geriye tapılcak bişi kalmıyor, insanlığın çoğu bu tarz dinlerle mutluysa bence başlarına iş açıp kaosa gitmenin anlamı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Hem evrensel dindir diyorsun, bütün insanlığa gönderilmiştir diyorsun, hem de anlamadığın anlamayacağın bir dilde ibadet etmeye zorlanıyorsun. Yıllardan beridir çözemedim. Dinin hala birçokları tarafından suistimal edilmesi, halkın aslında din konusunda çok şey bildiğini zannederken cahil kalması bu yüzden işte. Kimse bilmiyor ki. Türkçe çevirisi demeyin bana. İnsan kendi dilinde ibadet edemedikten sonra, o dinin özünü nasıl tam kavrayabilir, nasıl anlayabilir....
Neyse çok derine girmeyelim artık...

Mevcut sartlar altinda katilmaktayim.

"roket adam" said:

Düşünsene abi, gece 5
ALLAH BÜYÜKTÜR ALLAH BÜYÜÜÜKKTÜÜÜÜRRR

diye bir sesle uyanıyorsun.

İlk birkaç ay falan ilk dönem ruh sağlığımı kaybederim ben. Arapça kalsın.

Senin de soyledigin gibi tamamen alismayla alakali, ceviri ve anlam kaybetmeyle alakasi bile yok.

BabacumMostors said:

emrah ablak'ın bir karikatürü vardı imam minareye çıkıyordu da kısık sesle "gelin la" diyordu, boğazı şişmiş imam

Ahahah cok karikaturu gormeden bile guldum buna bayagi.

Fistan said:

okunmasın şu devirde ezan mezan

Bu devirde ideali aslinda tum dinler icin cagri sesleri vs.leri kalkmali zaten. fakat din vs reform, hele de turkiye :)

Viktor said:

yahu ben bu bdp lileri giderek daha cok sevmeye basladim lan asfdfads

ahah en guzel tespitlerden biri gene viktor'a ait.

"Tatar Ramazan" said:

Genel bir çağrı işte ya, Hıristiyanlıktaki çanı değiştirip zil yapıyolar mı mesela? Bide Türkçe Tanrı uludur Tanrı uludur diye baarsa bi adam sabahın köründe sanırım çok kişi dalga geçerdi, hatta küfrederdi. O yüzden böyle iyi, bi orcinalliği var en azından.
İlla kürtçe ezan isterim diyende bi zahmet K.Irak'a geçiversin, yakın oraya zaten

Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

"nutella yerim" said:

kendi dilinde ibadet edemeyen,ne oldugunu bilmedigi/anlamadıgı bir takım ses/kelime/heceler yumagını cıkararak ibadet eden/ettigini sanan bir toplum çöptür,salaktır,yozdur.

insanlık konuşmayı, iletişimi öğrendiğinden beri bu boku yiyor, böyle abicim işte tüm dinlerin genelde kabul ettiği bi dil var çoğunlukla. Ha illa reform yapacam dersen, o zaman tüm havası sihri kaçıyor geriye tapılcak bişi kalmıyor, insanlığın çoğu bu tarz dinlerle mutluysa bence başlarına iş açıp kaosa gitmenin anlamı yok.

ana dil de din kaosa götürmez bence
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...