Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

128K Kablo vs 256K ADSL

Abus

Öne çıkan mesajlar

said:
elm, 28 Ağustos 2004 20:13 tarihinde demiş ki:
Cable dls düşük ping alır .Mesala 10 altına bile inebilir tabi alt yapısı güzelse türkiye için zor tabi :( Dsl benim bildiğim 30-40 altı pinglere hiç bi sekilde inemiyo sınırı o kadar olması lazım.Hatta bence dsl cok gereksiz bir şey cable varken ama galiba daha ucuz ki bir çok ülke kullanıyor.

Yoo hiçde öle değil trace routede neredeyse 1ms görücem :) ama 2mb[signature][hline]«³¹®¤R_e¤³_X¤³¹x¯²-»
Can't Remember Anything Can't Tell If this Is True or Dream Deep down Inside I Feel to Scream.....
Üye hatalarını 173-110-143 nolu icq'ya bildiriniz..
Sosyal ağlarda paylaş

Kablo yok bulunduğum yerde hatta kablolu tv bile yok oyüzden 2 seçeneğim war 1 bizim siteye özel koçnet long reach ethernet bağlantı tahsis etti onu kullanıyorum ama cok sık tıkanıyor oyunda koşarken takılıyorum etrafımda cok kişi varsa . Şuanki bağlantım 64/16 acaba onu 128/32 yapsam ve öyle bir denesem mi?[signature][hline]You hate me to say that i did not obey!!!
Sosyal ağlarda paylaş

adsl in bolgede bulunan kullanıcı sayısıyla alakası yok sadece kendi portun uzerinden kullanıyorsun kablonun kotu yanı budur zaten ozellikle benim bulundugum yerde kablo aksam 6 dan gece 12 ye kadar tıkalı kalıyor buda herkesin kendi portu olmamasından dolayı bence en iyisi 256 adsl dır hem downloadınız iyidir hemde ucuzdur 128 cablo 70 milyondu galiba yanlıs hatırlamıyorsam sonucta aynı fiyata 2 kat hızlı download edersiniz

Ayrıca 256 adsl le 28kb ın usutunu goremedim 28 ustu goren varsa nasıl yapılır bir bilgisi olan varmi nasıl tam performansa getirebiliriz download hızımızı[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

ben senin dostun deilim bi yakının deilim dooru düzgün cevap yaz! .Şu anda 3 arkadaşımda 128 adsl var ve ultima online second age oyununu takılmadan Kasıntısız oynuyolar.[signature][hline]"If freedom is short of weapons, we must compensate with willpower."

[Bu mesaj Maedhros_Laorx tarafından 02 Eylül 2004 15:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Maedhros_Laorx, 02 Eylül 2004 15:30 tarihinde demiş ki:
ben senin dostun deilim bi yakının deilim dooru düzgün cevap yaz! .Şu anda 3 arkadaşımda 128 adsl var ve ultima online second age oyununu takılmadan Kasıntısız oynuyolar.

Maedhros_Laorx , Mr Angel daha kabloya yeni kavuştu kendisi çok heyecanlı, kara deliğim neti çekerim modunda,dik kafalı,sabit fikirli bir arkadaş o yüzden pek dikkate alma.Heyeacnlı genç[signature][hline]Love is Divine
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar durum şudur. sadece uo oynuycam, bir de basit bir iki şey çekeyim olsun bitsin diye düşünüyorsanız,
gidin 128k adsl size yeter de artar bile.
fiyat/performans olarak adsl çok iyi.

ancak derdiniz, elinizdeki bağlantıyı sonuna dek kullanmaksa, mutlaka kablo almanız gerekli. Kablo pahalı, ama performans olarak çok daha iyi.

64k kablo alırsanız, hızınız 128/32
128k kablo alırsanız, hızınız 192/48
256k kablo alırsanız, hızınız 256/64
512k kablo alırsanız, hızınız 512/128 oluyor.

64k kablo internet kullandım, şimdi de 256k kullanıyorum.
64 ile download hızım 16, upload hızım 4 idi, oyunlarda Eagleeye'ın 256k adsl'si kadar ping alabiliyordum. Özellikle CS'de gördüm bu olayı.
256k kabloya çıktım. Evet pahalı, ama kablonet'e ödediğimiz parayı almıyorlar artık. bu yüzden bir anda çok ucuzladı internet, 512k'ya çıkcaktım o yüzden, ama kıbrısa gitçeğim için vazgeçtim.

Eagleye 23-25 ile download yaparken, ben 30-32 ile yapıyorum. Bu 3-4kb/sn sizin için önemliyse, oyunlarda ping önemliyse, kablo internet alın.
ama adsl alsanız bile lag olmaz UO gibi bir oyunda, merak etmeyin.

said:
Valeron, 28 Ağustos 2004 20:07 tarihinde demiş ki:
vallahi 256k adsl'im varda catir catir oynuyorum her oyunu 23 kb la download'imida yapiyorum

valla ben de 32 kb ile download yapıyorum 256k kabloda :)

said:
hatneren, 28 Ağustos 2004 20:41 tarihinde demiş ki:
64 kablo 512 adsl den daha iyi ping veriyormuş

türkiyede 64 kablo aslında 128k hız veriyor.
128 kablo ise 192k hız veriyor.
yani 64 kablo ile 4kb/sn upload imkanın var. 256k kablo ile ise 8kb/sn upload edebiliyorsun.
Oyunlarda adsl'de upload çok düşük deniyor, pingler bu yüzden daha kötü adsl'de. Kabloda ise birşey değişmiyor.

said:
Kithnos, 28 Ağustos 2004 21:43 tarihinde demiş ki:
ahhh ah ne zmn bi fransadaki gibi 1mbit lik baglantiya ayda sadece 20 euro wererek sahip olcaz

ahh ahh ne zaman japonyadaki gibi 20 euroya 10mbit internetimiz olacak?
ah ahh ne zaman koredeki gibi 10mbit'e kadar internet beleş olacak?

said:
-MrBomb-, 30 Ağustos 2004 00:20 tarihinde demiş ki:
kablonun inanılmaz güzel bi teknik desteği war

gerçekten inanılmaz abi.
adamlar bilgisayarlarında senin faturaları ödediğini görmüyor diye,
"faturayı ödeyin öyle yardım edicez" diyorlar.
faturayı ödedim ben diyince de
"o zaman faxla bana" diyor
elinde çekic olsa dövüceksin o derece..

kablo internetin en sevmediğim yanı bu. adamlar deli ediyor insanı. Anca ekip gönderiyorlar o güzel olay.[signature][hline]imza günü
Sosyal ağlarda paylaş

Bonecrushera katılıyorum.
Kablo.net interneti farklı ve yaygın kullanmak istiyenler için ideal ve gayet performanslı.

Ama Teknik destek için aynı şeyi söyliyemem. Izmırdeki Kablo.net'de çalışanların öküz oldugunu bilmeyen kalmadı sanıyorum. Aynı şey diger iller içinde geçerliymiş duydugum kadarıyla.[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

said:
mrangel, 02 Eylül 2004 03:15 tarihinde demiş ki:

SEN ULTİMAYI NE SANDIN
çocuk oyunu değil bu 128 DSL ile UO KASINTISIZ oynanmaz varsa tersini dien buyursun yazın !

Oynanır ! Server yeterince hızlıysa boşsa oynanır lagı hissetmessin bile.[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

said:
ben senin dostun deilim bi yakının deilim dooru düzgün cevap yaz! .Şu anda 3 arkadaşımda 128 adsl var ve ultima online second age oyununu takılmadan Kasıntısız oynuyolar.

Dostla yakınlıkla ne alakası var ben o ara ters bi cvp verdim sayalım (abartılmaya değmez ama) ztn scilim temiz değil o yüzden beni bilen bilio bu arada ben illada cablo demiom Abus nerden çıkartmış onuda anlamadım bende 128 cablo varken UO kasıo kalabalığa girsem neyse konumuz o değil
Nebula'nın forumlarına girdim 1 kere ona ozel şifre açtırmakla uğraştım 3-4 gün sonra TÜM Forumlardan atıldım!
Sinirlenip baştan açtırdım Sİlencer'a (Nebula'nın staff'ı) tek kelime laf dedim akşam yine atıldım forumlardan bitek caddeciyiz.com'un forumlarından atılmadım şu ana kadar burdada gün sayıyom AZ KALDI...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mrangel, 02 Eylül 2004 21:15 tarihinde demiş ki:
said:

Dostla yakınlıkla ne alakası var ben o ara ters bi cvp verdim sayalım (abartılmaya değmez ama) ztn scilim temiz değil o yüzden beni bilen bilio bu arada ben illada cablo demiom Abus nerden çıkartmış onuda anlamadım bende 128 cablo varken UO kasıo kalabalığa girsem neyse konumuz o değil
Nebula'nın forumlarına girdim 1 kere ona ozel şifre açtırmakla uğraştım 3-4 gün sonra TÜM Forumlardan atıldım!
Sinirlenip baştan açtırdım Sİlencer'a (Nebula'nın staff'ı) tek kelime laf dedim akşam yine atıldım forumlardan bitek caddeciyiz.com'un forumlarından atılmadım şu ana kadar burdada gün sayıyom AZ KALDI...

Senin sorunların beni ilgilendirmez..Ben uyarımı yaptım,zorlama istersen.[signature][hline]"If freedom is short of weapons, we must compensate with willpower."

[Bu mesaj Maedhros_Laorx tarafından 03 Eylül 2004 17:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

İnternetten oyyun konusunda baya deneyimliyimdir biraz anlatıyim.

Önce kablonun nasıl internet dağıttığını çok basit ve anlaşılır anlatıyim.

Bir havuz düşünün. bu havuzun altındabir sürüde musluk. 35 mb lik bu havuzun altındaki bütün musluklar (kullanıcılar yane) açıksa sen o bağlantıyı losslu alırsın ve tam alamazsın. hani oyunda kesik kesik gidersinya işte bu o.

eğer bölgende az kişi varsa yani kullanıcı azsa inanılmaz rakamlara çıkabilirsin. yani 128 kbps balantı ile 150 kb (kilo byte) ile dl yapabiliyorsunuz (gözlerimle şahit oldum ve yalan hız değildi)

Kablonun bir avantajı ms yani ping olayının az olması. yani gönderdiğiniz ve aldığınız veriler daha çabuk gidip gelmesi.

adsl de ise ms olayı biraz daha fazla. bir de bölgeye göre hızı değişiyor.

şimdi sizin asıl bilmeniz gereken bölgenizdeki diğer kablo ve adsl kullanıcılarının durumu. bölgenizde derken mümkünse kendi binanızda. 3 bina ötenizde fiber optik kablo olup sizde olmayabilior. bunları öğrenip almalısınız.

ultima konusunda ise eğer büyük bir combata girdiyseniz 10 kb alış ve 10 kb verişe kadar çıkabiliyor balantı kullanımı. eğer karşılayamazsa bunu balantınız uo gibi bir oyunda aniden gri olabilir dünyanız : )

cs de ise 5 kb alış ve 5 kb veriş yetebiliyor.

unutmayın önce araştırmanızı yapın sonra balantını alın.[signature][hline]Si quis vis pacem, para bellum
Sosyal ağlarda paylaş

said:
uyushuk, 03 Eylül 2004 18:57 tarihinde demiş ki:
şimdi sizin asıl bilmeniz gereken bölgenizdeki diğer kablo ve adsl kullanıcılarının durumu. bölgenizde derken mümkünse kendi binanızda. 3 bina ötenizde fiber optik kablo olup sizde olmayabilior. bunları öğrenip almalısınız.

ben nerden bilebilirim benim bölgemde kaç kişi adsl yada kablo kullanıyo?[signature][hline]"If freedom is short of weapons, we must compensate with willpower."
Sosyal ağlarda paylaş

bölede kablo internet kullanan azsa 150kb/sn'ye çıkarız diye birşey yok.

Türkiye'de CS serverlarındaki oyuncular yeni yeni Kablo internet'e geçerken kabloya geçtim ben de. O zamanlar SNN'de felan çok packet loss olurdu, 3 kareden biri donardık oyunda öyle idare ettik uzun süre.

Şimdi Yeni yeni insanların taşındığı bir mahalledeyim.
256k internetim var ve 32kb/sn max çekebiliyorum.

senin dediğin, benim aldığım dönem öncesinde, hız limiti olmadığından birçok kişi uç limitlere kadar varabiliyordu.
ama şimdi öyle birşey yok.
Kablo internet'in yeni kurulduğu bir yere de gitsen 32kb/sn ile çekersin, çok kullanılan bir bölgede de 32kb/sn ile çekersin (256k hızdan bahsediyorum)

Bazı şeyler oturdu Kablo internet'te, o yüzden limitlerini aşman imkansız, bazı programlar/hack teknikleriyle hızını yükseltsen de, hemen farkediyorlar ve sana ceza yazabiliyorlar.[signature][hline]imza günü
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
said:
mrangel, 02 Eylül 2004 21:15 tarihinde demiş ki:
said:

onun için de artık gün saymaya başla.

adsl 256 ve üstü avantajlı.[signature][hline]before honor is humility.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazın arkadaşla cs oynuyorduk onda 512k adsl var bende 256 kablo var pinglerimiz hemen hemen aynıydı,adamın download hızıda 60kb. Başka bir arkadaş var başka biyerde oturuyo onda da 512k adsl var,onunda hızı download hızı 60kb fakat oyunlarda pingi benim iki katım falan. Yani adsl'e güven olmuyor bence temiz temiz al kablo. Tabi oyun oynamıyorsan adsl derim.[signature][hline]Zegard/Hibernia - Lancelot
Crosby,Stills,Nash & Young
oh yeaah tikkysi: "Fuck you anuna Koyim!"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...