Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Task Force

sirplayA

Öne çıkan mesajlar

Dun gece grup la beraber kasarken artik ilerleyen saatlerde level 18 olurum diye sormustum Devvo'ya oda bana yalan olur diyerek asagilamistir :)

Ve azim ve Silezya fark'i ile bir grup'la beraber Task Force yaptim.Hepinizin gormesini istedim

[signature][hline]Living for

[Bu mesaj sirplaya- tarafından 30 Ağustos 2004 08:31 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj sirplaya- tarafından 30 Ağustos 2004 08:34 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız dikkatinizi çekerim, ICQ, MIRC, MSN hepsi açık. Beyefendinin aralarda kaybolmasının sebebi anlaşıldı.[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."

Lord Soth, Knight of the Black Rose
Sosyal ağlarda paylaş

Task force'u birbirine bağlı ardarda görevler olarak düşünün. Steel Canyon, Skyway City gibi büyük bölgelerdeki Trainerların yakınında bulunan Hero'lardan alınıyor, Positron, Synapse gibi.

Task Force'a başladığınızda görevler büyük çoğunlukta indoor görevler oluyor ve bütün görevlerin tamamlanması grubun gücüne bağlı olarak 4-5 saat sürüyor. XP ve influence kazancı gerçekten çok iyi. Her Task Force'un sonunda bir Archvillain bulunuyor ve Task Force tamamlandığında her oyuncuya 1 ya da 2 enchantment veriliyor, Task Force sırasında moblardan düşenler de cabası. Örnek dün akşam Noyan'la katıldığımız Task Force başında enchantmentlarımın çoğu "out of level" iken, Task Force sonunda hemen hemen bütün enchantmentlar Dual-Origin olmuştu...
Sosyal ağlarda paylaş

Synapse'in (Level17-21) verdiği Task Forceun sonuncu görevinden önce çıkan monsterın resmi:

Babbage

[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."

[Bu mesaj DA2019 tarafından 31 Ağustos 2004 13:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Dun 6 saatlik bi task yaptik. basta bi fg idik sonlara doru 4 kisi ile bitirdik. bu ne ya amma uzun suruyomuş Tf ler yap yap bitmedi ama 3 lvl aldım dun. lvl 15 oldum su an baya iyi geldi bu:) fly ida aldım misss. iide para birikmişti 40k falan ama 5 parca ench aldım bitti. duel origin amma pahalıymıs. ama baya iyiler traininglerle benden dusuk lvl ları bile zorla olduruyodum su an lvl 15 mobları bi zapp pesinede bi lightning boltla öldürüyorum .surunuyomusum önceden:)[signature][hline]DAOC
Katil-lvl 50 parasız asker-kay
Necroll-lvl 50 kurbaga suratlı necro-kay
CoH
Sardius-magic/controller-justice
Sardius II-magic/blaster-justice
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada sormak istedigim bi iki soru var.
1- lvl 15 de aldıgımız title i degistirme sansımız var mı? yanlışlıkla tusa bastım ve adım the sardius II oldu ehe title ı secemeden basmısım.
2-dun aksam ilk TF mi yaptım simdi daha sora yapacaklarım farklı mı olcak veya surekli aynısını mı yapcaz bu neye gore degisiyor. tf yi grup lideri alıyo onun yapıp yapmamış olması mı önemli?[signature][hline]DAOC
Katil-lvl 50 parasız asker-kay
Necroll-lvl 50 kurbaga suratlı necro-kay
CoH
Sardius-magic/controller-justice
Sardius II-magic/blaster-justice
Sosyal ağlarda paylaş

ehe bizde dün pati level 22-26 lar yaptık bir tane yap yap bitmedi yahu, ama neredeyse herkez level atladi, ya da herkez mi?
sorularına gelince benim bu konularda pek bilgim yok, bu arada sibgle originler var onlar daha da pahalı

vay be demek 3 level atladın, aslında benim de şu defender la bir task force a girmem lazım, noel baba sende gel abi eğleniriz, daha doğrusu ben seni mob peşinde koşturacağım :P daha doğrusu ben eğleneceğim *sinsi sinsi güler*
*OOOooooOoOOOOOoooo* uo da ölüm süper ses, ne alaka demeyin birden aklıma geldi paylaşayım dedim

aaaaaarrrrrrrrrrrrgggggggggggghhhhhhhhh
*diye bağırır çok gazdır*[signature][hline]try not.
do.
or do not.
there is no try.

[Bu mesaj Jo_jixu tarafından 06 Eylül 2004 12:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Soth, 06 Eylül 2004 10:45 tarihinde demiş ki:
bu arada sormak istedigim bi iki soru var.
1- lvl 15 de aldıgımız title i degistirme sansımız var mı? yanlışlıkla tusa bastım ve adım the sardius II oldu ehe title ı secemeden basmısım.
2-dun aksam ilk TF mi yaptım simdi daha sora yapacaklarım farklı mı olcak veya surekli aynısını mı yapcaz bu neye gore degisiyor. tf yi grup lideri alıyo onun yapıp yapmamış olması mı önemli?

1. Level 25de alacağın 2. title sırasında değiştirebilirsin, ozamana kadar "The Sardius II" olarak kalacaksın. :-P

2. Her TF ayrı mob grubunu kapsıyor. Misal 21-26 arası Freakshow TFsi yapılıyor. 21-26 arası hep aynı TFyi yapabilirsin. Grup liderinin yapıp yapmamış olması bir şeyi değiştirmiyor.

İyi oyunlar,[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."

Sosyal ağlarda paylaş

Biraz çeviri yapalım paticikte bulunsun - belki Eagle bunu rehperlerden birine ekler.

City of Heroes'da 5 farklı task force bulunmaktadır:

1. Positron Task Force. (15 görev)
Alındığı yer: Steel Canyon
Level: 10-15
Genel düşman: Çeşitli
2.Synapse Task Force.(11 görev)
Alındığı yer: Skyway City
Level: 15-21
Genel düşman: Clockworks
3.Sister Psyche Task Force (14 görev)
Alındığı yer: Independence Port
Level:20-26
Genel düşman: Freakshow
4. Bastion Task Force(10 görev)
Alındığı yer: Tolos adaları
Level: 25-31
Genel düşman: 5th Column (Naziler)
5. Manticore Task Force(10 görev, son görev 5th column ve vampir bossları.*dikkat son görev çok uzun ve zor)
Alındığı yer: Brickstown
Level: 30-36
Genel düşman: Crey
Sosyal ağlarda paylaş

Positron Task Force

*** This task force actually combats multiple villian types and does not have an arch villian. We are aware of the problems in the display and will address them shortly***

1. Defeat Epidural and guards... find any evidence
it took place in the sewers in skyway city.... lots and lots of Vhazilok, all lvl 15 (for larger groups they will be lvl 16)
2. Defeat all clock work in office.... recover all working clockwork pieces
This one was in boomtown, and it started w/ lvl 16 but dropped down to lvl 13 (the boss was Gearteeth and was lvl 13)all clockwork
3.Defeat Rollister and his cadre.... 2 workers to rescue
this was in an office building and all CoT all were lvl 15
4. Stop robot boss and his guards... investigate clockwork plans.
this was in steel canyone in a warehouse, all were lvl 15 clocks and Boss was Constructor.
5. Stop cheif mage and his guards... find the book of T' Jer' imikanu
this was a cave in skyway city, all CoT the boss was Tarses
6. Deliver book to Azuria
She was in Atlas park, and there was an ambush of coT on this one.
7. Stop Dr. Morben and minions... recover any evidence
this was in an office in skywaycity, all Vahzilok, started lvl 15 went down to lvl 10.... boss Dr. Morben
8. See Paula Dempsey in kings row... collect more evidence
9. See Azuria in Atlas park
10. Stop zombie boss and guards... destroy Vahzilok lab and recover evidence. this was in an office building in kings row... all dead lvl 15 boss was cortex
11. visit Perez park 3 locations
12. Defeat all villians in office...search for clues
this one had clock and dead and no bosses all vl 15
13. Defeat all mystics in base.
this was in a cave in perez park and had cot and clock all were lvl 14 and 15 bosses Pallenti (lvl 14 cot) and B'Shink P'Knock (lvl 15 clock)
14. Defeat all villians in sewer
this was in skyway city Cot and Vahzilok there were no bosses in this one all were lvl 15
15. Defeat all villians in substation
this was in perez park in an office, had lvl 14, 15, and 10 and had CoT, dead, and clocks and 2 bosses and one leiu... CoT boss lvl 14 was Lucion... Boresight clock leiu lvl 15, and Ulcer lvl 15 dead.
Sonunda 200xp ve L18 SO Enh veriyor

Synapse Task Force
1) Visit 5 Locations (Steel Canyon)
2) Indoor Mission (Steel Canyon)
3) Indoor Mission (Steel Canyon)
4) Indoor Mission (Steel Canyon)
5) Indoor Mission (Steel Canyon)
6) Visit 5 Locations (after completion, your team is ambushed)
7) Indoor Mission
8) Indoor Mission (Skyway City) (rescue 5 hostages)
9) Indoor Mission (Skyway City) (defeat Clockwork Lord)
10) Ambushed by Babbage on your way to next mission
11) Indoor Mssion (Defeat the Clockwork King and his court)
Sonunda 1000 xp ve L23 SO enh veriyor.

Sister Psyche Task Force
1) Kill 20 Freakshow
2) Defeat Gang Leader and his crew (Find Brent Thomas)
3) Take the device to Andrew Flore
4) Defeat all Freaks in Warehouse (disarm sonic device)
5) Defeat all Freaks in Office
6) Defeat all Freaks and Soldiers
7) Speak to Robert Koglowski (upon speaking with Robert, your team will get ambushed)
8) Defeat all Freaks and Soldiers in Base (seek information on Clamor)
9) Defeat all Freaks and Soldiers (2 office workers to rescue)
10) Visit 5 Locations (patrol freakshow activity)
11) Bust Freak Leader and his crew
12) Disable Sonic Devices
13) Disable Sonic Device
14) Defeat Clamor and her Crew (disable the last device / 5 hostages to rescue)
Sonunda 2000 xp ve L29 SO enh veriyor.

Bastion Task Force
1) Defeat 20 5th Column in Independence Port
2) Defeat all Soldiers in Base
3) Defeat Base Leader and his guards (find evidence / disable computers)
4) Take Parts to Fareed Abdullah
5) Defeat Base Leader, his guards
6) Defeat Base Leader, his guards
7) Question 5th Column (defeat 40 5th Column)
8) Defeat All Soldiers in base (3 computer parts to disable)
9) Defeat All Soldiers in base (4 computer systems to destroy)
10) Defeat Vandal and his minions
Vandal bir tanker ve fazla dmg veremiyor, ancak çok fazla def. sahibi. Sonunda 3000 xp ve L33 SO enh. veriyor.

Manticore Task Force
1) Defeat all Security Forces
2) Defeat all foes in lab (seek clues)
3) Defeat Security Chief, his men
4) Kill 35 Crey
5) Infiltrate Base (hack the computer)
6) Defeat Security Chief, his men (90 minute timelimit)
7) Talk with Miss Liberty in Atlas Park
8) Rescue Councilmen Birch
9) Kill 40 Crey in Crey’s Folly
10) Defeat Hopkins and his men

Hopkins çok zorlu bir boss ve çok uzun sürede ölüyor.Ancak 5000 xp ve L38 SO enh ödül veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

TASK FORCE görevleri için 8 altın kural:

1- Takımınızı küçük ve sağlam tutun. Çok fazla adam almak bu tip uzun görevlerde risklidir. Ne kadar çok kişi olursa o kadar kolay başarılır doğru bir yaklaşım değildir.
2- Takım elemanlarını akıllıca seçin. Sadece takımın ihtiyacı olan eklentiyi yapın. Çok fazla oyuncu yarıda bırakma ihtimalini de yükseltecektir. En az 1 Defender zorunludur aksi taktirde TF çok uzun sürebilir. Katılanların levellarının mümkün olduğunca birbirine yakın olmasına özen gösterin.
3- Herkesin bunu 4+ saatlik bir macera olduğunu bildiğinden emin olun ve bu süre boyunca devam etmeye hazır olanlara yola çıkın. Sadece 1 kişinin eksilmesi bile görevi çok fazla zorlaştıracaktır.
4- Takımda 1 kişide teleport friend gücü olması takıma zaman kazandırcaktır.
5- Her görev sonrasında contact'la görüşmeye sadece 1 hero (tercihan lider) gitmelidir. Bu sürede takımın geri kalanı tren istasyonunda beklerse zaman kazanılır.
6- Herzaman birarada durmanız gerekmez. Kapalı alan görevlerinde elbette gerekir ancak x tane yyyyyy öldürün gibi görevlerde dağılın ve aramayı hızlandırın. Başa çıkamayacağınız kadar kalabalık bir vilian grubu bulursanız yardım çağırın.
7- Uyanık olun. Task force'larsırasında süprizler olacaktır. Zorlu bir savaştan sonra bulunduğunuz yere baskın yapılabilir, veya sizi çıkış kapısına kadar kovalayabilirler. Süprizlere hazır olun süprizler OLACAKTIR:
8- Grup taktikleri kullanın. Saldırılarınızı şu sırayla yapın: Boss/liutenant/minion. Grubunuzda bir hero seçin ve saldırıları o başlatsın, diğer herolar (özellikle bosslara karşı) ona assist etsin. Yani hedef olarak o heroyu seçsin onun saldırdığı kişiye saldırsın. Seçilen hero takımın target yönetiminin elinde olduğunu bilerek hedeflerini dikkatli seçmelidir.

BOL ŞANS
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...