Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Free to play oluyor.

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

KingV said:

ben de baya sövdüm de; şu f2p lerin sahip olacakları şeylere bakar mısın?

- raid olarak sadece yakhmar ve kylikkiye gidebilecekler. vistrix helmi tokenlerle alırlar artık.
- siegelere katılamıyorlar. zira borderkingdomlara giremeyecekler. bori yok.
- alternate advancement sistem yok. parayla alabilecekler bazı şeyleri.
- satın alabilecekleri zırhlar bizim raidlerden topladığımızdan daha iyi olmayacakmış. millet pvp starter set istiyordu belki o olur.
- khitaya hiç giremeyecekler.
- sadece normal ata binebilecekler.

insanlardan biraz para kazanıp eski dünyayı doldurmak amaç. forumlarda eski zindanlar bomboş diye yankılar duyuluyordu. para kazansınlar ayırırlar onları ayrı bir servera. onlar kendi dünyasında mutlu yaşar biz kendi dünyamızda.

adamların kafasında border kingdoms ları artırıp serverlar arası kuşatmalar yaratmak var. yeni dreamworld ile yapabileceklerini düşünüyorlar.

Adamların kafasında yazın çıkacak filme binayen,oyunu f2p yapıp,oyuncu sayısını artırma hedefi var.F2p oyuncuları raide giremiyor belki ama,pvpde kısıtlama yok.Yeni açılacak server full çekebilir bu sayede.Artık bu oyunun sonuna gelindi.Yeni gelicek sw:tor,bizlere,conanı,aionu,warı unutturacak.O olmazssa gw2 bu işi yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun yapısını, Funcom'u, sistemini eleştirebilirsiniz ama oyunun öldüğünü söylemek yanlış olur kanaatindeyim. Çünkü siz bunları yazarken, oyunda sistem sorunları az yaşayan ya da hiç yaşamayan, keyif alarak oynayan bir çok oyuncu var.Dün baya eğlendiğim bir BK savaşına katıldım ve de sabahtan akşama kadar, instance, mini game vb derken bolca keyif aldığımı söyleyebilirim. Hele ki, arkadaş ortamınız nezihse, eğlenmeyi biliyorlarsa tadına doyum olmuyor :D

Bu oyundaki Combat sistemi hangi oyunda var? Bu grafik kalitesi? Funcom faciası, oyunun temelini sağlam yapsaydı, şimdi yamuk binaya destek vermek için sağdan soldan destek vermeye de çalışmazdı. O zaman bu kadar da eleştiri de alamazdı. Amaaaaaaaaaaa arkadaşlar, bırakın şunu bunu, gelin gerçekçi, kanlı ve de barbar bir dünyada bir parça da olsa stres atın. Sadece sizin kabiliyetinize bağlı bir oyun oynayın. Parmaklarınızın klavye üzerinde ne kadar prof. olduğunu kanıtlayın. Conan çağına adınızı yazdırın... :P
Sosyal ağlarda paylaş

Ah ahhh bir de şu forumlara ilkokul çocukları yazı yazmasa! Ama onlara da haksızlık etmeyeyim, benim küçük kuzenim bile tek kelime yerine cümle kurabilirdi. Lütfen forumlara kapasiteniz varsa cevap yazın. Mesela yazıyı eleştirin ya da beğenin. Oyunu oynuyorsanız ya da oynamışsanız yorum yapın. Ama "boşversene" demek??? Ne bileyim hiç yorum yapmaya bile gerek yok aslında. :D
Sosyal ağlarda paylaş

f2p oyunculara pvp de sınır yok ama ne var ?

1) aa kullanamayacaklar
2) boriye gidemeyecekler
3) siege e gidemeyecekler

sırf bunlardan ötürü adam bir yere kadar gelir paralı oynar. oyun kendisi için rutin minigame e dönüştükten sonra gider f2p ye geçer.

ya da yeni bir oyuncu f2p başlar karaketeri 80 yapar. khesatta adam gankler. sonra bakar aa kasması zor gelir. p2p modeline geçer devam ederi.

şu an oyunda pvp biraz kısıtlı ama pve tam gaz gidiyor. kaç kere oyunu bırakıp başka oyunlar deneyip tekrar dönüyorsam bu oyuna bir nedeni olmalı.

onu bırakın da bu hafta server merge var. bakalım sevgili aquilonia ile hangi serverlar birleşicek.

@knox: hadi arkadaşım oyun seni ilgilendirmiyorsa başka bölüme dök öfkeni.
Sosyal ağlarda paylaş

duymuşsundur cross server mini game oynanıyor birçok mmo'da. serverında adam sayısı az bile olsa oynayacak adam buluyorsun bu sayede. benim anladığım bu cross-serverda birden fazla server yok. aslında 1 tane server var o da parçalara bölünüyor. ve mini-game düzenlenirken zaten herkes aynı serverda olduğu için sorun olmuyor. serverları birleştirmedeki amacın buna yönelik olduğunu düşünüyorum.

biliyorsun oyunda haritalar ufak da olsa (loading screen görsek de) harita başına belirli sayıda oyuncuya müsade ediyorlar. sayı arttığında 2. 3. bir instance açılıyor. peki siegeleri düşünelim 48vs48 sence instance ne kadar zorlanır? 6 tane necro olsa bunlar petleri gönderse? bir sürü mancınık kurulsa? fazla zorlanmaz inceldiği yerden kopar :) sonra crash...

bu yeni dreamworld motoru, funcom un birçok zorluğu aşmasına yardım ettiği söyleniyor. şimdiki hedefleri oyun server stabilitesini yükseltmek. siegeleri çözmek. cross server teknolojisini getirmek. bir instance a daha fazla oyuncu sokabilmek. bunu yaparlarsa tadından yenmez. pve oyuncuları için herşey zaten güzel. ya pvp? adamlar istedikleri kadar zorlasınlar kendilerini bk ele geçiremiyorlar. dört dörtlük takımları olsun neye yarar ? nasıl olsa savaşın 15. dksında crash geliyor. sonra adam sorguluyor hiçbişi elde edemiyorum neden oynayayım? sonuçta oyuna beni çeken en büyük etkenlerden biri her guildın kendi şehri oluşu ve kale savaşları...

funcom un f2p modelini getirme nedenlerinden biri de oyuncuları bir nebze olsun oyuna çekip oyunun düzeldiğini göstermek. bir düşünelim küfrederek ayrıldınız oyundan, insanlar abi gel herşey düzeldi dedi. geri dönme olasılığınız nedir? ama bedava olunca ?? nasıl olsa yüklüydü, dvdsi vardı der bi bakarsınız ;)

bunca zaman neden bişiler değişmedi? ben forumda bir yerde paylaştım insanlarla... secret world ne zamandır aoc nin gelirini kullanıyordu ta ki kasım-aralık gibi başka bir yerden kendine para buluncaya kadar... ki zaten çok geçmedi dreamworld çıktı. her 2-3 hafta da bir ufak tefek yamalar çıktı. ve ben bunları izleyerek geri döndüm.

edit: umarım bu birleşmelerle pvp-rp serverlarını da kendi aralarında birleştirirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yazı aydınlatıcı oldu, teşekkürler.

Ben bağlantı konusunda çok sorun yaşamıyorum ama çoğu yeni gelen arkadaşların baya problem yaşadığını ve oyundan soğuduklarına şahit oldum. Gerek internet hızımız gerekse sistemsel eksiklikler bu tarz güzel oyunlardan keyif almamıza engel oluyor. Tabi funcom’un yazılımdan kaynaklı eksiklikleri de ayrı bir konu. Pvp yaparken, o kadar emek harcadığım, üzeri full karakterimin donup kalması kadar komik bir durum yoktur herhalde. Server’ları birleştirmek bu sorunları azaltacak gibi gözüküyor. Yapının temelini sağlamlaştırabilseler o zaman destek yapmak daha anlamlı hale gelecek. Bekleyip göreceğiz.:)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Oyunu tekrar yükledim ama f2p de zaten bir sürü class'ı açamıyoruz... Şimdi 1 aylık açtırırsam açtığım class premium bittiğinde kilitleniyosa açtırmam biraz garip olur... Veya bir şekilde class satın alabiliyo muyuz.. O zaman bu tarz sıkıntılar ortadan kalkıyodur heralde...

Bilgisi olan biri cevap yazabilirse cidden iyi olur :)
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi oyunu satın aldın tüm karakterler açıldı diyelim. açtığın karakter sonradan kilitlenmiyor. 10 slot var her karakterden açtın diyelim. ödemen bittiğinde kullanıcı hesabında 10 karakter varsa senden oyun 2 tanesini seçmeni istiyor. o seçtiğin karakterlerle devam edebiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

bir kere doğru düzgün pve ye giremeyeceksin. raidlerde takılamayacaksın. sonra 2 gold üzeri parana erişemeyeceksin. tekrar aylık ücret yatırdığında paran geri gelecek. oyunun olmazsa olmazlarından alternate advancementı geliştirip skill perk açamayacaksınız.

yeni başlayacak arkadaşların yapması gereken nedir? eğer guardian, barbarian, priest of mitra ve demonoglist açmayı düşünüyorsa bu arkadaş, tüm t1 setini toplayana hatta 80 lvl olana kadar f2p oynamalı oyunu beğenirse aylık ücretini ödeyerek devam etmelidir. AoC nin f2p yi sadece oyunculara oyunu tanıtma amacı taşımaktadır. başka birşey beklemeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...