Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

henüz lisedeyim ama...

dattebayo

Öne çıkan mesajlar

Dartanian said:

http://forum.paticik.com/read.php?13,4841294,4842490#msg-4842490

Şu olay geldi aklıma gsadasfa

Bunu okuyunca aklıma geldi.Queenofspades in bir de prezervatiff le ilgili bir konu da patlaması vardı.Erkekler taksın tabi takmadan olur mu hem sanki farkı var öbür türlüsünden falan gibi.Bana baya bomba bi mesaj ggibi gelmişti.
Sosyal ağlarda paylaş

ing. dili ve ed. oku ergen giyim tarzın varsa değiştir daha oturaklı şeyler giy sakal bırak, gözlük tak. gözleri kısarak kasvetli kasvetli uzakları seyrediyor gibi bakmayı öğren hep popüler olan her şeye bok at tabi arada kendinle de çeliş, mitolojiden iyi malzeme çıkarırsın. sonra kız kaldırıcam diyorsan kesinlikle bu bölüm.
Sosyal ağlarda paylaş

dattebayo said:

bir de CİDDEN DİL BÖLÜMLERİNDE FAZLA HATUN MU VAR ?

sınıflara sığmayan derecede.

dattebayo said:

dersleri eser miktarda kitap fln okuyup ineklemeden geçebiliyok mu ?

genelde hayır ama bütün yaptığın iş zaten kitap okumak. ineklemeden geçersinde yurtdışı diyorsan daha fazla özen göstermen gerekiyor zaten.Bide bölüme başlamadan "Dünya Klasikleri" koleksiyonu falan bulursan al oku komple eğer okuma alışkanlığın çok fazla yoksa.Çok faydasını görürsün ilk sene için.
Adında "Dil" geçiyor diye "Advanced English" öğretiliyor diye gelen çok adam var çünkü.Ama bildiğin edebiyatçı yetiştirme bölümü bunlar ve hocaların çoğu belli bir birikiminin olduğunu var sayıp ders işliyor.En azından Ege için durum böyle.
Kısacası yurt dışı istiyorsan oku oku oku :D Alışkanlığını ilerletirsen zaten bölümüde elini kolunu sallaya sallaya bitirirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi yerlere gelmek istiyosanız muhtemelen adam olmak yeterli.

2. yılım bitti sayılır, ist üni'de amerikan kültürü ve edebiyatı okuyorum(!)

2 senedir daha hiç dersine girmediğim hocalar var. bi de devam zorunluluğu yok diye götüm kalktı. vize, final ve bütlerde rahatça indiriyolar o götleri.
bazı sınavlara çalışılmıyo bile. hoca 2 şiir verip farklarını bulun. nerde ne anlatılmak istenmiş gibi şeyler soruyo. OHA SÜPER YAPTIM LAN! diyerek çıkıyosun, 80den aşaa almam diye kendin bile inanıyosun. 30.

mitoloji diye bi ders var mesela, zeus kime kaymış kaydığı kişi kimmiş falan onları öğretiyolar. adam kızına sulanıyo lan. gerçi adam allah, sulanır.

neyse uzatmayım, derslere girip azcık okuyunca her şekilde geçersin de. derslere girmeyip, sınavdan 2 gün önce "nerelerden sorumluyduk lan biz?!" diye gezince 2. senende bile "kalcam galiba lan" diyebiliyosun birinci sınıfta. ben dedim, hala diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

ing. dili ve ed. oku ergen giyim tarzın varsa değiştir daha oturaklı şeyler giy sakal bırak, gözlük tak. gözleri kısarak kasvetli kasvetli uzakları seyrediyor gibi bakmayı öğren hep popüler olan her şeye bok at tabi arada kendinle de çeliş, mitolojiden iyi malzeme çıkarırsın. sonra kız kaldırıcam diyorsan kesinlikle bu bölüm.

full takım elbise gezebilir miyim, normal karşılanır mı ? gözler de en ufak bi ışık altında %40 kapanıyor (hassas). popüler olan şeylere bok atasım da var. mitolojiden hoşlanıyorum. obaaaaaa. abazanlık da pek yok ama, bahalım artık.

ses said:

genelde hayır ama bütün yaptığın iş zaten kitap okumak. ineklemeden geçersinde yurtdışı diyorsan daha fazla özen göstermen gerekiyor zaten.Bide bölüme başlamadan "Dünya Klasikleri" koleksiyonu falan bulursan al oku komple eğer okuma alışkanlığın çok fazla yoksa.Çok faydasını görürsün ilk sene için.

dünya klasiklerinin siparişini 1 ay içinde verir, yazın okurum komple. ( ing.cesini tabi )

ses said:

Adında "Dil" geçiyor diye "Advanced English" öğretiliyor diye gelen çok adam var çünkü.Ama bildiğin edebiyatçı yetiştirme bölümü bunlar ve hocaların çoğu belli bir birikiminin olduğunu var sayıp ders işliyor.En azından Ege için durum böyle.
Kısacası yurt dışı istiyorsan oku oku oku :D Alışkanlığını ilerletirsen zaten bölümüde elini kolunu sallaya sallaya bitirirsin.

konu %200 moral boost gibi geldi. oh mis. huzur içinde kitaplarımı okurum şimdi.

teşekkürler.

FromTheHell said:

iyi yerlere gelmek istiyosanız muhtemelen adam olmak yeterli.

elimden geldiğince. ders devamlılığı olayı her üniv için mi geçerli ? eğer öyleyse bu bölümün benimle uyuşmayan tek bir şeyi bile kalmıyor. (asosyal bir tipim de, başkalarıyla aynı ortamda ders görmek karakterimle pek uyuşmuyor.)

Fistan said:

saygılı olmayı ögren gerisi gelir.

günlük hayatta gayet saygılıyım. ( olağandışı bi' derecede hemde ) yalnız forumda nasılım pek bilemiyorum. bu konudaki hatalarımı da uyarılarla falan düzeltmeye çalışıyorum.

Rotweiler said:

Ben varım bak ağlamalarımdan hatrlıyolar sdfgfdg
Soracağın varsa sor. Burdayız.
(Fransızca mütercim-tercümanlık)

herhangi bir sorunda hepinizi rahatsız etcem, merak etmeyin. =) ( kermit şirinliği yaptım )

hepsine tek tek cevap verince çok heyecanlı gibi oldum, farkındayım. ama insanlar cevapsız bırakılmamalı. hepinize teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.tanitim.boun.edu.tr/akademik/fakulte_yuksekokullar/fef/ceviribilim.html

burda diyor ki,Boğaziçi'nde ilk olarak Mütercim Tercümanlık olarak açılmış sonra çeviri bilimleri olarak adı değiştirilmiş,bence bir farkı vardır.Çok olmasa da fark, bir üstü olabilir çeviri bilimleri.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...